gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Wethouder wil niet spreken van bomenkap

6fc164a63b3edc552de9e67bb8b39f76.jpg
Redactie REGIO8 |

"Er moeten geen 900 bomen gekapt worden", aldus wethouder Jos Sluiter. Hij wil niet spreken van het ‘kappen’ van bomen: "Er wordt gedund in het gebied. Dat is noodzakelijk voor de structuur op de lange termijn." Oude IJsselstreek is van plan om in totaal 880 bomen te ‘dunnen’. Deze staan verdeeld over dertig wegen in het buitengebied van Sinderen, Silvolde, Westendorp, Heelweg en Varsseveld.

"Het is een staaltje enorme PR-taal", zegt een verbeten voorzitter Jaap Cannegieter van de Bomenstichting Achterhoek. "De lanenstructuur blijft hetzelfde. Ik heb nog nooit een deskundige horen betogen dat het kappen van bomen zo goed is voor de bomen. Dat doen ze hier." Volgens Cannegieter heeft de gemeente een andere reden om te ‘dunnen’: "Zoals altijd draait het weer om geld. Dat wordt verpakt in allerlei mooi klinkende kreten die nergens op slaan."

Sluiter ontkent dat er eventuele economische overwegingen ten grondslag liggen aan de beslissing om te ‘dunnen’: "Het kost gewoon geld. Het is onderhoud dat gepleegd gaat worden."

Lees ook

d024a9e6-76e2-4a90-a86a-909626ec85ef.jpg

De Graafschap verliest wedstrijd ‘om niets’ in Emmen

In de laatste reguliere wedstrijd van het seizoen heeft De Graafschap niet weten te winnen. Op bezoek bij FC Emmen liepen de Doetinchemmers op de vooravond van de play-offs tegen een 1-0 nederlaag aan.

Vulcanus40.jpg

Onrust rond sluiting Vulcanus Langerak: werknemers krijgen deels of geen loon

De onrust bij werknemers van de recent gesloten ijzergieterij Vulcanus in Langerak bij Doetinchem, neemt verder toe. Terwijl het bedrijf na 132 jaar haar deuren definitief sluit, melden werknemers dat zij slechts zestig procent van het salaris hebben ontvangen en in ziekte gevallen zelfs niets.

Lintjesregen80.jpg

Bijna tachtig Achterhoekers ontvingen koninklijke onderscheiding tijdens lintjesregen

Bijna tachtig Achterhoekers die zich hebben ingezet voor de samenleving stonden vrijdag in de schijnwerpers tijdens de jaarlijkse lintjesregen. In de hele regio zijn vrijdag Achterhoekse inwoners koninklijk onderscheiden. Hieronder een overzicht per gemeente.

WhatsApp Image 2026-04-16 at 15.44.30.jpeg

Drukteplek aan de grens: Koningsdag en 1 mei-weekend trekken bezoekers over en weer

In de grensstreek van de Achterhoek staan twee uitzonderlijk drukke weekenden voor de deur. Door de samenloop van Koningsdag, de meivakantie en de Duitse feestdag Dag van de Arbeid op vrijdag 1 mei, verandert de grens tijdelijk in een draaideur van reizend publiek. Zowel Doetinchem als Bocholt rekenen op grote aantallen bezoekers uit het buurland.

Gerrits Weerpraot_20.png

Weerboer Gerrit voorspelt tussen de jonge geitjes ruimte voor de zon op Koningsdag

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek door. Vanuit Wildpark Anholter Schweiz voorspelt hij tussen de pasgeboren geitjes een lenteweekend met af en toe ruimte voor de zon.

GraafschapStadion0.jpg

Boumans in gesprek met supporters De Graafschap: ‘Soms pijnlijk en emotioneel’

De Graafschap heeft donderdagavond een bijeenkomst gehouden naar aanleiding van de gebeurtenissen rondom de wedstrijd tegen Roda JC. Tijdens die wedstrijd op 6 april vorig jaar, liep het naderhand volledig uit de hand tussen supporters en de Mobiele Eenheid. De club kwam met onder meer burgemeester Mark Boumans, slachtoffers en andere betrokkenen samen om over de gebeurtenissen te praten.