gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Wielrenners luiden noodklok om veiligheid

10fa02e0e747b8a0dd2388f37154c252.jpg
Redactie REGIO8 |

"Eigenlijk hadden we hier al weg moeten zijn", vertelt Gerjo Berentschot, voorzitter van Ren- en Toervereniging De Zwaluwen. Met name de veiligheid is volgens Berentschot een probleem. Wielrenner en Zwaluwen-lid Koen Bouwman sluit zich daarbij aan. "We hebben drie blinde bochten in het parcours zitten, na elke bocht kan er zomaar een bus of een vrachtwagen tegengesteld komen", vertelt de Ulftenaar die momenteel uitkomt in de Vuelta. "Je moet er niet aan denken dat je met boven de 40 kilometer per uur op een auto klapt."

De vereniging wil zo snel mogelijk weg van de Verheulsweide. "We zijn bereid hartstikke veel concessies te doen", benadrukt voorzitter Berentschot. "Heel veel locaties zijn bespreekbaar, binnen en buiten Doetinchem." Bouwman zet de woorden van zijn voorzitter kracht bij: "Het moet gewoon veilig zijn", aldus de wielrenner van LottoNL-Jumbo. "Er zijn niet heel veel wielerteams in de regio. Het zou heel slecht zijn als deze zou verdwijnen omdat er niet veilig gefietst kan worden."

Verhuizing naar Bezelhorst wordt lastig

Eerder waren De Zwaluwen dicht bij een verhuizing naar De Bezelhorst. De gesprekken met de gemeente over deze mogelijke verhuizing liepen echter op niks uit, tot onvrede van de wielervereniging. Doetinchem geeft aan binnenkort in gesprek te willen gaan met de wielervereniging. Een verhuizing naar de Bezelhorst is volgens de gemeente op dit moment lastig omdat dit gebied is aangewezen als natuurcompensatiegebied.

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-04-21 at 16.20.17.jpeg

‘Vernield’ kunstwerk kunstroute ’s-Heerenberg blijkt toch niet vernield

Een video van een ‘vernield’ kunstwerk bij de kunstwandelroute in ’s-Heerenberg gaat rond op sociale media. “Het leek mensen een goed idee om met een schaar verschillende banden van dit kunstwerk stuk te knippen”, zegt de filmer. De vork blijkt iets anders in de steel te zitten, de kunstenaar vindt het zelfs helemaal niet erg dat het kunstwerk kapot lijkt.

Nieuwe school Halle foto GAJ Architecten YouTube.jpg

Bouw Dorpsschool Halle hervat na vondst asbest en bouwproblemen

De bouwwerkzaamheden voor de nieuwe Dorpsschool in Halle zijn weer hervat. De bouw lag tijdelijk stil door eerdere tegenvallers bij de sloop van partycentrum Nijhof, waar meer asbest werd aangetroffen dan vooraf was ingeschat en de constructie anders bleek dan op tekeningen stond aangegeven.

IsalaVandalisme60.jpg

Isala Silvolde blaast laatste schooldag af na vernielingen: ‘Er is nu echt een grens bereikt’

Het Silvoldse Isala college heeft besloten de laatste schooldag voor eindexamenleerlingen af te blazen. In aanloop naar de normaal feestelijke dag vol activiteiten op school zijn er meerdere bekladdingen en vernielingen geweest bij de school. Conrector Tom Noten kon niet anders dan de dag annuleren: “Er is nu echt een grens bereikt.”

Steekincident Theemanstraat 2

Steekincident in woning Doetinchem, verdachte aangehouden

De politie doet onderzoek naar een mogelijk steekincident in Doetinchem. Rond 03.30 uur kwam een melding binnen van een conflict waar mogelijk een steekincident had plaatsgevonden in een woning aan de Theemanstraat in Doetinchem.

Munitie.jpg

Jonge magneetvisser haalt honderden kogels uit Doetinchemse water: ‘Jongensdroom die uitkomt’

Wat begon als een gewone middag magneetvissen, eindigde maandag in een opmerkelijke ontdekking voor de 18-jarige Ronan Tilstra en zijn vrienden in Doetinchem. Tijdens het vissen haalde de groep een zwaar object uit het water. Al snel bleek het te gaan om een munitiekist, gevuld met honderden kogels.

Rechtbank Arnhem  goede.jpg

Ex-militair (23) uit Beek verdacht van handel in drugs en wapens, celstraf geëist

Hij zou gehandeld hebben in onder andere revolvers en gaspistolen en betrokken zijn bij MDMA-, crystal meth- en cocaïneproductie- en handel. De rechtbank in Arnhem behandelde deze maandag de zaak tegen een 23-jarige ex-militair uit Beek (gemeente Montferland).