gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Winterfair Engbergen is lichtjes vernieuwd

fa982b253991dd5e1b42fe6926bafad2.jpg
Redactie REGIO8 |

"Aan de achterkant van de heuvel zie je een lichtlaantje", vertelt organisator Gerard Klaassen. "Met muziek en lichten, daar kunnen mensen alleen maar genieten." Om er geheimzinnig aan toe te voegen: "Maar ik wil er verder niets over verklappen." De organisatie heeft de vernieuwingen toegevoegd om het niveau van de winterfair hoog te houden. "Dat is belangrijker eigenlijk dan onze bezoekers. Die wel van harte welkom zijn, maar het is niet zo dat we streven naar twintigduizend bezoekers." Vorig jaar trok de fair tienduizend bezoekers, wat Klaassen een mooi aantal vindt. "Als we dat dit jaar weer krijgen zijn we reuzeblij."

Klaassen geeft aan dat de fair, een route vol met licht, aankleding, kermis en natuurlijk stands met uiteenlopende karakters, vooral bedoeld is om de Engbergse bossen in het zonnetje te zetten. "In het verleden was het eigenlijk een beetje in het vergeetboekje geraakt", vertelt de organisator. "Terwijl het natuurgebied echt door de gemeente is opgeknapt. Dat willen wij laten zien, hoe mooi het hier is." De winterfair wordt gehouden op vrijdag- en zaterdagavond. Klaassen laat zich niet gek maken door de weersverwachting van enkele buien. "Ook al regent het een klein beetje, mensen blijven altijd enthousiast."

Foto: REGIO8

Lees ook

Jose van Egmond + gemeentehuis.jpg

Waarnemend burgemeester van Tiel verkenner in Montferland: zoektocht naar stabiliteit

José van Egmond gaat het als verkenner aan de slag in de gemeente Montferland tijdens de bestuursvorming. Momenteel is ze waarnemend burgemeester in Tiel. De verkenningsfase moet medio mei klaar zijn.

Rechtbank Arnhem  goede.jpg

Grote methzaak met labs onder meer in Baak: 44 maanden cel geëist tegen Doesburger

Tegen een 50-jarige man uit Doesburg is door het Openbaar Ministerie een gevangenisstraf van 44 maanden geëist. De man wordt ervan verdacht deel uit te maken van een crimineel verband dat zich op grote schaal bezighield met de productie van crystal meth, onder andere in Baak.

c0a46431-2fd4-4d84-ab2c-1cd3bf2f74ba.jpg

Vier personen met de schrik vrij na eenzijdig ongeval bij Winterswijk

Vier personen zijn maandagavond met de schrik vrijgekomen bij een eenzijdig ongeval in het Winterswijkse buurtschap Corle. Alleen de bestuurder raakte lichtgewond.

c948a1aee84f33ad7f9fc09431c80afa.jpg

Doetinchemse burgemeester heeft smaak te pakken: Boumans ook verkenner in Haaksbergen

Waar hij eerder nog had voorgenomen geen rol te spelen bij coalitievorming in gemeenten, heeft burgemeester Mark Boumans nu een eervolle taak bij een tweede gemeente geaccepteerd. Naast zijn inzet als verkenner in Coevorden, gaat hij ook aan de slag in Haaksbergen.

Vulcanus foto GLD.jpg

Hoop en verdriet tijdens bewonersbijeenkomst over toekomst Vulcanus

Eerst was er Vulcanus, toen kwam Langerak. IJzergieterij Vulcanus opende 132 jaar geleden haar deuren en beleefde in de jaren '60 haar hoogtepunt. Daarna daalden de inkomsten en daarmee het aantal werknemers gestaag. Sinds begin deze eeuw viel de fabriek al een aantal keer (bijna) om en strengere milieueisen lijken Vulcanus opnieuw de das om te doen. Daarom zijn er nu plannen voor een nieuwe woonwijk. Tenzij zich voor aankomende woensdag een nieuwe eigenaar meldt.

PXL_20260327_193142612.MP.jpg

Kruis van oorlogsschroot en processie verbindt de Duitsers met Netterden

Een kruis, gesmeed uit oorlogsschroot, gedragen over de grens als symbool voor vrede. Jaarlijks lopen mensen van het Duitse Spielberg naar Netterden om samen stil te staan bij vrede en de slachtoffers van oorlogen. Het doel is de verbondenheid bij elkaar op te zoeken.