gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Zwarte Cross start inschrijving voor 2017

8b787e360b734a51f3dfab51c9608595.jpg
Redactie REGIO8 |

"De meeste klassen zitten gewoon binnen een minuut vol", aldus Hendrik Jan Lovink van de Feestfabriek. Met 1 minuut en veertig seconden hadden kandidaten bij de Wegraceklasse het langst de tijd om zich op te geven. "Dat is wel bizar", vindt Lovink. "De animo is echt gigantisch." Burgemeester Annette Bronsvoort keek haar ogen uit tijdens de inschrijving. "De energie spat er hier van af”, aldus Bronsvoort vanuit het kantoor van de Feestfabriek. Zelf heeft ze geen favoriete klasse: "Ik vind het mooi als het hard gaat, maar ook als het wat minder hard gaat. Laat wat mij betreft het evenement maar komen."

Naast de ludieke wagens, is er dit jaar plaats voor een professionele cross in Lichtenvoorde. "We hadden altijd al de superklasse waarbij we probeerden goede crossers aan de start te krijgen", vertelt Lovink. "Maar nu hebben we een samenwerking met de Koninklijke Nederlandse Motorrijders Vereniging (KNMV)." De finalewedstrijd van de Dutch Masters of Motocross wordt verreden in Lichtenvoorde. "Het is voor ons echt een upgrade", vertelt algemeen directeur Patrice Assendelft van de KNMV. "We verwachten het grootste deel van de wereldtop aan de start. Die zijn gewend om voor veel mensen te rijden, maar zoveel als er bij de Zwarte Cross staan, is nergens."

De Zwarte Cross vindt komend jaar van 13 tot 16 juli plaats in Lichtenvoorde.

Foto: REGIO8

Lees ook

Bouwmans

Boumans terug naar geboortegrond als verkenner in Coevorden: 'Een eervolle taak'

Burgemeester Mark Boumans krijgt er tijdelijk een nieuwe taak bij. Hij gaat aan de slag als verkenner in de gemeente Coevorden. Zijn opdracht: de lokale politieke partijen samenbrengen en onderzoeken welke coalities mogelijk zijn. De keuze voor de burgemeester van Doetinchem is niet geheel toevallig.

dagboek1.png

Oorlog en angst in Vorden: oud dagboek brengt roerige jaren tot leven

‘Ons land met Engeland in een oorlog gewikkeld. Door de onze geweerd met verraad en bedrog’, noteert Johan Hendrik Gallée aan het einde van de achttiende eeuw uit Vorden in een klein notitieboek. Gallée, die later onder meer secretaris, notaris en burgemeester van Vorden zou worden, legde in korte aantekeningen vast hoe onrust, oorlog en politieke veranderingen het dorp bereikten.

Hiddink3.jpeg

Erelid én borstbeeld: bijzonder eerbetoon voor Guus Hiddink in Doetinchem

Een bijzonder moment op De Vijverberg zondagmiddag. Nog vóór de aftrap van De Graafschap tegen ADO Den Haag werd Guus Hiddink benoemd tot erelid van de Superboeren. Als eerbetoon kreeg de 79-jarige Varssevelder een betonnen borstbeeld. “Ik wist er iets van”, glimlacht hij, “maar het brengt toch wat verlegenheid met zich mee.”

Gabrielius Camara (foto Henk Hommes).jpeg

Drie nationale tafeltennistitels voor Camara van Terborgse Hercules, clubgenoten in halve finale

Gabrielius Camara van het Terborgse Hercules beleefde zeer succesvolle Nederlandse kampioenschappen tafeltennis. De speler (20), die in november bij Hercules begon, won drie gouden medailles. Zijn clubgenoten Lode Hulshof en Daan Sanders haalden de halve finale.

Schermafbeelding 2026-03-23 094540.png

Automobilist knalt tegen boom in Halle, rijbewijs ingevorderd

Een automobilist is zondagavond op de Meindertweg in het buitengebied van Halle met de zijkant van zijn voertuig tegen een boom gebotst. Door een stuurcorrectie tijdens het rijden raakte de auto van de weg en kwam deze tegen de boom tot stilstand.

halle112 (2) geblurd.jpg

Auto belandt op zijkant na botsing in Halle

Bij een eenzijdig ongeval in Halle is zondagavond rond 19.30 uur een auto op de zijkant terechtgekomen. Het ongeluk gebeurde op de kruising van de Dorpsstraat en de Kerkstraat in het centrum van het dorp.