gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Zeddamse prins plaatst kritische muzieknoot

f31aa085379323c6cbc20567a767c4e8.jpg

Prins Tonny II van De Paverts uit Zeddam plaatst een kritische muzieknoot voor de carnavalsoptochten in de regio. De prins, tevens dj bij Optimaal FM en REGIO8, gaf zaterdag voorafgaand aan de optocht aan dat hij hoopt dat de jeugd de muziektraditie van het feest in ere houdt.

Redactie REGIO8 |

"Wat ik altijd heel belangrijk vind, is dat er straks tijdens de optocht carnavals- en feestmuziek op de wagens gedraaid gaat worden", aldus prins Tonny II. "De jeugd heeft nog weleens de neiging om techno en house te draaien. Dat vind ik een klein beetje jammer, dat doet afbreuk aan carnaval." De prins wil daarmee niet zeggen dat hij tegen een stevige portie muziek is. "Het mag lekker rampestampen zijn, dat is helemaal niet erg, maar wel lekkere feestmuziek." Er is volgens Tonny nog een extra reden om het bij carnavalsmuziek te houden: "Dat vindt het publiek fijn", licht hij toe. "Anders jaag je het publiek weg, en dat moeten we helemaal niet willen."

Als iemand wat van Nederlansdstalige (feest)muziek af weet, dan is het Tonny II wel. In het dagelijks leven presenteert hij als Twan van Zee op zondag het programma Prima Hollandia op Optimaal FM. Dat was afgelopen weekend wel lastig met zijn verplichtingen als prins. "Volgende week ben ik weer terug op de echte carnavalszondag", stelt hij zijn vaste luisteraars gerust. "Want dan reiken we natuurlijk ook de carnavalskraker weer uit. Het zijn drukke tijden voor de prins, en voor de dj." Maar deze week geniet hij nog even van het carnavalsfeest. "En met dit weer, kan dat niet meer kapot!"

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-05-01 at 16.04.55.jpeg

Flexflitser ingezet op drie wegen in Doetinchem tegen hardrijders

Weggebruikers in de gemeente Doetinchem moeten nog beter op hun snelheid letten. Op drie wegen is sinds kort een flexflitser actief, bedoeld om hard rijden terug te dringen en de verkeersveiligheid te verbeteren. De flexflitser wordt ingezet op de Liemersweg in Doetinchem, de Gaanderenseweg en de Rijksweg in Gaanderen.

Bodembrand Barlo Bocholt.jpg

Bosbrand vlak over de grens bij Bocholt onderstreept hoe droog de grond is

Vlak over de grens met Nederland heeft de brandweer vrijdagmiddag een natuurbrand geblust in een bosgebied bij Barlo, een buurtschap van de Duitse stad Bocholt. De brand ontstond aan de Kotts Stegge en besloeg volgens de brandweer een oppervlakte van ongeveer 400 vierkante meter.

Screenshot 2026-05-01 19.02.54.png

Berry Powel langer bij De Graafschap: ‘Als club grote stappen gezet’

Berry Powel blijft langer aan als technische manager van De Graafschap. De club maakte vrijdag bekend dat het contract van de oud-spits is verlengd tot juni 2027.

blur112ruurlo.jpg

Motorrijder overleden na aanrijding met mestvoertuig in Ruurlo

Een motorrijder is vrijdagmiddag om het leven gekomen bij een ongeval in Ruurlo. De motor botste met een mestvoertuig.

Arbeidsmigranten0.png

Emmerich ziet plan arbeidsmigranten Montferland niet als oplossing voor eigen problemen

De Duitse grensgemeente Emmerich ziet het plan van Montferland om arbeidsmigranten te huisvesten in ’s-Heerenberg niet als oplossing voor de eigen problemen met arbeidsmigranten. Dat zegt woordvoerder Tim Terhorst van de gemeente Emmerich.

PoelierLochemBrand20.jpg

Lochemse poelier opent noodwinkel na verwoestende brand: 'We moeten wel door'

Voor Jeroen Hoffman, eigenaar van Poelier 't Vöske uit Lochem, gaat 20 april de boeken in als een zwarte dag als ondernemer. Zijn zaak raakte flink beschadigd door een hevige brand. Om zijn klanten niet teleur te stellen, schakelt de eigenaar snel door. Donderdag werd een tijdelijke noodwinkel geopend.