Ulft, Nederland
Terug

Winterswijk trekt beurs voor Dennenoord

f6e2d1cdf134d75742dda7a8d9af7475.jpg

Winterswijk wil bijdragen aan een verhuizing van de recyclingbedrijven op bedrijventerrein Dennenoord. De gemeente zou volgens Omroep Gelderland een bedrag van ruim zeven miljoen willen bijdragen aan een totale sanering, hoewel een exact bedrag niet werd genoemd tijdens de raadsvergadering.

Redactie REGIO8 |
Eerder werd geopteerd voor een herverkaveling, maar de nieuwe coalitie kiest voor een sanering van Dennenoord. “We hebben er geen zin meer in”, aldus fractievoorzitter Henk Jan Tannemaat van de grootse coalitiepartij Winterswijks Belang. “Als we dit niet oplossen houden we alleen maar verliezers. Niet alleen de familie Verhaegh, maar ook de buurt en de recreatiebedrijven bij 't Hilgelo.” De grote overlast voor de omgeving is reden voor de sanering. Alleen het CDA, de grootste partij in Winterswijk, stemde tijdens de raadsvergadering van woensdagavond tegen de plannen.

Winterswijk trekt zes maanden uit om tot een akkoord te komen met Verhaegh Trading over de voorwaarden en de financiële afwikkeling van het vertrek. Als nieuwe locatie wil het recyclingbedrijf zelf het liefst een andere locatie in het dorp. Ook een verhuizing naar De Laarberg in Groenlo wordt niet uitgesloten. “Maar dat heeft niet onze voorkeur", aldus eigenaar Jan Verhaegh, die blij is dat zijn bedrijf weer vooruit kan kijken.

Foto: Omroep Gelderland

Lees ook

WhatsApp Image 2026-02-13 at 10.21.18 PM.jpeg

Invallers El Kadiri en Kwint helpen De Graafschap aan zege

De Graafschap is het carnavalsweekend goed begonnen. In Eindhoven werd er met 1-2 gewonnen van Jong PSV en heroverden de Doetinchemmers de derde plek in de Eerste Divisie.

WhatsApp Image 2026-02-13 at 15.32.36.jpeg

Auto vliegt in brand op N18 bij Varsseveld, niemand gewond

Op de N18 bij Varsseveld is vrijdagmiddag een voertuig in brand gevlogen. Vermoedelijk is de brand ontstaan door kortsluiting. Er raakte niemand gewond.

01_voorgevel.jpg

Samenwerking op ‘Campus Achterhoek’ moet onderwijs in Doetinchem versterken

De nieuwe ‘Campus Achterhoek’ krijgt steeds meer vorm. Iselinge Hogeschool en het Graafschap College willen samen een kloppend hart creëren voor mbo-, associate degree- en hbo-onderwijs in de regio. De eerste stap in die ambitie is de verhuizing van Iselinge Hogeschool naar een nieuwe vleugel, die wordt aangebouwd aan het gebouw van het Graafschap College aan de Kennedylaan. Een belangrijke ontwikkeling voor het onderwijs in Doetinchem én voor de toekomst van de hogeschool.

PlatteDroomAfl210.jpg

De Platte Droom | Jonge Achterhoekers werken hard aan eigen droomwoning

Jonge Achterhoekers Liz Hagen, Calvin te Vaarwerk en Matthijs Hilge hebben allemaal de ambitie om in de Achterhoek hun droomhuis te realiseren. In de tweede aflevering van de driedelige serie ‘De Platte Droom’ is te volgen hoe de jongeren dit aan willen pakken.

d8e6138b-8b84-4b66-b085-b2657e7d17ae.jpg

Explosie in Eibergen: politie zoekt getuigen

Bij een gebouw aan de Hemstea in Eibergen is in de nacht van donderdag op vrijdag een explosie geweest. De politie gaat ervan uit dat de ontploffing door menselijk handelen is veroorzaakt.

Gerrit6710.jpg

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een wisselvallig carnavalsweekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Bij IKC De Wijssel in Gendringen tijdens de carnavalsviering voorspelt de weerboer een carnavalsweekend met veel gezichten.