Ulft, Netherlands

Zevenaar wil compensatie na wegblijven GVL

Regio8 | 27 maart 2017 15:07 | Aangepast op 27 maart 2017 15:07

“We gaan zeker even op een rij zetten wat de kosten zijn geweest die wij gemaakt hebben”, aldus wethouder Stef Bijl van Zevenaar. “We hebben dat ook afgesproken met de Kleine Keten, om daar de komende weken met elkaar over te spreken, om te kijken wat we daarvan terug kunnen krijgen.” De Kleine Keten is een samenwerkingsverband van het Centraal Orgaan opvang Asielzoekers, de Immigratie- en Naturalisatiedienst(IND) en het Dienst Terugkeer en Vertrek(DT&V). Volgens hen is de locatie te duur, omdat er verbouwd zou moeten worden.

Ter voorbereiding van de mogelijke komst van de GVL is in 2016 een bedrag beschikbaar gesteld door de raad van Zevenaar.“ We hebben daar in september nog meer dan een ton krediet voor gekregen.” Dit bedrag hoopt Zevenaar nu terug te kunnen krijgen van de Kleine Keten. “Er zijn landelijke regelingen die inmiddels zijn uitgeroepen, dus daar gaan we ook aanspraak op maken”, aldus Bijl. Volgens de wethouder is er ongeveer anderhalve ton uitgegeven in de voorbereiding van het GVL.

Taakstelling
Dat de gezamenlijke vreemdelingenlocatie niet in Zevenaar zal worden gerealiseerd, houdt niet in dat de gemeente klaar is met de opvang van asielzoekers. “Een van de andere doelstellingen van het gemeentebestuur was om humaan de vluchtelingen op de vangen. Dat gaan we nu doen met de taakstelling die we hebben met statushouders”, zegt wethouder Bijl. “De draaiboeken liggen daarvoor klaar. Dat gaan we nu snel oppakken om te kijken wat we daarvoor kunnen betekenen.

Foto: REGIO8

Lees ook

De Graafschap verliest en loopt play-offticket mis

De Superboeren ontvingen Roda JC in een cruciaal duel in de strijd om de tweede plek – en het play-o...

Sociale kerstsfeer voorop in Bocholt, met oog voor veiligheid

Dit weekend zijn er in de regio weer volop kerstmarkten te bezoeken, ook net over de grens in Duitsl...

Inbraak bij sportzaak in Borculo: acht fietsen gestolen

Bij een sportzaak in Borculo hebben inbrekers in de nacht van donderdag op vrijdag acht fietsen gest...

Amphion Theater voor tiende keer genomineerd als Theater van het Jaar

Amphion Theater in Doetinchem is genomineerd voor Theater van het Jaar 2025. Het is de tiende keer d...

Oude IJsselstreek verhoogt subsidies voor verenigingen en evenementen

Verenigingen en evenementen krijgen vanaf volgend jaar meer subsidie van de gemeente Oude IJsselstre...

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een bewolkt weekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...