gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Zevenaar houdt geld over aan gemeentehuis

a29be90b0a1580ef2b15f6fba5380a57.jpg
Redactie REGIO8 |
‘’Met gepaste trots kijkt het college van Zevenaar terug op de bouwperiode van het nieuwe gemeentehuis. Mede door goede budgetcontrole tijdens het bouwproces is ruim binnen de gereserveerde financiële kaders gebleven’’, aldus het college in een verklaring. ‘’Naast budgetcontrole hebben ook de gehanteerde uitgangspunten ‘sober en doelmatig’ en een goede samenwerking met de aannemer bijgedragen aan deze meevaller.’’

De gemeente houdt eigenlijk een restbedrag over van 158.000 euro. Maar daarvan wordt op dit moment nog 90.000 euro besteed aan resterende werkzaamheden die oorspronkelijk buiten de plannen vielen. Hierbij valt te denken aan het aankopen van kunst en het herplaatsen van het carillon. Het uiteindelijke restantkrediet van 68.000 euro zorgt voor een kleine daling van de jaarlijkse afschrijvingskosten.

Aanvankelijk werd er in juni 2011 bijna twintig miljoen euro beschikbaar gesteld voor het nieuwe gemeentehuis op het BAT-terrein, maar dat bedrag werd verlaagd tot een kleine veertien miljoen euro door de crisis.

Lees ook

ettenkerk.jpg

Kerk Etten noemt regels onhaalbaar, gemeente: ‘Dat is vooraf besproken’

De gemeente Oude IJsselstreek kan zich op een aantal vlakken niet vinden in de noodkreet die de Martinuskerk in Etten doet. Volgens de stichting zijn de geluidnsnormen onhaalbaar en beperkt de vergunning de activiteiten. De gemeente bedrukt dat er vooraf veel overleg is geweest, en dat de stichting op de hoogte is geweest.

bliksem1.jpeg

Code geel zaterdag van kracht in de Achterhoek: stevig onweer verwacht

Het KNMI heeft voor zaterdag code geel afgeven voor de Achterhoek vanwege stevige regen- en onweersbuien. De weerswaarschuwing geldt tussen 17.00 en 22.00 uur.

Gemeentehuis.JPG

Montferland wil één azc met 250 mensen voor tien jaar

De gemeente Montferland wil 250 mensen opvangen in één azc-locatie voor de duur van maximaal tien jaar. Dat aantal komt voort uit regionale afspraken en een landelijke taakstelling. Het college vraagt de raad nu om in te stemmen met onder andere deze kaders en het vernieuwde communicatie en participatieplan. Het college is teruggegaan naar de tekentafel na een burgerinitiatief en nadat er in Didam geen geschikte locatie werd gevonden.

72cfbcb8-b183-40c5-950f-e888ac8907a2.jpg

Brand in bouwcontainer in Lengel: brandweer laat bak vollopen

De brandweer heeft donderdagavond een brandje in een bouwcontainer in Lengel snel weten te blussen. Hoe de brand is ontstaan, is niet bekend.

Loraine van Aalten.jpg

Doetinchemse Loraine (27) deelt haar verhaal in Over Mijn Lijk

Het leven van de 27-jarige Loraine van Aalten uit Doetinchem ziet er al enkele jaren anders uit dan dat van veel leeftijdsgenoten. In 2023 kreeg ze te horen dat ze eierstokkanker heeft en niet meer beter wordt. Om dat verhaal te delen met zoveel mogelijk mensen, is de Doetinchemse een van de deelnemers aan het seizoen van het BNNVARA-programma ‘Over mijn Lijk’.

685024511_1388645903305468_2465330173477600560_n.jpg

Brandweer Bergh helpt bij blussen natuurbrand ’t Harde

Brandweer Bergh heeft afgelopen avond en nacht geholpen met het bestrijden van de grote natuurbrand op een militair oefenterrein in ’t Harde. De Achterhoekse spuitgasten zijn inmiddels weer terug.