gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Waterschap oefent dijkdoorbraak in Duiven

82532f33dd90782194dfde89d81cf25d.jpg
Redactie REGIO8 |

"Het is belangrijk om te oefenen omdat we bij hoogwater verantwoordelijk zijn voor het achterliggende gebied", aldus dijkbeheerder Rens Huuskes. "Wij moeten staan voor het goed functioneren van die dijk. Met deze trainingen kunnen wij zorgen dat ons personeel voorbereid is op de taak bij hoogwater." Jaap Jongeneel zit normaal gesproken als adviseur op kantoor maar stond woensdagochtend in een oranje hesje bij een scheur in de dijk. Hij vindt het belangrijk om goed op de hoogte te zijn van zijn taak bij een mogelijke doorbraak. "Als het echt spannend is voor het Waterschap zijn het dagen met hoogwater. Dan zijn er gewoon veel mensen nodig om de dijken te inspecteren. Als je dat dan nog moet leren is er minder tijd."

De oefeningen zijn slechts simulaties, maar volgens Huuskes is het vrij realistisch dat een situatie met hoogwater voorkomt. "De frequentie is niet zo heel hoog, maar het kan elk moment gebeuren. We zijn afhankelijk van de natuur, van de afvoer van de grote rivieren, en die kunnen we niet voorspellen. Dat kan zomer en winter zijn." Het Waterschap maakt tegenwoordig gebruik van mobiele apps om de situatie te monitoren. "Dan gaat alles digitaal naar de dijkpost", aldus Jongeneel. Zodoende kan de dijkpost sneller een beeld krijgen van de te ondernemen stappen. De oefeningen worden dan ook door alle medewerkers serieus genomen, maar wordt ook als plezierig ervaren. Jongeneel: "Zeker met dit weer, dan is het wel genieten om hier rond te lopen."

Foto: REGIO8

Lees ook

Gemeentehuis Bronckhorst10.jpg

Verkenners adviseren coalitie GBB, VVD, D66 en PRO in Bronckhorst

De verkenners Cees Oosterwijk en Dick Ebbers adviseren om in de gemeente Bronckhorst als eerste een coalitie te onderzoeken tussen GBB, VVD, D66 en PRO. Dat maakten zij duidelijk tijdens de raadsvergadering, waarin zij hun bevindingen presenteerden.

WhatsApp Image 2026-04-23 at 22.59.28.jpeg

Burgemeester Werger na vernielingen Isala college Silvolde: ‘Uitermate triest’

Burgemeester Laura Werger van de gemeente Oude IJsselstreek heeft zich donderdagavond tijdens de raadsvergadering uitgesproken over de gebeurtenissen op het Isala college in Silvolde afgelopen dinsdag. De school werd in de avond voor de laatste schooldag vernield en beklad door een grote groep mogelijke leerlingen.

JMO-20260423-ContractJoranHardeman-SF0001.JPG

Hardeman langer bij De Graafschap, verdediger tekent tot 2029

Verdediger Joran Hardeman heeft zijn contract bij De Graafschap met drie jaar verlengt. De 24-jarige Superboer, die na lang blessureleed sinds kort weer op het veld staat, tekent tot de zomer van 2029 bij.

WhatsApp Image 2026-04-23 at 19.34.45.jpeg

Eerste plannen De Kruisberg Doetinchem op tafel: wonen, natuur en erfgoed centraal

De herontwikkeling van de voormalige gevangenis De Kruisberg in Doetinchem krijgt steeds meer vorm. Tijdens een informatieavond voor omwonenden kwamen zo’n negentig geïnteresseerden kijken naar de eerste visie van projectontwikkelaar Ter Steege. Volgens gebiedsontwikkelaar Ronald van Ommen was de bijeenkomst een eerste stap in een proces dat nog verder vorm moet krijgen.

TedKok10.jpg

Didammer Ted Kok toch door als wethouder

Hij had aangekondigd iets anders te gaan doen na 32 jaar wethouderschap. Maar van zijn aangekondigde pensioen komt niets terecht. Ted Kok laat Aalten achter zich en wordt wethouder in Westervoort voor Wij Westervoort. Deze partij gaat de komende jaren een coalitie vormen met GroenLinks-PvdA.

e248070d-9753-4a79-ab12-91415a01a44b.jpg

Grote brand bij meubelfabriek in Borculo

Bij een meubelfabriek in Borculo is donderdagmiddag een grote brand ontstaan. De brandweer is met meerdere eenheden ter plaatste.