gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Wethouder wil niet spreken van bomenkap

6fc164a63b3edc552de9e67bb8b39f76.jpg
Redactie REGIO8 |

"Er moeten geen 900 bomen gekapt worden", aldus wethouder Jos Sluiter. Hij wil niet spreken van het ‘kappen’ van bomen: "Er wordt gedund in het gebied. Dat is noodzakelijk voor de structuur op de lange termijn." Oude IJsselstreek is van plan om in totaal 880 bomen te ‘dunnen’. Deze staan verdeeld over dertig wegen in het buitengebied van Sinderen, Silvolde, Westendorp, Heelweg en Varsseveld.

"Het is een staaltje enorme PR-taal", zegt een verbeten voorzitter Jaap Cannegieter van de Bomenstichting Achterhoek. "De lanenstructuur blijft hetzelfde. Ik heb nog nooit een deskundige horen betogen dat het kappen van bomen zo goed is voor de bomen. Dat doen ze hier." Volgens Cannegieter heeft de gemeente een andere reden om te ‘dunnen’: "Zoals altijd draait het weer om geld. Dat wordt verpakt in allerlei mooi klinkende kreten die nergens op slaan."

Sluiter ontkent dat er eventuele economische overwegingen ten grondslag liggen aan de beslissing om te ‘dunnen’: "Het kost gewoon geld. Het is onderhoud dat gepleegd gaat worden."

Lees ook

uitgebrandde schaftwagen.jpg

Schaftwagen van buurtvereniging Bekveld afgebrand: 'Er zaten veel herinneringen in'

In de nacht van woensdag op donderdag is er een schaftwagen van buurtvereniging Bekveld in Hengelo uitgebrand. De schaftwagen draagt een grote emotionele waarde met zich mee door de vele herinneringen die eraan verbonden zijn. De buurtvereniging vermoed dat het om brandstichting gaat.

Zwembad0.png

Vrijwilligers trotseren regen om zwembad De Byvoorde in Wehl zomerklaar te maken

Terwijl de regen met bakken uit de lucht valt, wordt er bij zwembad De Byvoorde in Wehl hard gewerkt. Meer dan tien vrijwilligers stonden vroeg in de ochtend klaar om het zwembad klaar te maken voor het nieuwe zomerseizoen. Want voordat het bad straks weer vol ligt met zwemmers die van de zon genieten, moet er nog flink wat werk worden verzet.

WhatsApp Image 2026-03-13 at 10.52.30 (2).jpeg

Didammer Rick van der Knaap verheugt zich op eerste World Triathlon Cup op Lanzarote

Rick van der Knaap (21) maakt zaterdag zijn debuut in de wereldbeker triatlon. De Didammer staat aan de start op het eiland Lanzarote, waar veel wereldtoppers hun seizoen aftrappen. Eerst mag hij nog zijn vriendin aanmoedigen.

Dijkhuizen20.jpg

Revanchegevoelens bij De Graafschap: ‘Ik verwacht een reactie van de ploeg’

Na de nederlaag in eigen huis tegen Vitesse zijn de revanchegevoelens bij De Graafschap voelbaar. De Doetinchemmers willen zaterdag winnen van FC Dordrecht op De Vijverberg om de nare smaak weg te spelen.

Gerrit Vossers670.jpg

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een fris en licht wisselvallig weekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Vanuit de koeienstal in zijn achtertuin voorspelt Gerrit een licht wisselvallig weekend.

KeukentafelKieslijstWeg.jpg

Van keukentafel naar kieslijst | Andra en Berit Weg in Berkelland

Politieke partijen doen er alles aan om jongeren meer bij de politiek te betrekken. In sommige huishoudens heeft dat succes: daar is de keukentafel al de eerste politieke arena. Op verschillende Achterhoekse kieslijsten vind je ouder én kind. Aan de hand van tien vragen leren we de politieke families kennen. Deze keer: Andra Eisink-Weg en Berit Weg, samen actief voor GroenLinks-PvdA in Berkelland.