Ulft, Netherlands

Wethouder Groote handelde ‘niet behoorlijk’ rond ’s-Heerenberg Oost

De dinsdag opgestapte Henk Groote heeft als wethouder ‘niet behoorlijk’ gehandeld in het dossier ’s-Heerenberg Oost. Dat oordeelt de Nationale Ombudsman, die in opdracht van de gemeente Montferland onderzoek heeft gedaan naar de ontstane situatie.
Jasper Hazelaar | 22 november 2023 16:14 | Aangepast op 22 november 2023 16:14
Wat Groote wordt verweten is dat hij tegenover ondernemers had aangegeven dat er meerdere gegadigden waren met een plan om winkelcentrum De Bongerd in ’s-Heerenberg te ontwikkelen. Dat zou betekenen dat Rob Mos, als voormalig wethouder de voorganger van Groote op het dossier, informatie had achtergehouden. Mos diende een klacht in die nu deels wordt onderschreven door de Nationale Ombudsman: ‘Wij komen tot het oordeel dat heer B (Groote, red.) niet behoorlijk heeft gehandeld als het gaat om uitlatingen over u naar derden waarbij is gesuggereerd dan wel de indruk is gewekt dat u een plan zou hebben achtergehouden voor het college.’

De Nationale Ombudsman komt tot die conclusie na gesprekken met betrokken ondernemers en de politici. Wat er precies is gezegd, is niet bekend. De gespreksverslagen in het onderzoek zijn zwartgelakt. Over de andere klachten van Mos, onder meer de invloed op inwoners, oordeelt de Nationale Ombudsman dat ze ongegrond zijn. Zowel Mos als Groote trokken dinsdag, na het opstappen van de wethouder, eigen conclusies op basis van het rapport.

En nu?
Na het opstappen van Groote is er een hiaat ontstaan in het college van Montferland. Het presidium komt donderdagavond bij elkaar om te overleggen over de toekomst van de gemeente. De coalitie klapte al eerder, dat gebeurde rond het ontslag van Mos als wethouder. Lijst Groot Montferland, de partij van Groote, liet dinsdag al weten nog geen nieuwe kandidaat-wethouder op het oog te hebben.

Foto: REGIO8

Meest gelezen

Dit is de route van Koningsdag 2025 in Doetinchem

Nick Hermsen | Remco Geurts | Hidde Vinkenvleugel | 22 jan 2025 17:10

Lees ook

Bezoek Commissaris van de Koning Lenferink: “Aalten ligt aan de regiorand wat jullie positie een bijzondere gemeente maakt”

Met tussenpozen bezoekt een Commissaris van de Koning een gemeente om samenwerkingen in zijn provinc...

Geen gewonden bij kop- staartbotsing in ‘s-Heerenberg

Bij een kop- staartbotsing in ’s-Heerenberg is woensdagavond niemand gewond geraakt. Eén voertuig mo...

’s-Heerenberg stil van overlijden charismatische politicus, carnavalist en trouwambtenaar

Die attente man, die altijd voorop liep bij trieste omstandigheden en als eerste zijn condoleances o...

Duitsland wil grenscontroles verlengen: 'de maatregel werkt'

Duitsland is van plan om in maart de grenscontroles aan de Duitse grenzen te verlengen om de illegal...

Timingproblemen: busreizigers halen de regionale trein in Bocholt en Aalten vaak niet

De busdienst tussen Bocholt en Aalten was eigenlijk niet alleen bedoeld om mensen met elkaar te verb...

Grote brand en rookontwikkeling in ‘s-Heerenberg

Bij een bedrijf waar gewerkt wordt met chemische stoffen in ‘s-Heerenberg is zaterdagochtend een zee...