gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Zevenaar opent negen extra gebiedsteams

bb5963179df639c0f25a8680362fd9c5.jpg
Redactie REGIO8 |

"We merkten dat we nog niet dicht genoeg bij de inwoners waren", vertel wethouder Stef Bijl over de noodzaak van de gebiedsteams. "We willen proberen echt iedereen te bereiken. Om de laagdrempeligheid zo laag mogelijk te laten zijn. Dat kan alleen maar door fysiek aanwezig te zijn in de wijken en dorpen." Eén van de nieuwe punten is de Brede School St. Martinus in Oud-Zevenaar. "Het ligt vrij centraal in het dorp, dus is vrij toegankelijk", aldus directeur Carin Schepers. "Ik denk dat het een hele goede plek is." Vanaf 20 september kunnen de burgers op de vooraf bepaalde inloopuren langskomen bij de gebiedsteams.

De gebiedsteams beantwoorden vragen over uiteenlopende zaken. "Ze kunnen alle vragen aan", aldus Bijl. "Er zit een heel groot team achter. met elkaar kunnen ze in principe alle vragen aan. Maar het houdt op bij klachten over lantaarnpalen en scheefliggende tegels. Want daar hebben we gewoon een klachtenlijn voor en die werkt sneller dan als we het via het gebiedsteam laten lopen." Volgens Schepers is het niet raar dat het gebiedsteam onder schooltijd tussen de spelende kinderen burgers ontvangt. "Het zijn de vragen die vooral voor ouders bij het gebiedsteam neergelegd worden. Dan ligt de school gewoon heel centraal in het dorp. Waarom dan niet tussen de spelende kinderen?"

Foto: REGIO8

Lees ook

GBD_Hidde0.png

Historische winst voor GemeenteBelangen Doetinchem en Forum voor Democratie: 'Hadden we niet verwacht'

GemeenteBelangen Doetinchem is de grote winnaar van de gemeenteraadsverkiezingen in Doetinchem. De lokale partij verdubbelt het aantal zetels van drie naar zes en schrijft daarmee geschiedenis als eerste lokale partij die de grootste wordt in de gemeente. Ook GroenLinks-PvdA behaalde zes zetels, maar kreeg 441 stemmen minder en eindigt daardoor als tweede. Forum voor Democratie groeide opvallend van één naar vier zetels.

MerelJohan.jpg

CDA blijft de grootste in Montferland, PVV grote winnaar

Het CDA blijft met zes zetels de grootste partij in Montferland, maar de echte winnaar van de verkiezingsavond is de PVV. De partij komt met drie zetels nieuw de raad binnen en zet daarmee de verhoudingen op scherp. Tegelijkertijd krijgt Lijst Groot Montferland een zware klap: van vijf zetels blijft er nog maar één over. De uitslag maakt één ding duidelijk: een stabiele coalitie vormen wordt een flinke uitdaging.

RiaEnGerrit.jpg

Dorp en Platteland Beweging grote winnaar Oude IJsselstreek, Lokaal Belang blijft grootste

Lokaal Belang blijft in Oude IJsselstreek de grootste partij, ondanks dat ze maar liefst drie zetels in leveren. Het politieke landschap in de gemeente is met negen partijen wel weer meer versplinterd. Grote winnaar is de Dorp en Platteland Beweging. Onder leiding van lijsttrekker Gerrit Vossers wonnen ze twee zetels.

80764b21-6553-4f21-a043-32127f9e2424.jpg

CDA weer de grootste in Berkelland, Samen voor Berkelland wint ruim

Het CDA is wederom de grootste van Berkelland. De partij van lijsttrekkers Biense Klein Braskamp gaat van 6 zetels nu, naar 8 zetels in de nieuwe raad. Samen voor Berkelland, dat voor het eerst deelnam aan de verkiezingen maakt zijn entree met vijf zetels.

WhatsApp Image 2026-03-18 at 22.49.43.jpeg

Gemeentebelangen grote winnaar in Bronckhorst: partij groeit naar tien zetels

Gemeentebelangen Bronckhorst is de grote winnaar van de verkiezingen in de gemeente en komt uit op tien zetels. Tegelijkertijd levert het CDA in en zakt de partij van zes naar vier zetels. Daarmee zijn de verhoudingen in Bronckhorst flink verschoven. GBB is weliswaar veruit de grootste partij, maar heeft voor een meerderheid nog altijd partners nodig. Door de versplintering in de raad en de komst van twee nieuwkomers lijkt de coalitievorming daardoor minder vanzelfsprekend dan voorheen.

Stembureau algemeen.jpg

LIVEBLOG | Gemeenteraadsverkiezingen 2026

Volg in dit liveblog de laatste ontwikkelingen van de gemeenteraadsverkiezingen 2026. De hele dag is REGIO8 in de Achterhoek te vinden.