gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Wethouder wil niet spreken van bomenkap

6fc164a63b3edc552de9e67bb8b39f76.jpg
Redactie REGIO8 |

"Er moeten geen 900 bomen gekapt worden", aldus wethouder Jos Sluiter. Hij wil niet spreken van het ‘kappen’ van bomen: "Er wordt gedund in het gebied. Dat is noodzakelijk voor de structuur op de lange termijn." Oude IJsselstreek is van plan om in totaal 880 bomen te ‘dunnen’. Deze staan verdeeld over dertig wegen in het buitengebied van Sinderen, Silvolde, Westendorp, Heelweg en Varsseveld.

"Het is een staaltje enorme PR-taal", zegt een verbeten voorzitter Jaap Cannegieter van de Bomenstichting Achterhoek. "De lanenstructuur blijft hetzelfde. Ik heb nog nooit een deskundige horen betogen dat het kappen van bomen zo goed is voor de bomen. Dat doen ze hier." Volgens Cannegieter heeft de gemeente een andere reden om te ‘dunnen’: "Zoals altijd draait het weer om geld. Dat wordt verpakt in allerlei mooi klinkende kreten die nergens op slaan."

Sluiter ontkent dat er eventuele economische overwegingen ten grondslag liggen aan de beslissing om te ‘dunnen’: "Het kost gewoon geld. Het is onderhoud dat gepleegd gaat worden."

Lees ook

Loraine van Aalten.jpg

Doetinchemse Loraine (27) deelt haar verhaal in Over Mijn Lijk

Het leven van de 27-jarige Loraine van Aalten uit Doetinchem ziet er al enkele jaren anders uit dan dat van veel leeftijdsgenoten. In 2023 kreeg ze te horen dat ze eierstokkanker heeft en niet meer beter wordt. Om dat verhaal te delen met zoveel mogelijk mensen, is de Doetinchemse een van de deelnemers aan het seizoen van het BNNVARA-programma ‘Over mijn Lijk’.

685024511_1388645903305468_2465330173477600560_n.jpg

Brandweer Bergh helpt bij blussen natuurbrand ’t Harde

Brandweer Bergh heeft afgelopen avond en nacht geholpen met het bestrijden van de grote natuurbrand op een militair oefenterrein in ’t Harde. De Achterhoekse spuitgasten zijn inmiddels weer terug.

KinderboerderijDidam0.jpg

Beschimmeld eten en hondenpoep; kinderboerderij Didam klaar met dumpingen

Vrijwilligers van de kinderboerderij in Didam zijn boos. Keer op keer worden er dingen over het hek gegooid en daarmee bij de dieren gedumpt. Van beschimmeld eten tot hondenpoep en zelfs extra dieren. De maat is vol, dus gooien ze nu camerabeelden online om een dader op te sporen.

Ankersmid0.jpg

Hengeloër Ankersmid rijdt eerste én laatste keer Superbike op Varsselring: ‘Doodzonde’

Het Bronckhorster dorp Hengelo staat aan de vooravond van de jaarlijkse wegraces op de Varsselring. Voor Hengeloër Wesley Ankersmid krijgt het raceweekend een bijzonder karakter: de coureur maakt zijn debuut in de Superbike-klasse, terwijl dat meteen zijn laatste keer is. De klasse verdwijnt namelijk uit het International Road Racing Championship.

KERKETTEN0.jpg

Martinuskerk Etten komt met noodkreet: ‘Volstrekt onhaalbaar!’

De pas geopende Martinuskerk in Etten heeft een noodkreet gestuurd naar het college van de gemeente Oude IJsselstreek. Het bestuur van Stichting Erfgoed Martinuskerk zegt dat de huidige vergunningen en handhavingsmaatregelen het goed kunnen draaien van de kerk onder druk zetten. Volgens hen zijn de geluidsnormen ‘volstrekt onhaalbaar’ en beperken de regels de mogelijkheden flink.

Europabrug0.png

Onderhoud aan Europabrug Doetinchem: flinke hinder door werkzaamheden tot half juni

Weggebruikers die regelmatig over de Europabrug in Doetinchem rijden, moeten in mei en juni rekening houden met flinke hinder. De brug krijgt namelijk een flinke opknapbeurt. Daarbij wordt de weg op de brug meerdere keren deels of volledig afgesloten voor het verkeer.