gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Wederom puntenverlies voor De Graafschap

7f60be537aefb25908b45fa4b9a1bb9c.jpg

Weer geen overwinning op De Vijverberg, maar een ticket voor de play-offs is nog altijd haalbaar voor De Graafschap. Het kwam vrijdagavond niet verder dan een 1-1 gelijkspel tegen Jong PSV, maar door de uitslagen op de andere velden is nacompetitievoetbal nog altijd mogelijk.

Dean van het Laar |
De Graafschap schoot uit de startblokken, zette Jong PSV hoog onder druk en zag de felle openingsfase beloond worden met een vroege goal. Uit een ingestudeerde corner was het Jesse Schuurman die de bal met een bekeken schot achter doelman Müller schoot. Uiteindelijk was het Sam Hendriks die het laatste tikje gaf en de bal tergend sloom over de doellijn tikte. Daarmee had de thuisploeg de felbegeerde vroege voorsprong te pakken. In het vervolg van de eerste helft zakte het iets verder in, en werd via Camiel Neghli nog gevaarlijk, maar zijn schot werd gepakt door doelman Müller. Ook Jong PSV meldde zich voor het doel van Jurjus via Bakayoko, maar zijn poging ging een meter naast.

Na de rust begon De Graafschap fel maar kreeg het na een uur een flinke tegenvaller te verwerken. Jonathan Bakayoko tikte een lage voorzet vanaf de linkerkant binnen: 1-1. Een driedubbele wissel aan de kant van De Graafschap moest een schokeffecht veroorzaken, maar niet voor het eerst dit seizoen, viel de bal net niet goed. Een schot van Jasper van Heertum spatte uiteen op de paal, een kopbal van Jeffry Fortes werd gekeerd door keeper Müller en invaller Önal faalde 1-op 1 tegen Müller. Daardoor bleef het gelijkspel staan en wordt de competitie voor de thuisploeg volgende week beslist in Amsterdam.

Omdat FC Eindhoven won van FC Emmen en Almere City verloor van ADO Den Haag, ligt de strijd om de vierde periode nog helemaal open. Als FC Eindhoven volgende week wint bij FC Volendam is De Graafschap alsnog verzekerd van play-offs. Op De Toekomst neemt de ploeg van trainer Jan Vreman het dan zelf op tegen Jong Ajax.

Foto: De Graafschap Media

Lees ook

Suzan en Freek ZC1.jpg

Suzan & Freek, Rowwen Hèze en De Paloma's op Zwarte Cross 2026

De Zwarte Cross heeft 41 nieuwe namen bekendgemaakt voor de komende editie. Onder andere Kraantje Pappie, Rowwen Hèze en De Paloma’s zijn toegevoegd aan de line-up. Ook Suzan & Freek treden op, zij staan op de zondag van het festival op het Hoofdpodium.

berkelland2.jpg

Lijsttrekkers Berkelland in debat bij REGIO8

REGIO8 organiseert in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag 18 maart debatten in haar kerngemeenten. Oude IJsselstreek beet dinsdag het spits af, donderdag is Berkelland aan de beurt bij de streekomroep. Het debat is vanaf 19.30 uur live te volgen via het tv-kanaal van REGIO8.

Voetbalclubslogos.jpg

JOY 26 nieuwe naam jeugdvoetbalsamenwerking Oude IJsselstreek

De zeven samenwerkende voetbalclubs uit de gemeente Oude IJsselstreek hebben de naam voor de nieuw op te richten SJO jeugdvoetbalclub gepresenteerd. De jeugd van Ulftse Boys, SDOUC, GWVV, NVC, Etten, Gendringen én SVGG voetballen vanaf komend seizoen onder de naam JOY 26.

WhatsApp Image 2026-03-05 at 12.51.28.jpeg

Auto belandt in weiland Wehl na onwelwording

Aan de Broekhuizerstraat in Wehl is donderdagochtend een bestuurder onwel geraakt. De persoon kwam met de auto in het weiland terecht en is naar het ziekenhuis gebracht.

RacebaanDidam0.jpg

Louis en Didi Jansen bouwen droomracebaan in Didamse garage: ‘Je voelt je weer even kind’

Wat begon met een klein racebaantje uit zijn jeugd, groeide uit tot een indrukwekkend mini-circuit in de garage. Louis en Didi Jansen uit Didam bouwden de afgelopen jaren aan een uitgebreide slotracebaan, compleet met verlichting, een computersysteem en wedstrijden tegen vrienden. “Het is misschien een beetje uit de hand gelopen, maar vooral heel leuk.”

WhatsApp Image 2026-03-04 at 23.41.47 (1).jpeg

Schuur bij woning brandt af in Winterswijk

In Winterswijk is in de nacht van woensdag op donderdag een schuur bij een woning afgebrand. Mogelijk werd de brand veroorzaakt door een accu van een elektrische fiets.