gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Winterswijk trekt beurs voor Dennenoord

f6e2d1cdf134d75742dda7a8d9af7475.jpg

Winterswijk wil bijdragen aan een verhuizing van de recyclingbedrijven op bedrijventerrein Dennenoord. De gemeente zou volgens Omroep Gelderland een bedrag van ruim zeven miljoen willen bijdragen aan een totale sanering, hoewel een exact bedrag niet werd genoemd tijdens de raadsvergadering.

Redactie REGIO8 |
Eerder werd geopteerd voor een herverkaveling, maar de nieuwe coalitie kiest voor een sanering van Dennenoord. “We hebben er geen zin meer in”, aldus fractievoorzitter Henk Jan Tannemaat van de grootse coalitiepartij Winterswijks Belang. “Als we dit niet oplossen houden we alleen maar verliezers. Niet alleen de familie Verhaegh, maar ook de buurt en de recreatiebedrijven bij 't Hilgelo.” De grote overlast voor de omgeving is reden voor de sanering. Alleen het CDA, de grootste partij in Winterswijk, stemde tijdens de raadsvergadering van woensdagavond tegen de plannen.

Winterswijk trekt zes maanden uit om tot een akkoord te komen met Verhaegh Trading over de voorwaarden en de financiële afwikkeling van het vertrek. Als nieuwe locatie wil het recyclingbedrijf zelf het liefst een andere locatie in het dorp. Ook een verhuizing naar De Laarberg in Groenlo wordt niet uitgesloten. “Maar dat heeft niet onze voorkeur", aldus eigenaar Jan Verhaegh, die blij is dat zijn bedrijf weer vooruit kan kijken.

Foto: Omroep Gelderland

Lees ook

04 slingeland ziekenhuis0.png

Slingeland Ziekenhuis Doetinchem vreest dat regionale zorg verdwijnt door strenge normen

Complexe behandelingen bij kanker en vaatziekten worden steeds vaker alleen nog uitgevoerd in ziekenhuizen die deze ingrepen vaak doen. Haalt een ziekenhuis de vastgestelde norm niet, dan mag het die zorg niet meer aanbieden. Ook niet als de kwaliteit van de zorg goed is. Het Slingeland Ziekenhuis in Doetinchem vreest dat regionale ziekenhuizen daardoor kwalitatieve zorg kunnen kwijtraken.

WhatsApp Image 2026-04-22 at 16.30.36.jpeg

Dwars deur Zelhem in recordtijd uitverkocht: 'We waren stomverbaasd'

De editie van Dwars deur Zelhem op 8 mei is dit jaar in razendsnel tempo uitverkocht. Binnen vijftig minuten waren alle 800 startbewijzen verkocht, tot grote verbazing van de organisatie.

WhatsApp Image 2026-04-22 at 19.59.39 (1).jpeg

Wielrenner gewond na val op kruising in Lichtenvoorde

Bij een eenzijdig ongeval op de kruising van de Mekersweg met de Oude Winterswijkseweg in Lichtenvoorde is een wielrenner gewond geraakt. De fietser schrok mogelijk van een aantal auto’s en kwam hard ten val.

112dtcgeblurd..jpg

Geen gewonden bij botsing tussen automobilist en fietsers in Doetinchem

Bij een ongeval in Doetinchem zijn woensdagmiddag een automobilist en twee fietsers met elkaar in botsing gekomen. Hierbij de botsing zijn geen gewonden gevallen.

99d46a90-83d8-4ca7-b4dc-52889117195c.jpg

Auto vliegt tijdens rijden in brand nabij Velswijk

Een auto is woensdagmiddag uitgebrand tussen Velswijk en Keijenborg. Het voertuig vloog door een nog onbekende oorzaak in brand en werd volledig verwoest.

WhatsApp Image 2026-04-22 at 16.42.07.jpeg

Montferland wil honderden arbeidsmigranten huisvesten op bedrijventerrein ’s-Heerenberg

Montferland wil in 2027 een opvanglocatie realiseren voor drie- tot vierhonderd arbeidsmigranten op bedrijventerrein De Immenhorst in ’s-Heerenberg. De gemeente zet daarmee een volgende stap in een plan dat in 2024 al door de raad werd vastgesteld.