Ulft, Nederland
Terug

Zoektocht naar (nieuw) werk in Doetinchem

f85f36b35c96f043f098680564e65b4e.jpg
Redactie REGIO8 |

"We stellen mensen in de gelegenheid te kijken of ze toe zijn aan een volgende carrièrestap", aldus Rigo van Raai, procesmanager bij Sectorplan Achterhoek. Liesbeth Laman Trip van Platform Onderwijs Arbeidsmarkt Achterhoek sluit zich daarbij aan: "Wat we in de Achterhoek nodig hebben is dat mensen in beweging komen", aldus Laman Trip. "Dat is wat we met deze dag willen bereiken. We zijn een krimpgebied dus we moeten met iedereen die op zoek is naar een nieuwe baan kijken naar mogelijkheden in een andere sector in onze regio."

De bezoekers waren op de AchterhoekseNieuwWerkdag onder meer in de weer met het maken van CV’s, nieuwe profielfoto’s en LinkedIn-profielen. Theatermaker Ralph Kolen poogde met zijn presentatie ‘Stop met solliciteren, ga werken’ mensen te enthousiasmeren. "De grote tip is dat je moet stoppen met het standaardproces waar je in zit", aldus Kolen, die aangeeft wat hij daarmee bedoelt: "Brieven sturen, afwijzingen ontvangen en daarin doorgaan. Doorbreek dat door te kijken voor welk probleem je een oplossing brengt."

Foto: REGIO8

Lees ook

JanMeijerKelnerOverleden.jpg

Achterhoekse kelner Jan Meijer overleden

De bekende en geliefde Achterhoekse kelner Jan Meijer (75) is woensdag overleden. Een emotionele oproep van zijn dochter Annika om foto’s, herinneringen of andere verhalen over haar vader te delen ging vorige maand viraal op Facebook. Meijer was bang om vergeten te worden, het tegendeel blijkt waar.

WhatsApp Image 2026-02-18 at 23.36.11.jpeg

Auto belandt in de sloot bij Lichtenvoorde

Bij een eenzijdig ongeval in Lichtenvoorde belandde woensdagavond een bestuurster met haar auto op de kop in de sloot. Het ongeval gebeurde in het buitengebied op de Poelhuttersslatdijk.

Stembureau algemeen.jpg

Alle Achterhoekse gemeenten zetten stemhulp in

Voor het eerst maken alle Achterhoekse gemeenten bij de komende gemeenteraadsverkiezingen gebruik van de StemWijzer. Daarnaast zetten Bronckhorst en Doetinchem ook nog MijnStem in als stemhulp. De StemWijzer is sinds woensdag online en wordt gemaakt door ProDemos, MijnStem gaat donderdag online en is van het bedrijf Citisens.

SnackbarHeino40.jpg

Snackbarhouder van Heino in Beek luidt noodklok: ‘Mis helft van de omzet’

Hein Soeter van snackbar Heino uit Beek luidt de noodklok door middel van een petitie. Hij is het niet eens met de eenrichtingsweg die op het laatste Nederlandse stukje richting de grens is ingesteld in de strijd tegen het sluipverkeer. Naar eigen zeggen is hij met zijn zaak slachtoffer van dit besluit.

GerritVreeman.jpg

Maar twee transfers in de Oude IJsselstreekse politiek de afgelopen periode

Waar het in gemeenten als Berkelland en Montferland gedurende de hele raadsperiode soms zoeken was wie er ook alweer bij welke partij zat, was dat in Oude IJsselstreek niet het geval. De coalitie zit de periode uit, de wethouders zitten nog op hun plek en er zijn maar twee raadleden van partij gewisseld.

BinnenTheater0.jpg

Succes voor Openluchtspel Hummelo met dialectvoorstelling 'Diner veur ene'

De voorstelling “Diner veur ene” van Openluchtspel Hummelo overtrof deze winter alle verwachtingen. Geïnspireerd op het bekende “Dinner for One” werd de productie zo’n twintig keer opgevoerd in het kleinste theater van Gelderland, iets wat de verwachtingen van de groep overtrof.