Ulft, Netherlands

Werkzaamheden Nettelhorsterbrug in Lochem 28 oktober hervat

Foto: REGIO8
Vanaf maandag 28 oktober worden de bouwwerkzaamheden aan de Nettelhorsterbrug in Lochem hervat. In februari 2024 ging het helemaal mis bij het hijsen van de boogdelen. De werkzaamheden dienen als voorbereiding voor de opbouw van de nieuwe brug.
Hidde Vinkenvleugel | 22 oktober 2024 16:48 | Aangepast op 22 oktober 2024 16:48
De brug is een onderdeel van het project N346 – Schakel Achterhoek A1. Op 21 februari 2024 ging het helemaal mis tijdens de hijswerkzaamheden aan één van de boogdelen. Een boogdeel stortte tijdens het hijsen naar beneden waarbij twee mensen om het leven kwamen. Twee anderen raakten ernstig gewond. Een lange tijd was het daarna stil en werd er grondig onderzoek gedaan naar hoe het heeft kunnen gebeuren. Deze onderzoeken naar de oorzaak lopen nog altijd. De gevallen brugdelen zijn afgelopen zomer grondig onderzocht en deze bleken onherstelbaar. Nu bijna negen maanden later worden de werkzaamheden hervat met nieuwe onderdelen.

De nieuwe brugonderdelen zijn in België gemaakt en worden per schip naar de bouwlocatie gevaren. Voor het ontvangst van de nieuwe onderdelen zijn er daarom vanaf 28 oktober meerdere hijskranen en ander rijden materieel op het bouwterrein. Daarbij vinden er ook voorbereidende constructiewerkzaamheden, zoals het plaatsen van een tijdelijke ondersteuningsconstructie. Dit is bijvoorbeeld het bouwen van een tweede bouwtoren en het plaatsen van bepaalde steunpunten.

Lees meer over:

Gemeente Lochem|Lochem|

Lees ook

Almen wil ‘energie in dorp’ verzilveren met Dorpendeal van 8 ton

Organisaties in Almen willen de leefbaarheid in het dorp versterken via de Dorpendeal; een financiee...

Na mislukte tiny-houses focus op Zuidwest: nieuwbouw in Harfsen van start

De woningbouw in Harfsen krijgt vaart. Het college van Lochem heeft het stedenbouwkundig plan voor H...

Gorssel ziet vernieuwd MFA-ontwerp: “Smaakvol, maar kan het wel uit?”

De sportzaal loopt tijdens de informatieavond aardig vol in ’t Trefpunt, het allround dorpshuis dat ...

Gorssel wil woningen en MFA, maar zoekt ook naar de juiste balans

Een nieuwe woonwijk is aan de noordoostkant van Gorssel het gesprek van de dag. In het centrum gaat ...

Van onbekenden tot vrienden: Chris en Hussein over Buddy to Buddy Lochem

Sinds april is de gemeente Lochem gestart met een project dat nieuwkomers die hun land moesten verla...

Lochem wil afvaldump tegengaan met containertuintjes: ‘Het is iedere dag raak’

De gemeente Lochem heeft een waar afvalprobleem. Verschillende soorten afval belanden steeds vaker n...