Ulft, Netherlands

Woningen op plek supermarkt in Borculo

Op de locatie van de voormalige supermarkt aan de Spoorstraat in Borculo worden twaalf woningen gerealiseerd. De Provincie Gelderland draagt meer dan drie ton bij als subsidie voor de transformatie.
Regio8 | 21 juli 2021 09:49 | Aangepast op 21 juli 2021 09:49
Het voormalig winkelpand aan de kop van de spoorstaat wordt nu tijdelijk verhuurd aan een kringloopwinkel. "ProWonen wil hier graag twaalf grondgebonden levensloopbestendige woningen realiseren in de huursector met een huurprijs tot maximaal de huurtoeslaggrens", aldus de gemeente Berkelland. "Dit past ook uitstekend in de wens van de gemeente om dit type woningbouw te realiseren." Volgens de gemeente levert de transformatie een win-win-win situatie op: "Er verdwijnen winkelmeters in een aanloopstraat, er worden sociale huurwoningen gebouwd waaraan behoefte bestaat en de locatie krijgt een veel betere uitstraling dan nu het geval is."

Wethouder Maikel van der Neut noemt het een 'mooie boost' voor het centrumplan: "Met aanvullend 338.500 euro vanuit de provincie worden twaalf huurwoningen door Prowonen op een prominente plek aan de Spoorstraat gerealiseerd en zijn we echt aan de slag met de plannen vanuit de inwoners en het centrumplan.” De overige plannen van het centrumvisieplan worden op dit moment uitgewerkt met inwoners en betrokkenen.

Foto: REGIO8 (archief)

Lees ook

Metzo College in Doetinchem zegt vaarwel tegen telefoons op school

Even snel scrollen op TikTok in de pauze, of een Snapchat sturen naar je vrienden? Op het Metzo Coll...

Bestuurder komt met de schrik vrij na eenzijdig ongeval in Eibergen

Een automobilist is donderdagavond met de schrik vrijgekomen na een eenzijdig ongeval nabij Eibergen...

Fietser overleden na aanrijding met busje bij Vragender

Bij een zeer ernstig verkeersongeval in het buitengebied van Vragender is donderdagmiddag een fietse...

Deelnemers Swim to Fight oefenen in water van Hessenbad Hoog-Keppel

De deelnemers van Swim to Fight Cancer Achterhoek kunnen vanaf woensdag elke week gratis trainen in ...

Riolering gooit roet in het eten bij werkzaamheden J.F. Kennedylaan in Doetinchem

De gemeente Doetinchem is momenteel bezig met het tweede deel van de werkzaamheden aan de J.F. Kenne...

Brand in bijgebouw aan Wilhelminastraat in Didam

Bij een bijgebouw van een woning aan de Wilhelminastraat in Didam is woensdagavond brand uitgebroken...