Ulft, Netherlands

Zeventien inschrijvers willen coffeeshop starten in Doetinchem

Zeventien kandidaten hebben zich gemeld om een nieuwe coffeeshop te beginnen in Doetinchem. De nieuwe wietwinkel kan, als de aanvraag voorspoedig verloopt, in het najaar de deuren openen.
Jasper Hazelaar | 14 februari 2023 15:30 | Aangepast op 14 februari 2023 15:30
Gegadigden konden zich sinds eind januari melden bij de gemeente, nu volgt een verdere schifting van de aanmelders. “Op dit moment wordt onderzocht of de inschrijvingen op tijd en juist zijn gebeurd en of zij voldoen aan de voorwaarden voor deelname aan loting”, laat een woordvoerder van de gemeente weten. “Zijn er meerdere gegadigden die aan alle voorwaarden voldoen dan vindt er een loting plaats.” Deze loting, onder toezicht van een notaris, moet voor 8 april plaatsvinden.

Vanuit die trekking ontstaat een rangorde van aanvragers. Degene die bovenaan de lijst staat, gaat als eerste de aanvraagprocedure in. Een van de inschrijvers op de vergunning is de voormalig eigenaar van ’t Rotterdammertje aan de Varsseveldseweg. Hij hoopt een nieuwe coffeeshop te kunnen openen in een pand aan De Veemarkt.

Minder aanvragers
Bij de vorige inschrijving voor een coffeeshop, in 2019, hadden zich in totaal 22 mensen gemeld. Toen ging de vergunning uiteindelijk naar Diamond. Deze wietzaak aan de Dr. Huber Noodtstraat bij het centrum is op dit moment de enige in de gemeente. Burgemeester Mark Boumans wil een extra coffeeshop toestaan vanwege een toename in de straathandel.

Foto: REGIO8 (archief)

Meest gelezen

Provincie voert maand lang onderhoud uit aan N317

Viggo Zweverink | 10 jun 2025 16:56

De Boetners brengt ode aan De Graafschap met nieuw clublied: ‘Gewoon recht voor de raap’

Remco Geurts | Hidde Vinkenvleugel | Mack Delleman | 10 jun 2025 14:16

Lees ook

Eigenaar treedt op tegen groeiende overlast in parkeergarage Doetinchem

Het pand met parkeergarage waar de MediaMarkt in Doetinchem gevestigd zat, is al geruime tijd vervui...

Een keer rustige politieke week in Winterswijk: over aanpak lichthinder en vergroening winkelstraat kun je niet tegen zijn

Na roerige politieke weken, lijkt de rust in bestuurlijk Winterswijk weer teruggekeerd te zijn. Van ...

Voormalig gevangenis De Kruisberg in Doetinchem verkocht na jaren van onduidelijkheid

Voormalig gevangenis De Kruisberg in Doetinchem is verkocht. Het Rijksvastgoedbedrijf, nu nog de eig...

Geen gewonden bij ongeval met drie voertuigen in Doetinchem

Bij een ongeval waarbij meerdere automobilisten betrokken waren in Doetinchem, zijn dinsdagavond gee...

De Graafschap houdt 21-jarige jeugdspeler Eijken bij de club met tweejarig profcontract

De Graafschap heeft de 21-jarige Denzel Eijken weten vast te leggen. Hij komt momenteel uit voor de ...

Twee gewonden bij steekpartij ISK-school in Doetinchem, beide partijen aangehouden

Op een brug nabij de ISK-school in Doetinchem zijn twee personen gewond geraakt en aangehouden. Een ...