gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Woonwijk opgefleurd tijdens Boomfeestdag

d8d36dbac2ac0b4b5156764e0293ae80.jpg
Redactie REGIO8 |

De wijk Vijverberg is een wijk die volop in ontwikkeling is”, aldus wethouder Ingrid Lambregts. “Een mooi volgroeide woonwijk gaat het worden. Bij een volgroeide wijk horen bomen, en dat doen de kinderen vandaag.” De kinderen werden verdeeld over de bomen en waren druk aan het graven. “Ontzettend veel enthousiasme, eigenlijk echt dolle pret.”

De grote bomen waren alvast op hun plek gezet door enkele groenmedewerkers. De leerlingen van groep 3 en 4 hoefden slechts het zand weer terug te scheppen, zodat de bomen kunnen groeien. Met rubberlaarzen en een eigen schep renden ze door de wijk. “Je moet er water indoen en daarna moet je het plat maken. Daarna komt er een boom”, zegt Zoya. “Je kan er eten mee maken, dus daarom is het ook wel leuk om een boom te planten.”

Boom per leerling
Gemeente Doetinchem heeft een intentieverklaring ondertekend waarin zij beloofd ernaar te streven dat iedere leerling tijdens zijn tijd op de basisschool een boom plant. “Dat sluit natuurlijk mooi aan bij de groenambitie van mij en Doetinchem”, besluit Lambregts.

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-05-01 at 16.04.55.jpeg

Flexflitser ingezet op drie wegen in Doetinchem tegen hardrijders

Weggebruikers in de gemeente Doetinchem moeten nog beter op hun snelheid letten. Op drie wegen is sinds kort een flexflitser actief, bedoeld om hard rijden terug te dringen en de verkeersveiligheid te verbeteren. De flexflitser wordt ingezet op de Liemersweg in Doetinchem, de Gaanderenseweg en de Rijksweg in Gaanderen.

Bodembrand Barlo Bocholt.jpg

Bosbrand vlak over de grens bij Bocholt onderstreept hoe droog de grond is

Vlak over de grens met Nederland heeft de brandweer vrijdagmiddag een natuurbrand geblust in een bosgebied bij Barlo, een buurtschap van de Duitse stad Bocholt. De brand ontstond aan de Kotts Stegge en besloeg volgens de brandweer een oppervlakte van ongeveer 400 vierkante meter.

Screenshot 2026-05-01 19.02.54.png

Berry Powel langer bij De Graafschap: ‘Als club grote stappen gezet’

Berry Powel blijft langer aan als technische manager van De Graafschap. De club maakte vrijdag bekend dat het contract van de oud-spits is verlengd tot juni 2027.

blur112ruurlo.jpg

Motorrijder overleden na aanrijding met mestvoertuig in Ruurlo

Een motorrijder is vrijdagmiddag om het leven gekomen bij een ongeval in Ruurlo. De motor botste met een mestvoertuig.

Arbeidsmigranten0.png

Emmerich ziet plan arbeidsmigranten Montferland niet als oplossing voor eigen problemen

De Duitse grensgemeente Emmerich ziet het plan van Montferland om arbeidsmigranten te huisvesten in ’s-Heerenberg niet als oplossing voor de eigen problemen met arbeidsmigranten. Dat zegt woordvoerder Tim Terhorst van de gemeente Emmerich.

PoelierLochemBrand20.jpg

Lochemse poelier opent noodwinkel na verwoestende brand: 'We moeten wel door'

Voor Jeroen Hoffman, eigenaar van Poelier 't Vöske uit Lochem, gaat 20 april de boeken in als een zwarte dag als ondernemer. Zijn zaak raakte flink beschadigd door een hevige brand. Om zijn klanten niet teleur te stellen, schakelt de eigenaar snel door. Donderdag werd een tijdelijke noodwinkel geopend.