Ulft, Nederland
Terug

Woonwagenbewoner voert actie in Didam

091f010d4e079cda8c94a9bffc238132.jpg
Redactie REGIO8 |
"In een woonwagen heb ik meer vrijheid", vertelt hij aan Omroep Gelderland over zijn beweegreden om actie te voeren. "Het is onze cultuur. In een huis komen de muren op me af." Om zijn boodschap kracht bij te zetten heeft hij pontificaal in het midden van de parkeerplaats zijn caravan neergezet. Hoeree woont naar eigen zeggen momenteel noodgedwongen in een huis, omdat er in de gemeente Montferland maar vier vaste standplaatsen voor woonwagen zijn.

De gemeente wil graag dat Hoeree vertrekt en heeft aangeboden om hem in gesprek te laten gaan met de burgemeester. Dat ziet Hoeree echter niets in, op basis van eerdere ervaringen met de gemeente: "Ze beloven van alles maar komen niks na. Ik blijf zo lang staan als nodig is. Een jaar als het moet", zegt hij. De politie is ter plaats gekomen en monitort de situatie.

Foto: 112Achterhoek-nieuws.nl

Lees ook

d8e6138b-8b84-4b66-b085-b2657e7d17ae.jpg

Explosie in Eibergen: politie zoekt getuigen

Bij een gebouw aan de Hemstea in Eibergen is in de nacht van donderdag op vrijdag een explosie geweest. De politie gaat ervan uit dat de ontploffing door menselijk handelen is veroorzaakt.

Gerrit6710.jpg

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een wisselvallig carnavalsweekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Bij IKC De Wijssel in Gendringen tijdens de carnavalsviering voorspelt de weerboer een carnavalsweekend met veel gezichten.

CarnavalKilder50.jpg

Leutekum barst los: REGIO8 zendt grote carnavalsoptocht live uit

REGIO8 zendt in samenwerking met CV De Umdraeyers zaterdag live de carnavalsoptocht van Doetinchem, oftewel Leutekum uit. Vanaf het Simonsplein doet de omroep rechtstreeks verslag van de feestelijke stoet die dwars door het centrum trekt, zodat je niets hoeft te missen van het grootste carnavalsfeest van de Achterhoek.

15d4d017c302a0b87295d01fc6656b64.jpg

Nog veel zorgen over veiligheid rond nieuwe opvanglocatie dak- en thuislozen Doetinchem

Een buurtbewoner van de beoogde opvanglocatie voor dak- en thuisloze mensen aan de Amphionstraat in Doetinchem heeft donderdagavond tijdens de beeldvormende raad zijn zorgen geuit over de plannen. Hij benadrukt geen tegenstander van opvang te zijn, maar maakt zich vooral zorgen over de veiligheid in en rondom de locatie. Dit is een zorg die de raad deels ook deelt. De inspreker deed de raad en wethouder een concreet voorstel.

sneeuw ruimen particulier.jpg

Gladheid op komst: in Duitsland boetekans voor gebruik strooizout

Particulieren in Duitsland riskeren een boete als zij hun stoep met strooizout bestrooien. In veel steden is het gebruik ervan verboden vanwege milieuschade, en overtreding kan honderden tot zelfs duizenden euro’s kosten.

Douwe0.png

Ernst & Bobbie, Bankzitters en Douwe Bob toegevoegd aan line-up Zwarte Cross

De line-up van de Zwarte Cross is uitgebreid met 41 nieuwe namen. Opvallende toevoegingen zijn onder meer UB40 ft. Ali Campbell, Douwe Bob en Bankzitters. Terwijl Ernst, Bobbie & de Rest de blikvanger is tussen de acts op de theaterweide.