Ulft, Nederland
Terug

Zorgvrager moet lang wachten op indicatie

27e54d88b384955cb42594670df38e5f.jpg
Redactie REGIO8 |

"Het heeft te maken met het feit dat alle zaken rondom jeugd en beschermd wonen nieuw was voor de gemeente in 2015", verklaart de wethouder de lange wachttijd. "Vooral de hoeveelheid mensen heeft ons verrast. Het aanvragen van extern advies kost natuurlijk heel veel tijd, om dat goed te doen. Dan zie je toch dat zorgvuldigheid boven de tijd gaat. We proberen altijd wel de mensen te informeren dat het langer gaat duren. Maar dat dat niet fijn is beseffen we ons ook."

Klein sprak in een half jaar meerdere zorgvragers over hun ervaringen met de keukentafelgesprekken en bundelde dat in het boek. Ze hoopt dan ook dat de gemeente die ervaringen meeneemt in het proces. "Het is echt van de kant van de zorgvrager verteld hoe zij het aan hun kant van de keukentafel vinden. De kritiek die ze anoniem geven, dat ze die oppikken en meenemen in een volgend gesprek." Volgens de wethouder staat de gemeente daar voor open. "We leren er iedere dag van."

Lees ook

WhatsApp Image 2026-02-13 at 10.21.18 PM.jpeg

Invallers El Kadiri en Kwint helpen De Graafschap aan zege

De Graafschap is het carnavalsweekend goed begonnen. In Eindhoven werd er met 1-2 gewonnen van Jong PSV en heroverden de Doetinchemmers de derde plek in de Eerste Divisie.

WhatsApp Image 2026-02-13 at 15.32.36.jpeg

Auto vliegt in brand op N18 bij Varsseveld, niemand gewond

Op de N18 bij Varsseveld is vrijdagmiddag een voertuig in brand gevlogen. Vermoedelijk is de brand ontstaan door kortsluiting. Er raakte niemand gewond.

01_voorgevel.jpg

Samenwerking op ‘Campus Achterhoek’ moet onderwijs in Doetinchem versterken

De nieuwe ‘Campus Achterhoek’ krijgt steeds meer vorm. Iselinge Hogeschool en het Graafschap College willen samen een kloppend hart creëren voor mbo-, associate degree- en hbo-onderwijs in de regio. De eerste stap in die ambitie is de verhuizing van Iselinge Hogeschool naar een nieuwe vleugel, die wordt aangebouwd aan het gebouw van het Graafschap College aan de Kennedylaan. Een belangrijke ontwikkeling voor het onderwijs in Doetinchem én voor de toekomst van de hogeschool.

PlatteDroomAfl210.jpg

De Platte Droom | Jonge Achterhoekers werken hard aan eigen droomwoning

Jonge Achterhoekers Liz Hagen, Calvin te Vaarwerk en Matthijs Hilge hebben allemaal de ambitie om in de Achterhoek hun droomhuis te realiseren. In de tweede aflevering van de driedelige serie ‘De Platte Droom’ is te volgen hoe de jongeren dit aan willen pakken.

d8e6138b-8b84-4b66-b085-b2657e7d17ae.jpg

Explosie in Eibergen: politie zoekt getuigen

Bij een gebouw aan de Hemstea in Eibergen is in de nacht van donderdag op vrijdag een explosie geweest. De politie gaat ervan uit dat de ontploffing door menselijk handelen is veroorzaakt.

Gerrit6710.jpg

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een wisselvallig carnavalsweekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Bij IKC De Wijssel in Gendringen tijdens de carnavalsviering voorspelt de weerboer een carnavalsweekend met veel gezichten.