gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Zevenaar opent negen extra gebiedsteams

bb5963179df639c0f25a8680362fd9c5.jpg
Redactie REGIO8 |

"We merkten dat we nog niet dicht genoeg bij de inwoners waren", vertel wethouder Stef Bijl over de noodzaak van de gebiedsteams. "We willen proberen echt iedereen te bereiken. Om de laagdrempeligheid zo laag mogelijk te laten zijn. Dat kan alleen maar door fysiek aanwezig te zijn in de wijken en dorpen." Eén van de nieuwe punten is de Brede School St. Martinus in Oud-Zevenaar. "Het ligt vrij centraal in het dorp, dus is vrij toegankelijk", aldus directeur Carin Schepers. "Ik denk dat het een hele goede plek is." Vanaf 20 september kunnen de burgers op de vooraf bepaalde inloopuren langskomen bij de gebiedsteams.

De gebiedsteams beantwoorden vragen over uiteenlopende zaken. "Ze kunnen alle vragen aan", aldus Bijl. "Er zit een heel groot team achter. met elkaar kunnen ze in principe alle vragen aan. Maar het houdt op bij klachten over lantaarnpalen en scheefliggende tegels. Want daar hebben we gewoon een klachtenlijn voor en die werkt sneller dan als we het via het gebiedsteam laten lopen." Volgens Schepers is het niet raar dat het gebiedsteam onder schooltijd tussen de spelende kinderen burgers ontvangt. "Het zijn de vragen die vooral voor ouders bij het gebiedsteam neergelegd worden. Dan ligt de school gewoon heel centraal in het dorp. Waarom dan niet tussen de spelende kinderen?"

Foto: REGIO8

Lees ook

KlaasDoetinchem.jpg

Voormalig burgemeester Klaas Agricola verkenner in Doetinchem

GemeenteBelangen Doetinchem (GBD) heeft Klaas Agricola (66) aangesteld als verkenner voor de vorming van een nieuwe coalitie in de gemeenteraad. De partij, die met zes zetels en meer stemmen de winnaar van de verkiezingen werd, kiest bewust voor een ervaren en onafhankelijke kandidaat.

Olympias Tour Beltrum 2026 tijdrit (3).jpg

Thuisetappe van Olympia’s Tour voor vijf Achterhoekers: ‘Koersen in de achtertuin’

Een fris Beltrum was donderdagmiddag gastdorp van de tijdrit in de vijfdaagse Olympia’s Tour. De wedstrijd is extra speciaal voor drie wielrenners en twee ploegleiders. Zij schitteren in de oudste etappekoers van ons land in hun eigen streek.

BFT0.png

Jannes, Boh Foi Toch en Kaiser Chiefs komen naar de Zwarte Cross 2026

De organisatie van de Zwarte Cross heeft opnieuw een reeks nieuwe namen bekendgemaakt. Onder meer Jannes, Boh Foi Toch en de Britse band Kaiser Chiefs zijn toegevoegd aan het programma.

HuisBargh0.png

Kasteel Huis Bergh heropent in september na grootschalige restauratie

Het gerestaureerde kasteel Huis Bergh opent op zaterdag 19 september opnieuw zijn deuren voor publiek. In de honderd dagen voorafgaand aan de opening is er een speciaal ‘aftelprogramma’ om te vieren dat het kasteel weer te bezoeken is.

IMG_8053.JPG

Toeloop bij bouwplannen Gorssel: hoop op woning, maar inschrijving nog niet mogelijk

De belangstelling voor het woningbouwplan in het noordelijk deel van de Smitskamp in Gorssel is groot. Tijdens een inloopbijeenkomst in de Brinkkerk trok het plan een constante stroom bezoekers. Inschrijven voor een woning is echter nog niet mogelijk, benadrukt de gemeente Lochem.

KERKETTEN10.jpg

Ettense kerk ondergaat complete metamorfose: ‘Mensen werden emotioneel’

Na vier jaar voorbereiden en bijna een jaar intensief verbouwen is de Martinuskerk in Etten weer open. Niet meer alleen als kerk, maar als multifunctionele ontmoetingsplek met vier verschillende ruimtes. Volgens uitbater Stan Theunissen en voorzitter Peter Ketelaar moet het gebouw uitgroeien tot het nieuwe hart van het dorp.