gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Wens Didams jongetje vervuld bij brandweer

0a4fa97f01ae64332d2fd9b53c97fec7.jpg
Redactie REGIO8 |

“Maas heeft een dwarslaesie en hij is vanaf zijn borst naar beneden verlamd omdat hij een ruggenmergtumor heeft gehad”, vertelt Marjolein, de moeder van Maas. ”Hij heeft nog resten ervan in zijn lijf maar daardoor zit hij in een rolstoel.” Stichting Make-A-Wish vervult al jaren wensen van ernstig zieke kinderen of kinderen met een levensbedreigende ziekte. De driejarige Maas had als grootste wens om een keer brandweerman te zijn. “Hij is helemaal gek van Brandweerman Sam en alles wat met de brandweer te maken heeft”, zegt wensvervuller Margot Verhagen. “Dus wij zijn de hele dag brandweer-dingen aan het doen.”

Zo reed Maas mee in een brandweerwagen, kreeg hij een speciaal brandweerpakje en mocht hij een echte brand blussen. Dat Maas zichtbaar genoot raakte zelfs de stoere brandweermannen. “Het is wel heel bijzonder als je zo’n klein mannetje ziet en er aan mee mag werken om hem een mooie dag te bezorgen”, laat brandweerman Piet Hoogveldt weten. “Als ik het zie krijg ik wel koude rillingen ervan, dat doet me toch wel wat.” Voor moeder Marjolein is het een speciale dag om even niet aan de ziekte van haar zoontje te hoeven denken. “Als je ziet hoe blij hij is, dan betekent dat heel veel.”

Foto: REGIO8

Lees ook

PRO PRO PRO.jpg

Nieuwe naam GroenLinks-PvdA leidt tot tweede ‘PRO’ in Oude IJsselstreek

De gemeenteraad van Oude IJsselstreek krijgt er mogelijk een tweede partij met de naam PRO bij. Nadat de SP in 2020 opging in Progressief Oude IJsselstreek (PRO!), kiest nu ook de nog te installeren fractie van GroenLinks-PvdA voor een vergelijkbare naam: Progressief Nederland – Oude IJsselstreek.

WhatsApp Image 2026-03-27 at 10.38.38.jpeg

Schoorsteenbrand bij diervoederfabriek in Doetinchem

Hulpdiensten zijn vrijdagochtend uitgerukt voor een schoorsteenbrand bij een diervoederfabriek in Doetinchem. Op foto’s is te zien hoe een pijp aan de zijkant van het pand al verkleurd is door de hitte, binnenin de pijp.

783413355a4c6dc21f36743b1cbd439d.jpg

45-jarige Zelhemmer voor rechter om drugslabbrand: sanering kost gemeente 60.000 euro

Een 45-jarige inwoner van Zelhem moet vrijdag voor het eerst voor de rechter verschijnen. Hij is mogelijk betrokken bij het drugslab dat afgelopen december in Zelhem in brand vloog. De grond bij de woonboerderij is inmiddels door de gemeente Bronckhorst gesaneerd. De gemeente wil dat de overtreder deze kosten betaalt.

KlaasDoetinchem.jpg

Voormalig burgemeester Klaas Agricola verkenner in Doetinchem

GemeenteBelangen Doetinchem (GBD) heeft Klaas Agricola (66) aangesteld als verkenner voor de vorming van een nieuwe coalitie in de gemeenteraad. De partij, die met zes zetels en meer stemmen de winnaar van de verkiezingen werd, kiest bewust voor een ervaren en onafhankelijke kandidaat.

Olympias Tour Beltrum 2026 tijdrit (3).jpg

Thuisetappe van Olympia’s Tour voor vijf Achterhoekers: ‘Koersen in de achtertuin’

Een fris Beltrum was donderdagmiddag gastdorp van de tijdrit in de vijfdaagse Olympia’s Tour. De wedstrijd is extra speciaal voor drie wielrenners en twee ploegleiders. Zij schitteren in de oudste etappekoers van ons land in hun eigen streek.

BFT0.png

Jannes, Boh Foi Toch en Kaiser Chiefs komen naar de Zwarte Cross 2026

De organisatie van de Zwarte Cross heeft opnieuw een reeks nieuwe namen bekendgemaakt. Onder meer Jannes, Boh Foi Toch en de Britse band Kaiser Chiefs zijn toegevoegd aan het programma.