gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Wildbeheer redt reekalfjes van hakselaars

df2f49c6bef5a867f561982c2c617a76.jpg
Redactie REGIO8 |

“Als je een veld echt zou willen afzoeken, dan kun je ongeveer tien hectare in een uur doen”, vertelt Gerrit Nijweide van Wildbeheer Winterswijk. “Maar het is meestal zo dat de reetjes niet midden in een grasland liggen, dus we zoeken altijd de hotspots op waar de kalfjes zijn.” Het hele buitengebied afzoeken lukt niet, maar de Wildbeheereenheid probeert vooral gericht te zoeken naar jonge reeën bij houtwalletjes in de buurt van de bossen. “Of in de gebieden wat beheersgebieden zijn, waar het gras dus langer mag staan", aldus Nijweide. De reekalfjes worden opgespoord met behulp van een drone in combinatie met een warmtebeeld-camera, zodat de locatie van de jonge reeën precies bepaald kan worden.

Voor agrariërs heeft het afzoeken met een drone door de Wildbeheereenheid vooral een tijdsvoordeel. “Ik hoef zelf niet meer te zoeken”, zegt Bert Geessink. “Dat is gewoon makkelijk. Anders ging ik ’s avonds van tevoren een paar uurtjes zoeken met een andere vrijwilliger.” Als boeren per ongeluk een reekalfje doodmaaien, heeft dat ook nadelen voor hun eigen vee. “Een dood kalf tussen het gras zou kunnen zorgen voor botulisme”, aldus de agrariër. “Als de koeien dood materiaal eten kunnen ze doodgaan, dus zo simpel is het.”

Foto: REGIO8

Lees ook

PoelierLochemBrand20.jpg

Lochemse poelier opent noodwinkel na verwoestende brand: 'We moeten wel door'

Voor Jeroen Hoffman, eigenaar van Poelier 't Vöske uit Lochem, gaat 20 april de boeken in als een zwarte dag als ondernemer. Zijn zaak raakte flink beschadigd door een hevige brand. Om zijn klanten niet teleur te stellen, schakelt de eigenaar snel door. Donderdag werd een tijdelijke noodwinkel geopend.

ettenkerk.jpg

Kerk Etten noemt regels onhaalbaar, gemeente: ‘Dat is vooraf besproken’

De gemeente Oude IJsselstreek kan zich op een aantal vlakken niet vinden in de noodkreet die de Martinuskerk in Etten doet. Volgens de stichting zijn de geluidnsnormen onhaalbaar en beperkt de vergunning de activiteiten. De gemeente bedrukt dat er vooraf veel overleg is geweest, en dat de stichting op de hoogte is geweest.

bliksem1.jpeg

Code geel zaterdag van kracht in de Achterhoek: stevig onweer verwacht

Het KNMI heeft voor zaterdag code geel afgeven voor de Achterhoek vanwege stevige regen- en onweersbuien. De weerswaarschuwing geldt tussen 17.00 en 22.00 uur.

Gemeentehuis.JPG

Montferland wil één azc met 250 mensen voor tien jaar

De gemeente Montferland wil 250 mensen opvangen in één azc-locatie voor de duur van maximaal tien jaar. Dat aantal komt voort uit regionale afspraken en een landelijke taakstelling. Het college vraagt de raad nu om in te stemmen met onder andere deze kaders en het vernieuwde communicatie en participatieplan. Het college is teruggegaan naar de tekentafel na een burgerinitiatief en nadat er in Didam geen geschikte locatie werd gevonden.

72cfbcb8-b183-40c5-950f-e888ac8907a2.jpg

Brand in bouwcontainer in Lengel: brandweer laat bak vollopen

De brandweer heeft donderdagavond een brandje in een bouwcontainer in Lengel snel weten te blussen. Hoe de brand is ontstaan, is niet bekend.

Loraine van Aalten.jpg

Doetinchemse Loraine (27) deelt haar verhaal in Over Mijn Lijk

Het leven van de 27-jarige Loraine van Aalten uit Doetinchem ziet er al enkele jaren anders uit dan dat van veel leeftijdsgenoten. In 2023 kreeg ze te horen dat ze eierstokkanker heeft en niet meer beter wordt. Om dat verhaal te delen met zoveel mogelijk mensen, is de Doetinchemse een van de deelnemers aan het seizoen van het BNNVARA-programma ‘Over mijn Lijk’.