gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Werk uit Winterswijk geëtaleerd in Sobibór

8735046152fb934bc0bc0af449dd470e.jpg
Redactie REGIO8 |
“Van Dam was van Joodse afkomst, hij werd in de oorlog opgepakt en weggevoerd naar Sobibór”, zo legt Sjoerd Kemeling uit tegenover Omroep Gelderland. In het dagelijks leven geeft hij rondleidingen in De Wereld van Wenters in Winterswijk, maar hij heeft zich daarnaast verdiept in het leven van de schilder. In Sobibór werd Van Dam voor zijn vergassing aan het werk gezet, waarbij hij volgens Kemeling onder meer portretten moest schilderen van kampbewaarders: “Of ze zijn vernietigd of verdwenen, is niet bekend. Er is in ieder geval nooit iets teruggevonden.”

De opening van de tentoonstelling van de Winterswijkse schilder valt komend weekend samen met de herdenking van de opstand in Sobibór, 75 jaar geleden. Zondag wordt die opstand in Polen in het bijzin van mensen uit de hele wereld herdacht.

Foto: Omroep Gelderland

Lees ook

Brand Vrachtwagen Gelselaar.jpg

Vrachtwagen uitgebrand in Gelselaar, politie vermoedt brandstichting

Een vrachtwagen is in de nacht van maandag op dinsdag aan de Bollertweg in Gelselaar volledig uitgebrand. De politie is een onderzoek gestart naar de oorzaak van de brand, mogelijk is die aangestoken.

180dfe50-b331-4cc8-8f0e-a649148e568a.jpg

Motorrijder rijdt ree aan en komt hard ten val in Vorden

Een motorrijder is in Vorden hard ten val gekomen nadat hij een overstekende ree heeft aangereden. Het slachtoffer is met onbekend letsel meegenomen naar het ziekenhuis.

De Huet 1 (003).png

Sité verduurzaamt ruim 400 woningen in Doetinchem en Gaanderen

Sité Woondiensten gaat ruim 400 woningen in de gemeente Doetinchem opknappen en verduurzamen. Veel woningen zijn toe aan energiebesparende maatregelen en bij een groot deel moeten de daken worden aangepakt. De werkzaamheden starten dit jaar.

WhatsApp Image 2026-03-10 at 13.36.40.jpeg

Geen gewonden bij kop-staartbotsing bij Laag-Keppel

Op de Wehlsedijk bij Laag-Keppel heeft dinsdagochtend een kop-staarbotsing plaatsgevonden. Bij de botsing zijn geen gewonden gevallen.

BandenBMW2.jpg

Wielen van tientallen auto's gejat na inbraak bij BMW-dealer in Doetinchem

Bij een BMW-dealer in Doetinchem zijn afgelopen weekend bij tientallen auto’s de wielen gestolen. Hoe groot de schade voor het bedrijf precies is, is op dit moment nog niet bekend.

Doetinchem fietsen rotonde auto.png

Fietsveiligheid verbeterd in Doetinchem, maar nog altijd 'code oranje'

Geen code rood meer, maar volgens de Doetinchemse Fietsersbond is er nog veel ruimte voor verbetering. In het onderzoek Fietsgemeente van het jaar kleurt Doetinchem oranje, terwijl het overgrote deel van de Achterhoek groen is.