Ulft, Nederland
Terug

Zwarte Cross maakt hoofdstunt bekend

3f13b721bfcc197018ec622ad385a232.jpg
Redactie REGIO8 |
"Een reusachtige katapult, een topfitte stuntman met stalen zenuwen en een enorme berg oud papier zijn de ingrediënten voor de hoofdstunt van de Zwarte Cross", zo laat de organisatie weten. Er komen dus geen brommers, auto’s of andere gemotoriseerde voertuigen aan te pas: “Daarmee is de hoofdstunt van de Zwarte Cross in 2016, net als alle andere stunts, volkomen zinloos. Maar wel 100% klimaatneutraal."

Het Zwarte Cross-festival vindt plaats op 21, 22, 23 en 24 juli in Lichtenvoorde. De sprong over de grootste feesttent, waar binnen in 10.000 mensen feest aan het vieren zijn, is een van de hoogtepunten: "Vanuit de katapult wordt de stuntman in minder dan een seconde gelanceerd tot een snelheid van meer dan 100 km/u", aldus de organisatie. "Daarbij krijgt hij tot wel 5G te verduren, ongeveer zoveel als een straaljager die van een vliegdekschip opstijgt." De stuntman komt vervolgens neer op een stapel kartonnen dozen.

Aanstaande vrijdag, op 1 april, maakt de organisatie meer informatie bekend over de stunt.

Foto: Bart Heemskerk

Lees ook

WhatsApp Image 2026-02-06 at 22.34.42.jpeg

De Graafschap overtuigt met klinkende overwinning: Eggens grote man

De eerste overwinning van 2026 voor De Graafschap is een feit. Op een volle Vijverberg werd vrijdagavond overtuigend met 4-0 gewonnen van Jong Ajax. Matchwinner: nieuwkomer Nils Eggens.

MelissaPeperkoek0.jpg

Snowboardster Peperkamp uit Zelhem bijna klaar voor tweede Olympische Winterspelen

De Olympische Winterspelen barsten voor Nederland bijna los. De Achterhoekse troef in de Italiaanse sneeuw is Melissa Peperkamp. De snowboardster uit Zelhem verheugt zich op Big Air, maar vooral het onderdeel Slopestyle.

04 Politie0.png

Politie neemt zakken vol mogelijk gestolen spullen in beslag bij arbeidsmigranten in Ulft

De politie heeft donderdagavond meerdere plastic zakken vol met vermoedelijk gestolen spullen in beslag genomen uit een woning aan de Schoolstraat in Ulft. In de woning wonen arbeidsmigranten.

WhatsApp Image 2026-02-06 at 12.26.13 (3).jpeg

Primeur voor carnavalskrakergala: artiesten uit hele land vinden weg naar Ulft

Dat het Kachelhöltjes Carnavalskraker Trofee Gala van REGIO8 en Iseldonk al lang niet meer alleen voor de Achterhoek is, werd donderdagavond tijdens de vierde editie van het evenement duidelijk. Sommige deelnemers hebben zelfs ruim twee uur in de auto gezeten om erbij te kunnen zijn.

WhatsApp Image 2026-02-06 at 11.36.59.jpeg

Weerboer Gerrit Vossers verwacht een droog weekend met zachte temperaturen

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Vanuit de Kemperplas in Vethuizen voorspelt de weerboer een zacht en droog weekend.

CEV21012026-4.jpg

Orion wint eerste halve finale: topduel tegen Fenerbahce bijna uitverkocht

De mannen van Orion Stars hebben donderdagavond in Groningen een flinke stap gezet om de landelijke bekerfinale te halen. De Achterhoekers wonnen met 1-3 van Lycurgus, de return spelen ze op carnavalszondag in eigen huis.