Ulft, Netherlands

Wereldtop vrouwenwielrennen keert terug naar de Achterhoek

Foto: REGIO8
De wereldtop van het vrouwenwielrennen keert dit jaar terug naar de Achterhoek. De Simac Ladies Tour wordt van 2 tot en met 7 september verreden, met de laatste twee etappes volledig in onze eigen regio.
Chayenne | 13 augustus 2025 13:37 | Aangepast op 13 augustus 2025 13:37
De start van de Simac Ladies Tour is dit jaar in het Belgische Leuven. Via etappes rondom Gennep, Zeewolde en Alkmaar, eindigt de wedstrijd in de Achterhoek. Op zaterdag 6 september is er een individuele tijdrit met de start in Doetinchem die na tien kilometer eindigt in Westendorp. De volgende dag volgt de slotetappe door een groot deel van de Achterhoek met start en finish in Lichtenvoorde. De laatste etappe is ook live te zien via de NOS. In 2024 was er slechts een etappe in de Achterhoek, dit jaar zijn dat er dus twee. Lorena Wiebes won in 2024 de vijfde etappe met aankomst in Doetinchem.

Vorig jaar vond de Simac Ladies Tour plaats in oktober om het peloton te ontzien in verband met een overvolle wielerkalender. Dit jaar is het minder druk door het wegvallen van een Scandinavische koers en besloot de organisatie terug te keren naar september. De Simac Ladies Tour dient dit jaar voor veel wielrensters als voorbereiding op het aankomende WK. Het deelnemersveld van dit jaar is nog niet gepubliceerd, maar vorig jaar deden wereldtoppers als de Belgische Lotte Kopecky, de Britse Zoe Backstedt en Nederlandse toppers Wiebes en Ellen van Dijk mee met de Simac Ladies Tour.

Evenementen in Achterhoek
Rondom de race organiseert Heel Oost Gelre Beweegt samen met gemeente Oost Gelre activiteiten voor jong en oud zoals een dikkebandenrace en een bedrijvenspinningmarathon. In de aanloop naar het evenement worden er ook 'voorpret-acties' georganiseerd zoals een fietsroute langs bloeiende dahliavelden en een fietsbingo. Doetinchem en Oude IJsselstreek kijken of ze ook gezamenlijk activiteiten kunnen organiseren rondom de tijdrit tussen Doetinchem en Westendorp.

Kijk hier de video van vorig jaar

Meest gelezen

Nieuwbouw Slingeland Ziekenhuis in Doetinchem bereikt hoogste punt

Nick Hermsen | Hidde Vinkenvleugel | 23 sep 2025 14:26

Lees ook

Burgemeester Boumans bestempelt protest Doetinchem als 'terrorisme'

Burgemeester Mark Boumans veroordeelt het uit de hand gelopen protest van donderdagavond tegen de ko...

Bus uitgebrand in Doetinchem, brandstichting niet uitgesloten

Een voertuig is donderdagavond volledig uitgebrand in Doetinchem. De politie onderzoekt de oorzaak e...

Zeven aanhoudingen bij demonstratie Doetinchem, ME veegt Stadhuisplein leeg

De demonstratie tegen de komst van een azc-locatie aan de Terborgseweg 138 in Doetinchem is donderda...

Nieuwbouw Slingeland Ziekenhuis in Doetinchem bereikt hoogste punt

Het nieuwe Slingeland Ziekenhuis verrijst steeds duidelijker aan de rand van Doetinchem, pal naast d...

Doetinchemse loopt marathon van Berlijn uit liefde voor zieke vader

De Doetinchemse Suzanne Jansen is in het buitengebied van Zelhem hard aan het trainen. Ze gaat namel...

Zwarte Cross neemt verrassende wending naar Amsterdam

De Zwarte Cross herbeleven? Dat kan, want het Achterhoekse festival neemt een verrassende wending en...