gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Weinig misstanden bij controle in Sinderen

f70d99bc31221bf637be17c2799ff2b6.jpg

Bij de grote controle van Oude IJsselstreek op camping De Zonnehoek in Sinderen zijn weinig misstanden naar voren gekomen. Wel is geconstateerd dat een deel van de recreatiewoningen gebruikt wordt voor tijdelijke bewoning.

Redactie REGIO8 |
"Alle inwoners moeten een veilige en prettige woonomgeving hebben", aldus burgemeester Otwin van Dijk. "Ik sta voor een fatsoenlijke en veilige samenleving. Ondermijning en gesjoemel met regels hoort daar niet bij. Het is goed dat we vandaag met onze handhavingspartners een controleactie hebben uitgevoerd op deze camping." De controle was ook bedoeld als inventarisatie zodat de gemeente een beter beeld krijgt wie er verblijft op de camping.
De komende tijd worden meerdere vakantieparken gecontroleerd. "Toerisme en recreatie zijn in onze gemeente een belangrijke economische sector", schrijft de gemeente Oude IJsselstreek in een verklaring. "In heel Nederland zien we dat een deel van de vakantieparken niet alleen wordt gebruikt voor recreatie. We willen ondernemers van vakantieparken en campings helpen om dit te voorkomen."

Ariadne project
De controle werd gesteund door het Ariadne project van de provincie Gelderland. Dit project helpt gemeenten bij het voorkomen en bestrijden van ondermijnende activiteiten rond vakantieparken.

Foto: 112Achterhoek-nieuws.nl

Lees ook

Stembureau algemeen.jpg

LIVEBLOG | Gemeenteraadsverkiezingen 2026

Volg in dit liveblog de laatste ontwikkelingen van de gemeenteraadsverkiezingen 2026. De hele dag is REGIO8 in de Achterhoek te vinden.

Prokkel0.png

Prokkelduo Jonny en Saskia zorgt voor een glimlach bij stembureau in Doetinchem

Op de dag van de gemeenteraadsverkiezingen zijn door het hele land vrijwilligers al vroeg in de weer om alles op de stembureaus soepel te laten verlopen. In de Achterhoek gebeurt dat met een bijzonder tintje. Bij het Borghuis in Doetinchem krijgt het team hulp van het prokkelduo Jonny en Saskia.

werger0.jpg

Haastige dag voor burgemeester Oude IJsselstreek, Werger bezoekt álle stembureaus

Laura Werger, burgemeester van Oude IJsselstreek, rent en vliegt de hele dag door haar gemeente. Volgens een nauwkeurig maar vooral druk schema bezoekt ze alle 26 stembureaus. Eigenlijk bezoekt ze er zelfs 27: “Ik woon nog een maandje in Zutphen, dus ik heb zelf ook al even snel gestemd vanochtend.”

rechtbankZutphen.jpg

Man uit Doetinchem voor rechter om vondst cobra’s in garagebox

Is Arjan L. uit Doetinchem een geradicaliseerde man die koste wat het kost geen asielzoekerscentrum in Doetinchem wil? Of een hardwerkende ondernemer die erbij wordt gelapt door een kwade ex-partner? In Zutphen moest L. (37) voor de rechter verschijnen omdat in zijn garagebox vier cobra's (explosieven), ducttape en een aansteeklont waren gevonden. "Wij zijn er niet op uit om meneer op te knopen aan de hoogste boom", zei de officier van justitie in een pro forma-zitting.

Sluiting stadsmuseum_burgemeesters OIJ-MO_EM_8012.JPG

Drie vrouwelijke burgemeesters als rolmodel in de grensstreek

De tentoonstelling over de vijf invloedrijkste vrouwen van ’s-Heerenberg is ten einde en daarmee ook een tijdperk voor het stadsmuseum in de ruimte van horecazaak De Gracht. Drie vrouwelijke burgemeesters uit Montferland, Oude IJsselstreek en Emmerich am Rhein sloten de expositie af. Een symbolisch moment: waar eeuwenlang de (graaf)Heeren van Bergh de macht hadden in deze grensstreek, staan nu burgervrouwen aan het roer.

WhatsApp Image 2026-03-16 at 22.29.15.jpeg

Man komt hard ten val met fiets in Doetinchem

Een man is maandagavond op de Houtsmastraat in Doetinchem hard ten val gekomen met zijn fiets. Meerdere hulpdiensten kwamen ter plaatse.