gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Winterswijk verlengt extra asielopvang niet

779a3575f66d56fa64fc59b07d233b2c.jpg
Redactie REGIO8 |
‘’Uit diverse contacten met buurtbewoners is het laatste jaar echter gebleken dat er onvoldoende draagvlak bestaat voor een permanente ophoging van de opvangcapaciteit’’, aldus de gemeente. ‘’De buurtbewoners hebben laten weten dat de sfeer op en rond het Azc Winterswijk is veranderd. Ook ervaren zij meer overlast en sommigen voelen zich minder veilig.’’

Met de beslissing gaat Winterswijk tegen de vraag van het Centraal Orgaan opvang Asielzoekers. Het COA had om de uitbreiding van 100 extra plaatsen gevraagd. Zij zagen het liefst dat de ophoging permanent werd. De gemeente laat weten de beslissing om het aantal terug te brengen tot 400 mede te hebben genomen in de wetenschap dat het COA niet meer verlegen zit om opvangcapaciteit, er staan immers op verschillende locaties opvangcentra leeg.

De gemeenteraad moet zich nog wel over het besluit buigen.

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-03-08 at 14.51.36.jpeg

Lamlendig De Graafschap verliest van effectief Vitesse

De Graafschap is er niet in geslaagd om voor het eerst in 41 jaar twee keer in één seizoen te winnen van Vitesse. Het werd zelfs een oorwassing in de Gelderse kraker op De Vijverberg: de Arnhemmers wonnen met liefst 1-4.

groep foto.jpg

Achterhoekse actie 'Ren je rot in Rome' voor dierenartskosten: ''Diertjes lijden onnodig''

Zes fanatieke werknemers van de Achterhoekse zorgorganisatie Doezorg gaan de marathon van Rome lopen om geld in te zamelen voor ’t Krappaalpotje. Deze stichting biedt hulp bij het betalen van dierenartskosten voor Achterhoekers die minder te besteden hebben. Onder de actie genaamd ‘Ren je Rot in Rome’ hopen de sportievelingen op 22 maart een geldbedrag van 3500 euro op te halen voor de stichting.

NormaalLochem0.png

Concert Normaal in Openluchttheater Lochem binnen enkele minuten uitverkocht

Het concert van Normaal in Lochem was binnen enkele minuten uitverkocht. De Achterhoekse band speelt op Hemelvaartsdag 14 mei in het openluchttheater. De reguliere kaartverkoop ging vrijdagochtend van start.

Bijna 3.200 euro opgehaald met sponsorloop voor afgebrande sporthal Lochem

Basisschool De Vennegötte in Lochem heeft woensdagochtend bijna 3.200 euro ingezameld voor de afgebrande sporthal van tafeltennisvereniging LTTC De Toekomst. Het bedrag werd opgehaald met een sponsorloop die door de school werd georganiseerd.

Hummelink0.png

Hummelink over komst Henk Kuipers naar businessclub De Graafschap: 'Klap in gezicht van ondernemers'

De businessclub van De Graafschap organiseert maandelijks een bijeenkomst met een gastspreker. Voor de maand maart is voormalig captain van motorclub No Surrender, Henk Kuipers, uitgenodigd. Die keuze leidt tot grote verbazing bij onder meer de lijsttrekker van de VVD Doetinchem Robbert Hummelink.

VBGRAVIT0.png

De Graafschap klaar voor Gelderse kraker op volle Vijverberg: 'De krenten in de pap'

De Graafschap is de laatste zes wedstrijden ongeslagen en die reeks wil trainer Marinus Dijkhuizen zondag, uiteraard met een overwinning, voortzetten tegen Vitesse. De oefenmeester merkt dat de Gelderse kraker leeft binnen de club.