Ulft, Netherlands

Wielrenners luiden noodklok om veiligheid

Regio8 | 25 augustus 2017 12:30 | Aangepast op 25 augustus 2017 12:30

"Eigenlijk hadden we hier al weg moeten zijn", vertelt Gerjo Berentschot, voorzitter van Ren- en Toervereniging De Zwaluwen. Met name de veiligheid is volgens Berentschot een probleem. Wielrenner en Zwaluwen-lid Koen Bouwman sluit zich daarbij aan. "We hebben drie blinde bochten in het parcours zitten, na elke bocht kan er zomaar een bus of een vrachtwagen tegengesteld komen", vertelt de Ulftenaar die momenteel uitkomt in de Vuelta. "Je moet er niet aan denken dat je met boven de 40 kilometer per uur op een auto klapt."

De vereniging wil zo snel mogelijk weg van de Verheulsweide. "We zijn bereid hartstikke veel concessies te doen", benadrukt voorzitter Berentschot. "Heel veel locaties zijn bespreekbaar, binnen en buiten Doetinchem." Bouwman zet de woorden van zijn voorzitter kracht bij: "Het moet gewoon veilig zijn", aldus de wielrenner van LottoNL-Jumbo. "Er zijn niet heel veel wielerteams in de regio. Het zou heel slecht zijn als deze zou verdwijnen omdat er niet veilig gefietst kan worden."

Verhuizing naar Bezelhorst wordt lastig

Eerder waren De Zwaluwen dicht bij een verhuizing naar De Bezelhorst. De gesprekken met de gemeente over deze mogelijke verhuizing liepen echter op niks uit, tot onvrede van de wielervereniging. Doetinchem geeft aan binnenkort in gesprek te willen gaan met de wielervereniging. Een verhuizing naar de Bezelhorst is volgens de gemeente op dit moment lastig omdat dit gebied is aangewezen als natuurcompensatiegebied.

Foto: REGIO8

Lees ook

Terborgenaar (20) en Dinxperloër (29) aangehouden bij woning door politie in kogelwerende vesten

Bij een uit de hand gelopen ruzie aan de Prinses Margrietstraat in Terborg is een 20-jarige man uit ...

Defensie gaat weer oefenen met helikopters boven de Achterhoek

Van 18 tot en met 22 augustus en 25 tot en met 29 augustus kunnen Achterhoekers weer meer helikopter...

‘Jong’ De Graafschap loopt eerste averij op, Roda wint

De Graafschap heeft zijn eerste nederlaag van dit seizoen geleden. In Kerkrade oogde het veldspel va...

Optocht hoogtepunt Varssevelds Volksfeest: ‘Dit is onze versie van carnaval’

Varsseveld, het Protestante bolwerk binnen de Oude IJsselstreek, viert geen carnaval. Ook kermis, zo...

Wethouder Derksen over sluipverkeer Beek: ‘We moeten zoeken naar een middenweg'

Het sluipverkeer door grensdorp Beek is al weken onderwerp van gesprek. Bewoners van één van de twee...

Einde aan hittegolf in zicht, maar volgens Gerrit blijft het zomers

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...