Ulft, Netherlands

Woonwijk opgefleurd tijdens Boomfeestdag

Regio8 | 22 maart 2017 14:10 | Aangepast op 22 maart 2017 14:10

De wijk Vijverberg is een wijk die volop in ontwikkeling is”, aldus wethouder Ingrid Lambregts. “Een mooi volgroeide woonwijk gaat het worden. Bij een volgroeide wijk horen bomen, en dat doen de kinderen vandaag.” De kinderen werden verdeeld over de bomen en waren druk aan het graven. “Ontzettend veel enthousiasme, eigenlijk echt dolle pret.”

De grote bomen waren alvast op hun plek gezet door enkele groenmedewerkers. De leerlingen van groep 3 en 4 hoefden slechts het zand weer terug te scheppen, zodat de bomen kunnen groeien. Met rubberlaarzen en een eigen schep renden ze door de wijk. “Je moet er water indoen en daarna moet je het plat maken. Daarna komt er een boom”, zegt Zoya. “Je kan er eten mee maken, dus daarom is het ook wel leuk om een boom te planten.”

Boom per leerling
Gemeente Doetinchem heeft een intentieverklaring ondertekend waarin zij beloofd ernaar te streven dat iedere leerling tijdens zijn tijd op de basisschool een boom plant. “Dat sluit natuurlijk mooi aan bij de groenambitie van mij en Doetinchem”, besluit Lambregts.

Foto: REGIO8

Lees ook

Annemiek Jetten tijdelijk aan het roer als burgemeester van Winterswijk

Annemiek Jetten (61) is maandag door commissaris van de Koning Daniël Wigboldus officieel beëdigd al...

Fonteintjes in Doetinchems plantsoen stonden tijdelijk droog: dit is waarom

Het Mark Tennantplantsoen is voor jong en oud een bekende plek om even af te koelen bij de fonteintj...

Twee gezochte mannen opgepakt bij grenscontrole op A3 bij Elten

De federale politie, Bundespolizei (BPOL), heeft vrijdag 20 juni twee mannen aangehouden bij grensco...

Van Woodstock naar zorg met wifi: zo denkt de Achterhoek over hoe we oud worden

Wie zorgt er straks voor wie? De Achterhoek tast nieuwe vormen voor ouderenzorg af. Wat moeten we? W...

Powerful Ageing moet Bronckhorster zorgkosten drukken en ouderen versterken

De begroting van Bronckhorst is sluitend voor 2026, maar voor de jaren hierna dreigen flinke tekorte...

’s-Heerenbergse loopt estafetteloop naar Amsterdam voor kankeronderzoek

Charity uit ’s-Heerenberg loopt zaterdag 28 juni een estafetteloop naar het Antonie van Leeuwenhoekz...