gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Winterswijk trekt beurs voor Dennenoord

f6e2d1cdf134d75742dda7a8d9af7475.jpg

Winterswijk wil bijdragen aan een verhuizing van de recyclingbedrijven op bedrijventerrein Dennenoord. De gemeente zou volgens Omroep Gelderland een bedrag van ruim zeven miljoen willen bijdragen aan een totale sanering, hoewel een exact bedrag niet werd genoemd tijdens de raadsvergadering.

Redactie REGIO8 |
Eerder werd geopteerd voor een herverkaveling, maar de nieuwe coalitie kiest voor een sanering van Dennenoord. “We hebben er geen zin meer in”, aldus fractievoorzitter Henk Jan Tannemaat van de grootse coalitiepartij Winterswijks Belang. “Als we dit niet oplossen houden we alleen maar verliezers. Niet alleen de familie Verhaegh, maar ook de buurt en de recreatiebedrijven bij 't Hilgelo.” De grote overlast voor de omgeving is reden voor de sanering. Alleen het CDA, de grootste partij in Winterswijk, stemde tijdens de raadsvergadering van woensdagavond tegen de plannen.

Winterswijk trekt zes maanden uit om tot een akkoord te komen met Verhaegh Trading over de voorwaarden en de financiële afwikkeling van het vertrek. Als nieuwe locatie wil het recyclingbedrijf zelf het liefst een andere locatie in het dorp. Ook een verhuizing naar De Laarberg in Groenlo wordt niet uitgesloten. “Maar dat heeft niet onze voorkeur", aldus eigenaar Jan Verhaegh, die blij is dat zijn bedrijf weer vooruit kan kijken.

Foto: Omroep Gelderland

Lees ook

112wehl.jpg

Auto botst tegen boom in Wehl: geen gewonden

Een auto botste maandagmiddag hard tegen een boom op de Keppelseweg bij Wehl. De bestuurder hoefde niet mee naar het ziekenhuis.

STILL DTC0.jpg

KIJK | Verkiezingsdebat Doetinchem gemeenteraadsverkiezing 2026

De elf lijsttrekkers van de gemeente Doetinchem zijn maandagavond met elkaar in debat gegaan in het Stadhuis. In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen debatteerden ze over het groeien naar 70.000 inwoners en de sociale veiligheid. Kijk hier het REGIO8-verkiezingsdebat van de gemeente Doetinchem terug.

lochem gemeentehuis0.jpg

Gemeente Lochem trekt portemonnee voor beginners op de huizenmarkt

De gemeente Lochem trekt de portemonnee om starters meer kans te geven op de woningmarkt. De starterslening wordt verhoogd, zodat jonge woningzoekers makkelijker hun eerste huis kunnen kopen. Ook komt er extra leenruimte om een woning meteen energiezuiniger te maken.

d2fe936c70bc5e97579d208b7e5dde4b.jpg

Doetinchemse lijsttrekkers in debat bij REGIO8

REGIO8 organiseert in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag 18 maart debatten in haar kerngemeenten. Als derde gemeente is maandagavond Doetinchem aan de beurt bij de streekomroep. Het debat is vanaf 19.30 uur live te volgen via het tv-kanaal van REGIO8.

VanKeukentafelNaarKieslijstOostrom.jpg

Van keukentafel naar kieslijst | Boris en Femke van Oosterom in Montferland

Politieke partijen doen er alles aan om jongeren meer bij de politiek te betrekken. In sommige huishoudens heeft dat succes: daar is de keukentafel al de eerste politieke arena. Op verschillende Achterhoekse kieslijsten vind je ouder én kind. Aan de hand van tien vragen leren we de politieke families kennen. Deze keer: Boris en Femke van Oosterom, samen op de kieslijst van Lijst Groot Montferland.

Schermafbeelding 2026-03-09 155206.png

Doetinchem stuurt ‘te klein’ T-shirt naar Tweede Kamer: 'S is een maatje te klein'

Leden van de Tweede Kamer hebben maandag een bijzonder pakketje in hun postvak gekregen: een T-shirt uit de Achterhoek, met als afzender de gemeente Doetinchem. Op het shirt staat ‘Doetinchem’ gedrukt, maar de naam past er net niet op. Geen drukfout, maar een symbolische boodschap richting Den Haag.