gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Winterfair Engbergen is lichtjes vernieuwd

fa982b253991dd5e1b42fe6926bafad2.jpg
Redactie REGIO8 |

"Aan de achterkant van de heuvel zie je een lichtlaantje", vertelt organisator Gerard Klaassen. "Met muziek en lichten, daar kunnen mensen alleen maar genieten." Om er geheimzinnig aan toe te voegen: "Maar ik wil er verder niets over verklappen." De organisatie heeft de vernieuwingen toegevoegd om het niveau van de winterfair hoog te houden. "Dat is belangrijker eigenlijk dan onze bezoekers. Die wel van harte welkom zijn, maar het is niet zo dat we streven naar twintigduizend bezoekers." Vorig jaar trok de fair tienduizend bezoekers, wat Klaassen een mooi aantal vindt. "Als we dat dit jaar weer krijgen zijn we reuzeblij."

Klaassen geeft aan dat de fair, een route vol met licht, aankleding, kermis en natuurlijk stands met uiteenlopende karakters, vooral bedoeld is om de Engbergse bossen in het zonnetje te zetten. "In het verleden was het eigenlijk een beetje in het vergeetboekje geraakt", vertelt de organisator. "Terwijl het natuurgebied echt door de gemeente is opgeknapt. Dat willen wij laten zien, hoe mooi het hier is." De winterfair wordt gehouden op vrijdag- en zaterdagavond. Klaassen laat zich niet gek maken door de weersverwachting van enkele buien. "Ook al regent het een klein beetje, mensen blijven altijd enthousiast."

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-04-17 at 22.43.22.jpeg

De Graafschap stelt kwartfinale play-offs veilig

De Graafschap heeft vrijdagavond de tweede ronde van de play-offs veiliggesteld door op een sfeervolle Vijverberg te winnen van promovendus Cambuur. De Superboeren draaiden een 0-1 achterstand om tot een 3-1 overwinning.

image00003LB.jpeg

Amphion Open groeit uit tot broedplaats voor talent: 'Je komt er altijd beter uit'

Wat ooit begon als een talentenjacht, is inmiddels uitgegroeid tot een serieus ontwikkeltraject voor artiesten: het Amphion Open van het Doetinchemse theater. De focus ligt niet langer alleen op winnen, maar vooral op groeien als performer.

LuukDirkOrion.jpg

Orion Stars na feest en rust op jacht naar vijfde landstitel

Aan de vooravond van de play-offs richting het landskampioenschap volleybal oogt Orion Stars kalm, maar gefocust. De Doetinchemse volleybalploeg ontmoet zaterdagmiddag na elf dagen zonder officiële wedstrijd Sliedrecht Sport. De Achterhoekers gaan op jacht naar de vijfde landstitel.

MaartenDebat.jpg

Coalitievorming Doetinchem verloopt voorspoedig: 'Streven naar akkoord eind mei'

De coalitievorming in Doetinchem lijkt na een rumoerige start in rustiger vaarwater te zijn beland. Waar de verkenningsfase gepaard ging met flinke kritiek en teleurstelling, verlopen de gesprekken tussen de beoogde coalitiepartijen PRO, CDA, VVD en D66 voorspoedig. Voorzichtig wordt er gesproken over een coalitieakkoord dat eind mei kan worden gepresenteerd.

20250409 Kerk Ulft.jpg

Woontoren op Zwarte Plein Ulft van de baan, wel woningen bij Antoniuskerk

Het plan voor een woontoren met 25 appartementen op het Zwarte Plein in Ulft is van de baan. De gemeente Oude IJsselstreek kiest nu definitief voor woningbouw in en rond de Antoniuskerk aan de Dr. Ariënsstraat, zonder betrokkenheid van het terrein van schutterij De Eendracht.

Gerrit0.png

Gerrit Vossers voorspelt een koeler weekend met buien

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend door. Vanuit het buitengebied van Varsselder voorspelt hij een koeler weekend.