Ulft, Netherlands

Waterschap maakt schoon schip bij Oude IJssel

Regio8 | 9 mei 2018 13:02 | Aangepast op 9 mei 2018 13:02
Eind maart heeft het waterschap briefjes bij de verschillende steigers achtergelaten met de vraag om de 'wrakken' zo spoedig mogelijk te verwijderen. ‘’Net zoals met oude fietsen in de binnenstad weleens gebeurt’’, zegt Wouter Akkerman van het waterschap. Sommige bootjes liggen er al jaren te verloederen. Als een eigenaar van de boot of ligplaats bekend is, is daar contact mee gezocht.

Veiliger
Het waterschap krijgt regelmatig klachten over de kapotte, half gezonken sloepjes. Het is niet alleen 'mooier', maar ook veiliger. ‘’Grotere schepen hebben namelijk nogal veel zuigkracht onder water en kunnen de half kapotte, met water gevulde bootjes, makkelijk meesleuren’’, zegt Akkerman. ‘’Daardoor kunnen steigers kapot gaan en kunnen er onderdelen van een boot in bijvoorbeeld een stuw belanden.’’

Deze week verwijdert Waterschap Rijn en IJssel in onder meer Ulft en Hoog Keppel verloederde bootjes. Het zijn er meer dan andere jaren. Hoe dit komt, weet het waterschap niet. Voorlopig worden ze naar de werf in Terborg gebracht. ‘’Daar blijven ze een aantal weken liggen in de hoop dat er nog een eigenaar opduikt.’’ De kosten voor het verwijderen en de ligplaats op de werf worden zo mogelijk verhaald op de eigenaar van de boot, dit is 136 euro.

Foto: Omroep Gelderland

Lees ook

Ouderen maken sinterklaasgedicht met AI: ‘De creativiteit verdwijnt niet’

Uren zwoegen om de juiste woorden op papier te krijgen voor een sinterklaasgedicht lijkt verleden ti...

Vier auto’s betrokken bij kettingbotsing Doetinchem

Vier auto’s waren woensdag aan het eind van de middag betrokken bij kettingbotsing op de Terborgsewe...

De Graafschap klaar voor Gelderse clash in Arnhem: 'Emotie hoort bij voetbal'

De Graafschap speelt donderdagavond de uitgestelde Gelderse clash tegen Vitesse in Arnhem. Niet alle...

Politie over explosies in Doetinchem: 'We zien dit in het hele land helaas vaker voorkomen'

Doetinchem wordt keer op keer opgeschrikt door flinke explosies. Ook de explosies bij Coffeeshop Mag...

Motorrijder gewond na aanrijding op Liemersweg Doetinchem

Een motorrijder is woensdagmiddag gewond geraakt na een aanrijding met een busje op de Liemersweg (N...

Helikopter zorgt voor spektakel bij renovatie Kasteel Huis Bergh

Een opvallend beeld in 's-Heerenberg. Bij Kasteel Huis Bergh werden woensdagochtend met een helikopt...