gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Fietsactie levert ruim 88.000 euro op voor Hersenstichting: ‘Hopen dat ze een medicijn vinden’

Fietstocht goede doel Keppel  (6)
Foto: Gruune Cross

De Gruune Cross heeft voorlopig al ruim 88.000 euro opgehaald voor de Hersenstichting. Vrijdag fietsten 94 deelnemers een tocht van 65 kilometer door de Achterhoek. Het opgehaalde geld wordt gebruikt voor onderzoek naar een medicijn tegen dementie.

Viggo Zweverink | Tijn Piest |  | Aangepast op

“Wij hebben het ontzettend goed gedaan met de mensen. Zeker gezien de hitte die er was. Het was wel afzien. We hebben het fantastisch gedaan en hebben ontzettend veel geld opgehaald”, zegt initiatiefnemer Eric Ticheloven. 94 fietsers kwamen in actie voor de Hersenstichting en specifiek voor dementie. “Ook mensen van de Hersenstichting en twee onderzoekers fietsten mee.”

Bij de start van de fietstocht op vrijdagochtend stond de teller al op zo’n 70.000 euro. Na de finish, ruim zes uur later, volgde nog een feestelijke afsluiting. De opbrengst van de Gruune Cross gaat naar de Hersenstichting, die zich inzet voor gezonde hersenen voor iedereen. Aan de actie is specifiek het onderzoek van professor dr. Wiep Scheper verbonden.

Het onderzoeksteam van Scheper werkt aan een medicijn dat hersencellen moet beschermen tegen schade van dementie. Ticheloven weet hoe dichtbij dementie kan komen: “Mijn schoonmoeder is overleden aan de gevolgen van dementie. Het raakt je als een moeder haar dochter niet meer herkent. Iedereen kent wel iemand met de ziekte in zijn of haar omgeving.”

Viervoudig olympisch kampioene
De fietsers legden in verschillende groepjes een afstand van 65 kilometer af door de Achterhoek en de Liemers. Voor extra motivatie was een speciale gast uitgenodigd: oud-profwielrenster Leontien van Moorsel. De viervoudig olympisch kampioene was vroeg in de auto gestapt in haar woonplaats Rotterdam om naar Laag-Keppel te rijden.

“Zij fietste met al onze groepen mee”, vertelt Ticheloven. “Ze vond het supergezellig en ontzettend waardevol. Voor de fietsers was het een overweldigende reactie: een olympisch kampioene in het gezelschap. Ze was superspontaan en sloot ons allemaal in het hart toen ze het opgehaalde bedrag hoorde.”

Ticheloven laat weten dat er de komende veertien dagen nog geld kan worden gedoneerd.

Lees ook

graviod

VIOD thuisbasis voor De Graafschap Vrouwen: ‘Een zorgvuldig traject doorlopen’

De Graafschap Vrouwen speelt dit seizoen haar thuiswedstrijden in de eredivisie op Sportpark Dichteren van de Doetinchemse tweedeklasser VIOD. Dit besluit is genomen na overleg tussen gemeente, beide clubs en de omwonenden.

DroogteVrachtwagen

Duitsland tornt aan ‘heilige’ zondag: vrachtwagens mogen de weg op uit economische nood

Geen vrachtwagens op zondag: in Duitsland is het al zeventig jaar bijna heilig. Maar om te voorkomen dat de lage waterstand van de Rijn ook de economie tot stilstand brengt, gaan Noordrijn-Westfalen en nog drie deelstaten waar de Rijn door stroomt overstag. Vrachtwagens mogen tijdelijk ook op zon- en feestdagen de weg op. Een kleine cultuurdoorbraak waar Nederlandse transporteurs al jaren op hopen.

kerkuilen theo weijers

Een goed muizenjaar zorgt voor een opvallende groei van populatie kerkuilen in de Achterhoek

Het gaat heel goed met de kerkuilen in de Achterhoek. Voor het eerst in jaren is de populatie opvallend gegroeid. En vliegen er weer meer uilen door de regio. Theo Weijers is een van de vrijwilligers die zich inzet voor de leefbaarheid van de uilen.

Euroscope_040

Vierde aflevering 'EuroScope': Is het gras voor boeren in Duitsland groener?

EuroScope is een serie van vijf afleveringen waarin REGIO8 samen met vier partneromroepen laten zien hoe Europa en de besluitvorming in Brussel het dagelijks leven van mensen beïnvloeden. Aflevering 4 gaat over waartoe samenwerking in het grensgebied leidt.

Othniël Raterink (2)

Winterswijker Raterink op huurbasis naar ADO Den Haag

Winterswijker Othniël Raterink speelt dit seizoen op huurbasis voor eredivisionist ADO Den Haag. De voormalig Superboer komt over van Italiaanse Cagliari Calcio. De Hagenaren hebben ook een optie tot koop bedongen.

WhatsApp Image 2026-08-12 at 09.07.25

Geen gewonden bij botsing tussen auto's bij Harreveld

Bij een botsing op een kruising in het buitengebied van Harreveld zijn woensdagochtend twee auto’s beschadigd geraakt. Bij het incident zijn geen gewonden gevallen.