gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Zwarte Cross start inschrijving voor 2017

8b787e360b734a51f3dfab51c9608595.jpg
Redactie REGIO8 |

"De meeste klassen zitten gewoon binnen een minuut vol", aldus Hendrik Jan Lovink van de Feestfabriek. Met 1 minuut en veertig seconden hadden kandidaten bij de Wegraceklasse het langst de tijd om zich op te geven. "Dat is wel bizar", vindt Lovink. "De animo is echt gigantisch." Burgemeester Annette Bronsvoort keek haar ogen uit tijdens de inschrijving. "De energie spat er hier van af”, aldus Bronsvoort vanuit het kantoor van de Feestfabriek. Zelf heeft ze geen favoriete klasse: "Ik vind het mooi als het hard gaat, maar ook als het wat minder hard gaat. Laat wat mij betreft het evenement maar komen."

Naast de ludieke wagens, is er dit jaar plaats voor een professionele cross in Lichtenvoorde. "We hadden altijd al de superklasse waarbij we probeerden goede crossers aan de start te krijgen", vertelt Lovink. "Maar nu hebben we een samenwerking met de Koninklijke Nederlandse Motorrijders Vereniging (KNMV)." De finalewedstrijd van de Dutch Masters of Motocross wordt verreden in Lichtenvoorde. "Het is voor ons echt een upgrade", vertelt algemeen directeur Patrice Assendelft van de KNMV. "We verwachten het grootste deel van de wereldtop aan de start. Die zijn gewend om voor veel mensen te rijden, maar zoveel als er bij de Zwarte Cross staan, is nergens."

De Zwarte Cross vindt komend jaar van 13 tot 16 juli plaats in Lichtenvoorde.

Foto: REGIO8

Lees ook

Schermafbeelding 2026-04-24 094657.png

Motorrijder komt met schrik vrij na botsing tegen boom in Zieuwent

Bij een eenzijdig ongeval op de Rouwhorsterdijk in Zieuwent is een motorrijder tegen een boom gebotst. De bestuurder van de tweewieler hoefde uiteindelijk niet mee naar het ziekenhuis.

GRAO210.png

De Graafschap O21 jaagt op beker met ervaringsdeskundige Siers: 'We hebben toen gestunt'

Waar het vlaggenschip van De Graafschap pas over anderhalve week gaat spelen om de prijzen, is dat voor het beloftenelftal zaterdag al het geval. De Onder21 van De Graafschap speelt dan op De Vijverberg tegen de generatiegenoten van Willem II de bekerfinale.

Daamenpand.png

‘Meevaller’ in kostenstijging verbouwing Frank Daamenpand Ulft

De gemeente Oude IJsselstreek heeft een ‘meevaller’ in de kostenstijging van de verbouwing van het Frank Daamenpand in Ulft. Waar de extra kosten in februari nog op ongeveer 3,5 ton werden begroot, blijkt dat in werkelijkheid na aanbesteding ‘slechts’ 2,5 ton te zijn. Dit bedrag komt bovenop het investeringskrediet van ruim 1,2 miljoen.

WhatsApp Image 2026-04-24 at 09.20.02.jpeg

Burgemeester sluit woning in Doetinchem na incidenten en overlast

Een woning aan de Themansstraat in Doetinchem is donderdag op last van de burgemeester gesloten. Dat gebeurde na aanhoudende overlast en meerdere incidenten. De sluiting geldt voor een periode van twee weken.

Gemeentehuis Bronckhorst10.jpg

Verkenners adviseren coalitie GBB, VVD, D66 en PRO in Bronckhorst

De verkenners Cees Oosterwijk en Dick Ebbers adviseren om in de gemeente Bronckhorst als eerste een coalitie te onderzoeken tussen GBB, VVD, D66 en PRO. Dat maakten zij duidelijk tijdens de raadsvergadering, waarin zij hun bevindingen presenteerden.

WhatsApp Image 2026-04-23 at 22.59.28.jpeg

Burgemeester Werger na vernielingen Isala college Silvolde: ‘Uitermate triest’

Burgemeester Laura Werger van de gemeente Oude IJsselstreek heeft zich donderdagavond tijdens de raadsvergadering uitgesproken over de gebeurtenissen op het Isala college in Silvolde afgelopen dinsdag. De school werd in de avond voor de laatste schooldag vernield en beklad door een grote groep mogelijke leerlingen.