gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Zevenaar zet in op kwaliteit van buurtapps

9a8f226df50df5011dae7f6f826273d2.jpg
Redactie REGIO8 |

“Een groot aantal beheerders zijn aanwezig”, zegt burgemeester Jeroen Staatsen. “Dat tekent de betrokkenheid en de binding van mensen bij deze activiteit.” In de woonwijken van Zevenaar zijn verschillende apps ontstaan, waarin burgers contact hebben over verdachte situaties. Tijdens de lunch worden zij allen samen geïnformeerd over het handelen bij zo’n situatie. “Ik vind het zeer belangrijk, zodat we wijkoverstijgend kunnen werken”, zegt appbeheerder Guido Voorhorst. “Zoals je ziet is er een goede opkomst, dus ik vind het belangrijk om daar dan bij te zijn.”

Volgens de politie hebben de mensen die lid zijn van een buurtpreventieapp nog wat te leren. “Ik denk dat het tussen de oren moet komen bij alle volgers dat ze weten wanneer ze 112 kunnen bellen”, zegt agent Gerald Waijer. Ex-inbreker Evert Jansen houdt speciale informatieavonden, waarbij hij eerst als ‘inbreker’ op onderzoek uit gaat in de betreffende buurt. “Mensen zien wel iets en hebben een onderbuikgevoel, maar ze doen er niets mee en dat vind ik jammer.” Volgens de politie moet er dan juist op actie worden overgegaan. “We hopen echt dat mensen ons gaan bellen op het moment dat hun onderbuikgevoel niet klopt”, zegt Waijer. “Zodat wij aangestuurd worden om de situatie te voorkomen of als het al gepleegd is dat wij de boef kunnen vangen.”

Foto: REGIO8

Lees ook

Loraine van Aalten.jpg

Doetinchemse Loraine (27) deelt haar verhaal in Over Mijn Lijk

Het leven van de 27-jarige Loraine van Aalten uit Doetinchem ziet er al enkele jaren anders uit dan dat van veel leeftijdsgenoten. In 2023 kreeg ze te horen dat ze eierstokkanker heeft en niet meer beter wordt. Om dat verhaal te delen met zoveel mogelijk mensen, is de Doetinchemse een van de deelnemers aan het seizoen van het BNNVARA-programma ‘Over mijn Lijk’.

685024511_1388645903305468_2465330173477600560_n.jpg

Brandweer Bergh helpt bij blussen natuurbrand ’t Harde

Brandweer Bergh heeft afgelopen avond en nacht geholpen met het bestrijden van de grote natuurbrand op een militair oefenterrein in ’t Harde. De Achterhoekse spuitgasten zijn inmiddels weer terug.

KinderboerderijDidam0.jpg

Beschimmeld eten en hondenpoep; kinderboerderij Didam klaar met dumpingen

Vrijwilligers van de kinderboerderij in Didam zijn boos. Keer op keer worden er dingen over het hek gegooid en daarmee bij de dieren gedumpt. Van beschimmeld eten tot hondenpoep en zelfs extra dieren. De maat is vol, dus gooien ze nu camerabeelden online om een dader op te sporen.

Ankersmid0.jpg

Hengeloër Ankersmid rijdt eerste én laatste keer Superbike op Varsselring: ‘Doodzonde’

Het Bronckhorster dorp Hengelo staat aan de vooravond van de jaarlijkse wegraces op de Varsselring. Voor Hengeloër Wesley Ankersmid krijgt het raceweekend een bijzonder karakter: de coureur maakt zijn debuut in de Superbike-klasse, terwijl dat meteen zijn laatste keer is. De klasse verdwijnt namelijk uit het International Road Racing Championship.

KERKETTEN0.jpg

Martinuskerk Etten komt met noodkreet: ‘Volstrekt onhaalbaar!’

De pas geopende Martinuskerk in Etten heeft een noodkreet gestuurd naar het college van de gemeente Oude IJsselstreek. Het bestuur van Stichting Erfgoed Martinuskerk zegt dat de huidige vergunningen en handhavingsmaatregelen het goed kunnen draaien van de kerk onder druk zetten. Volgens hen zijn de geluidsnormen ‘volstrekt onhaalbaar’ en beperken de regels de mogelijkheden flink.

Europabrug0.png

Onderhoud aan Europabrug Doetinchem: flinke hinder door werkzaamheden tot half juni

Weggebruikers die regelmatig over de Europabrug in Doetinchem rijden, moeten in mei en juni rekening houden met flinke hinder. De brug krijgt namelijk een flinke opknapbeurt. Daarbij wordt de weg op de brug meerdere keren deels of volledig afgesloten voor het verkeer.