gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Zonnebloemlint brengt 2500 euro op voor voedselbank

a950b73bf74bee53266b61e18c77a94d.jpg

De Vereniging Agrarisch Natuurbeheer (VAN) Berkel & Slinge heeft 2500 euro gedoneerd aan Voedselbank Oost-Achterhoek. Het geld is opgehaald door middel van het zonnebloemlint, dat deze zomer op twaalf kilometer aan landbouwgrond in Berkelland stond.

Nick Hermsen | Serena Speet |
"Dat wilden we graag doneren aan een goed doel om de medemens in ons gebied een steuntje in de rug te geven", vertelt Gerben Kemink, projectleider van het zonnebloemlint, over het bedrag. "We willen niet dat het naar een grote partij gaat, maar dat het echt in het gebied blijft." Het was het tweede jaar dat het zonnebloemlint in Berkelland te zien was, met als doel de boer en de burger dichter bij elkaar te brengen. Het lint van zonnebloemen loopt langs de weilanden van boeren in het buitengebied, wat moet zorgen voor een mooier aanzicht en meer biodiversiteit. Waar vorig jaar vijf kilometer aan lint door de gemeente liep, was dat dit jaar meer dan verdubbeld.

Boeren die meededen met het zonnebloemlint kregen een vergoeding, die konden ze zelf houden of doneren. "Eigenlijk heeft 95 procent van alle boeren in ons gebied het gedoneerd aan het goede doel", zegt Kemink trots. Vorig jaar werd duizend euro opgehaald, de VAN Berkel & Slinge is maar wat blij met de ruime verdubbeling van dat bedrag en ook de voedselbank is tevreden. "Dat kunnen we in deze tijd goed gebruiken", aldus Manita van den Berg, van Voedselbank Oost-Achterhoek.

Tien gezinnen per week
De Voedselbank Oost-Achterhoek ziet wekelijks meer dan tien nieuwe gezinnen die niet meer rond kunnen komen. De cheque van 2500 duizend euro kwam dan ook als geroepen, want de kosten stijgen voor hun ook. "We zijn van één dag uitgifte naar twee dagen gegaan", vertelt Van den Berg. Ook moet de voedselbank meer auto's hebben om de producten op te halen en meer kratten aanschaffen. "Aan alle kanten moeten we gaan kijken wat we kunnen doen, maar we willen absoluut geen wachtlijst", vertelt Van den Berg. "Dus je moet alles steeds bijstellen en hopen dat we zo door kunnen gaan."

Volgend jaar weer
De natuurbeheerder is blij met het opgehaalde bedrag en hoopt volgend jaar opnieuw een zonnebloemlint door Berkelland te creëren om mensen te helpen. "Dit is echt een goed doel waar we nu aan gedoneerd hebben", vindt Kemink. "En we hopen dat we volgend jaar een vergelijkbaar doel vinden."

Foto: REGIO8

Lees ook

STILL DEBAT BRONCKHORST0.jpg

KIJK | Verkiezingsdebat Bronckhorst gemeenteraadsverkiezing 2026

De acht lijsttrekkers van de gemeente Bronckhorst zijn woensdagavond met elkaar in debat gegaan in het gemeentehuis in Hengelo. In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen debatteerden ze over participatie, leefbaarheid in het buitengebied en windmolens. Kijk hier het REGIO8-verkiezingsdebat van de gemeente Bronckhorst terug.

Gemeentehuis Bronckhorst10.jpg

Acht lijsttrekkers Bronckhorst woensdag in debat bij REGIO8

REGIO8 organiseert in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag 18 maart debatten in haar kerngemeenten. Bronckhorst is woensdagavond als vierde aan de beurt bij de streekomroep, dit in samenwerking met RTV Ideaal. Het debat is vanaf 19.30 uur live te volgen via het tv-kanaal van REGIO8.

VanKeukentafelNaarKieslijstJORISEVA.jpg

Van keukentafel naar kieslijst | Joris en Eva ten Have in Oude IJsselstreek

Politieke partijen doen er alles aan om jongeren meer bij de politiek te betrekken. In sommige huishoudens heeft dat succes: daar is de keukentafel al de eerste politieke arena. Op verschillende Achterhoekse kieslijsten vind je ouder én kind. Aan de hand van tien vragen leren we de politieke families kennen. Deze keer: Joris en Eva ten Have, samen op de kieslijst van Achterhoeks Democratisch Alternatief (ADA) in de gemeente Oude IJsselstreek.

Schermafbeelding 2026-03-11 124346.png

Twee auto’s total loss bij ongeval op A18 bij Doetinchem

Bij een ongeval op de snelweg A18 ter hoogte van de McDonald’s in Doetinchem zijn twee auto’s total loss geraakt. Een automobilist wilde de snelweg oprijden, raakte daarbij in de slip en kwam in aanrijding met een ander voertuig op de snelweg. De snelweg is vanaf de op- en afrit afgesloten.

Grensovergang2.jpg

Gemeenten aan weerszijden grens willen andere aanpak grenscontroles A3

Ongelukken, drukte in de kernen en lange files, de gemeenten Montferland, Zevenaar en Emmerich zijn er klaar mee. Ze hebben de krachten gebundeld in de vorm van een gezamenlijke brief aan de Duitse minister. Er is een duidelijk doel: de grenscontroles moeten aangepast worden.

Brand Vrachtwagen Gelselaar.jpg

Vrachtwagen uitgebrand in Gelselaar, politie vermoedt brandstichting

Een vrachtwagen is in de nacht van maandag op dinsdag aan de Bollertweg in Gelselaar volledig uitgebrand. De politie is een onderzoek gestart naar de oorzaak van de brand, mogelijk is die aangestoken.