gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Waterschap oefent dijkdoorbraak in Duiven

82532f33dd90782194dfde89d81cf25d.jpg
Redactie REGIO8 |

"Het is belangrijk om te oefenen omdat we bij hoogwater verantwoordelijk zijn voor het achterliggende gebied", aldus dijkbeheerder Rens Huuskes. "Wij moeten staan voor het goed functioneren van die dijk. Met deze trainingen kunnen wij zorgen dat ons personeel voorbereid is op de taak bij hoogwater." Jaap Jongeneel zit normaal gesproken als adviseur op kantoor maar stond woensdagochtend in een oranje hesje bij een scheur in de dijk. Hij vindt het belangrijk om goed op de hoogte te zijn van zijn taak bij een mogelijke doorbraak. "Als het echt spannend is voor het Waterschap zijn het dagen met hoogwater. Dan zijn er gewoon veel mensen nodig om de dijken te inspecteren. Als je dat dan nog moet leren is er minder tijd."

De oefeningen zijn slechts simulaties, maar volgens Huuskes is het vrij realistisch dat een situatie met hoogwater voorkomt. "De frequentie is niet zo heel hoog, maar het kan elk moment gebeuren. We zijn afhankelijk van de natuur, van de afvoer van de grote rivieren, en die kunnen we niet voorspellen. Dat kan zomer en winter zijn." Het Waterschap maakt tegenwoordig gebruik van mobiele apps om de situatie te monitoren. "Dan gaat alles digitaal naar de dijkpost", aldus Jongeneel. Zodoende kan de dijkpost sneller een beeld krijgen van de te ondernemen stappen. De oefeningen worden dan ook door alle medewerkers serieus genomen, maar wordt ook als plezierig ervaren. Jongeneel: "Zeker met dit weer, dan is het wel genieten om hier rond te lopen."

Foto: REGIO8

Lees ook

Sluiting stadsmuseum_burgemeesters OIJ-MO_EM_8012.JPG

Drie vrouwelijke burgemeesters als rolmodel in de grensstreek

De tentoonstelling over de vijf invloedrijkste vrouwen van ’s-Heerenberg is ten einde en daarmee ook een tijdperk voor het stadsmuseum in de ruimte van horecazaak De Gracht. Drie vrouwelijke burgemeesters uit Montferland, Oude IJsselstreek en Emmerich am Rhein sloten de expositie af. Een symbolisch moment: waar eeuwenlang de (graaf)Heeren van Bergh de macht hadden in deze grensstreek, staan nu burgervrouwen aan het roer.

WhatsApp Image 2026-03-16 at 22.29.15.jpeg

Man komt hard ten val met fiets in Doetinchem

Een man is maandagavond op de Houtsmastraat in Doetinchem hard ten val gekomen met zijn fiets. Meerdere hulpdiensten kwamen ter plaatse.

DebatOIj0.png

Negen partijen op stemformulier Oude IJsselstreek, één nieuwkomer

Inwoners van de gemeente Oude IJsselstreek kunnen woensdag uit negen partijen kiezen. Het gros van deze partijen staat al jaren op het stembiljet. Er is één nieuwkomer: Burgers op 1 van Herman Vreeman. Een rondje langs de velden.

STILL DEBAT LOCHEM0.jpg

KIJK | Verkiezingsdebat Lochem gemeenteraadsverkiezing 2026

De acht lijsttrekkers van de gemeente Lochem zijn maandagavond met elkaar in debat gegaan in het gemeentehuis in Lochem. In aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen debatteerden ze over de sportaccommodaties, de groei van de gemeente en het azc-vraagstuk. Kijk hier het REGIO8-verkiezingsdebat van de gemeente Lochem terug.

Feuerwehr4.jpeg

Brandweerkorpsen uit Vreden en Südlohn-Oeding krijgen Winterswijkse prijs

De goede samenwerking tussen brandweerkorpsen in het Duits-Nederlandse grensgebied is beloond met de Beste Noaberprijs van de gemeente Winterswijk. De prijs ging dit jaar naar de brandweerkorpsen uit Vreden en Südlohn-Oeding. Zij werken al lange tijd nauw samen met de Brandweer Winterswijk.

lochem gemeentehuis0.jpg

Lijsttrekkers Lochem maandagavond in debat bij REGIO8

REGIO8 organiseert in aanloop naar de gemeenteraadsverkiezingen van woensdag 18 maart debatten in haar kerngemeenten. Als laatste gemeente is maandagavond Lochem aan de beurt bij de streekomroep. Het debat is vanaf 19.30 uur live te volgen via het tv-kanaal van REGIO8.