gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Amphion Theater voor tiende keer genomineerd als Theater van het Jaar

8e34b822f6b22ebc7b59cc8d6f1dcee4

Amphion Theater in Doetinchem is genomineerd voor Theater van het Jaar 2025. Het is de tiende keer dat het theater kans maakt op deze prijs.

Hidde Vinkenvleugel |  | Aangepast op
‘We zijn ontzettend trots dat Amphion Theater opnieuw behoort tot de top vijf Grote Theaters van Nederland. Voor de tiende keer zijn we genomineerd voor de prestigieuze VVTP Theater van het Jaar-prijs’, laat Amphion weten op social media.

Mocht het Amphion Theater de prijs winnen, dan wordt dat de vijfde keer. Eerder won het theater in 2012, 2016, 2017 en 2019. Wie zich uiteindelijk Theater van het Jaar mag noemen, wordt eind januari 2026 bekendgemaakt.

Het Amphion Theater is momenteel op zoek naar een nieuwe directeur-bestuurder, nadat oud-directeur Ariane Kop eerder dit jaar vertrok. Haar taken worden voorlopig waargenomen door René van Gils, voormalig lid van de Raad van Toezicht.

Lees ook

hitte0

Nationaal Hitteplan weer van kracht: code geel in Achterhoek vanwege hitte

Het KNMI heeft code geel afgegeven voor de Achterhoek. Donderdag, vrijdag en zaterdag worden er temperaturen boven de 30°C verwacht. Ook is het Nationaal Hitteplan van kracht. Het is belangrijk om goed op de kwetsbare mensen in je omgeving te letten.

KoningBergh

Koning Willem Alexander opent gerestaureerd Kasteel Huis Bergh

Niemand minder dan koning Willem Alexander opent het gerestaureerde Kasteel huis Bergh in ’s-Heerenberg op donderdag 17 september. Directeur Floris de Gelder heeft donderdagochtend de vrijwilligers het ‘grote geheim’ verteld. “Dit is echt enorm eervol.”

WhatsApp Image 2026-08-13 at 09.26.24

Raad van State beslist: Van der Valk mag bouwen in Doetinchem

De bouw van een Van der Valk-hotel aan de A18 bij Doetinchem kan doorgaan. Dat heeft de afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State vandaag beslist. Nadat de plaatselijke horeca haar verzet tegen het hotel had gestaakt, waren alleen vier toekomstige buren over. Die hebben nu bot gevangen. Juridisch verzet is niet meer mogelijk.

ongeval Zelhem

Bedrijfsbus schiet van weg Zelhem, bestuurder moet mee naar politiebureau

De bestuurder van een bedrijfsbus is woensdagavond aangehouden na een eenzijdig ongeval op de Rondweg (N315) in Zelhem. Hij is niet gewond geraakt.

graviod

VIOD thuisbasis voor De Graafschap Vrouwen: ‘Een zorgvuldig traject doorlopen’

De Graafschap Vrouwen speelt dit seizoen haar thuiswedstrijden in de eredivisie op Sportpark Dichteren van de Doetinchemse tweedeklasser VIOD. Dit besluit is genomen na overleg tussen gemeente, beide clubs en de omwonenden.

DroogteVrachtwagen

Duitsland tornt aan ‘heilige’ zondag: vrachtwagens mogen rijden vanwege laag water

Geen vrachtwagens op zondag: in Duitsland is het al zeventig jaar bijna heilig. Maar om te voorkomen dat de lage waterstand van de Rijn ook de economie tot stilstand brengt, gaan Noordrijn-Westfalen en nog drie deelstaten waar de Rijn door stroomt overstag. Vrachtwagens mogen tijdelijk ook op zon- en feestdagen de weg op. Een kleine cultuurdoorbraak waar Nederlandse transporteurs al jaren op hopen.