gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Zevenaar opent negen extra gebiedsteams

bb5963179df639c0f25a8680362fd9c5.jpg
Redactie REGIO8 |

"We merkten dat we nog niet dicht genoeg bij de inwoners waren", vertel wethouder Stef Bijl over de noodzaak van de gebiedsteams. "We willen proberen echt iedereen te bereiken. Om de laagdrempeligheid zo laag mogelijk te laten zijn. Dat kan alleen maar door fysiek aanwezig te zijn in de wijken en dorpen." Eén van de nieuwe punten is de Brede School St. Martinus in Oud-Zevenaar. "Het ligt vrij centraal in het dorp, dus is vrij toegankelijk", aldus directeur Carin Schepers. "Ik denk dat het een hele goede plek is." Vanaf 20 september kunnen de burgers op de vooraf bepaalde inloopuren langskomen bij de gebiedsteams.

De gebiedsteams beantwoorden vragen over uiteenlopende zaken. "Ze kunnen alle vragen aan", aldus Bijl. "Er zit een heel groot team achter. met elkaar kunnen ze in principe alle vragen aan. Maar het houdt op bij klachten over lantaarnpalen en scheefliggende tegels. Want daar hebben we gewoon een klachtenlijn voor en die werkt sneller dan als we het via het gebiedsteam laten lopen." Volgens Schepers is het niet raar dat het gebiedsteam onder schooltijd tussen de spelende kinderen burgers ontvangt. "Het zijn de vragen die vooral voor ouders bij het gebiedsteam neergelegd worden. Dan ligt de school gewoon heel centraal in het dorp. Waarom dan niet tussen de spelende kinderen?"

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-03-31 at 16.04.15.jpeg

Zelhemse survivalvereniging Jan in ’t Touw gered: gemeente past omgevingsplan aan

Survivalvereniging Jan in ’t Touw mag doorgaan met hun survivalactiviteiten op hun perceel aan de Schovenweg in Zelhem. Het college van Gemeente Bronckhorst heeft besloten het omgevingsplan aan te passen waardoor bouwwerken nu zeven meter hoog mogen zijn, en niet één meter, zoals het voorheen was.

SuderwickDinxperlo.jpg

Duitse steden grijpen kans op 30 km-zones aan, Nederlandse frustratie

Aalten loopt voorop, Bocholt volgt. Als het gaat om de versnelde invoering van 30 km-zones, werken Nederlandse en Duitse buren nauw samen in de grensgemeente ‘Dinxperwick’ (Dinxperlo en Suderwick). Bocholt heeft de inrichting van het centrum van Dinxperlo gekopieerd voor Suderwick.

Afbeelding1.jpg

Familie Lurvink draagt bakkerij na ruim 40 jaar over: ‘Goed gevoel bij deze stap’

Na meer dan veertig jaar neemt de familie Lurvink afscheid van hun bakkerij in het centrum van Doetinchem. De zaak komt in handen van familiebedrijf Koenen. Hoewel het afscheid niet zonder emoties is, overheerst bij mede-eigenaar Bastiaan Lurvink een positief gevoel.

LiekeAchterhoek30.jpg

Kennismaken met de Achterhoek levert Lieke tienduizenden views op: ‘Ik wilde snel integreren’

Hoe leer je de regio kennen als je vanuit het westen naar de Achterhoek verhuist? De 25-jarige Lieke Pouwer uit Doetinchem maakt de serie ‘kennismaken met de Achterhoek’ en heeft tienduizenden kijkers op Instagram en TikTok. “Ik heb ook al vrienden en vriendinnen gemaakt door de video’s, superleuk!”

Jose van Egmond + gemeentehuis.jpg

Waarnemend burgemeester van Tiel verkenner in Montferland: zoektocht naar stabiliteit

José van Egmond gaat het als verkenner aan de slag in de gemeente Montferland tijdens de bestuursvorming. Momenteel is ze waarnemend burgemeester in Tiel. De verkenningsfase moet medio mei klaar zijn.

Rechtbank Arnhem  goede.jpg

Grote methzaak met labs onder meer in Baak: 44 maanden cel geëist tegen Doesburger

Tegen een 50-jarige man uit Doesburg is door het Openbaar Ministerie een gevangenisstraf van 44 maanden geëist. De man wordt ervan verdacht deel uit te maken van een crimineel verband dat zich op grote schaal bezighield met de productie van crystal meth, onder andere in Baak.