Ulft, Nederland
Terug

Warmte brengt corsowagens niet in gevaar

fc96fc96d4f3b2e4d6d0f94109102b90.jpg
Redactie REGIO8 |

"Beneden op de grond gaat het wel redelijk, maar als je op negen meter hoog in de tent zit is het wel echt warm", vertelt ontwerper Jobbe Reukers over de omstandigheden. "De productiviteit is iets minder, maar op zich maakt het niet zoveel uit." Ook voor de dahlia's wordt goed gezorgd. "Ik ben nog niet op het land geweest, maar wat ik hoor van onze landmensen gaat het goed. Ze sproeien goed, dus ze zorgen dat ze goed nat blijven dus het moet goed komen." De verminderde productiviteit zorgt niet voor paniek binnen de groep of de wagen wel of niet op tijd afkomt. "We hebben wel een beetje een deadline, maar voor de rest niet echt", stelt Reukers. "Zoals het gaat, zo gaat het."

De Boschkempers rijden tijdens het bloemencorso, dat gehouden wordt op 9 september, mee met hun wagen 'De Juwelendief'. "Het is een onmundige kraai met allemaal juwelen er omheen, die hij gestolen heeft", zo legt Reukers zijn ontwerp uit. "Maar er zit nog een kleine verrassing onder de vleugels, met wat kleine bewegingen. We hopen dat dat wat wordt." De leden hebben er in ieder geval al zin in. "Er moet nog genoeg gebeuren tijdens de laatste zeven weken, maar ik denk wel dat het allemaal goed komt."

Foto: REGIO8

Lees ook

03 Trein0.png

Voorstanders treinverbinding naar Münster stuiten op dood spoor

Een treinverbinding naar Münster, vanuit Winterswijk en Bocholt. Voorstanders aan beide zijden van de grens pleiten er voor, maar stuiten vooralsnog op een dood spoor. De lijst van obstakels en bezwaren wint het nog altijd van het voordeel van het heropenen van een oude spoorlijn.

WhatsApp Image 2026-02-09 at 20.36.27.jpeg

Auto belandt op dak na eenzijdig ongeval N18 Varsseveld

Een auto is maandagavond bij een eenzijdig ongeval op de N18 bij Varsseveld op het dak terechtgekomen. De afslag naar de A18 is enige tijd afgesloten geweest. Niemand raakte gewond.

WhatsApp Image 2026-02-09 at 19.34.23.jpeg

Bestuurder meegenomen voor blaastest na ongeval op N18 bij Eibergen

De N18 is maandagavond tijdelijk deels afgesloten geweest na een aanrijding ter hoogte van Eibergen. De veroorzaker van het ongeval is meegenomen naar het politiebureau voor een ademanalyse.

Fietspad.jpg

Gemeente koopt eigen fietspad in Silvolde voor 185 euro: papierwerk duurder dan asfalt

Oude IJsselstreek heeft een stuk fietspad in Silvolde gekocht voor 185 euro. Daarmee is de gemeente eindelijk eigenaar van een fietspad dat er al jaren ligt, dagelijks wordt gebruikt en al die tijd al door de gemeente werd onderhouden. Alleen juridisch gezien was het nog niet van haar.

IMG_5570.jpeg

Jongeren vernielen kunstwerk ‘Die Badende’ in Eibergen

Het kunstwerk ‘Die Badende’ in Eibergen is vorige week vernield door een groep jongeren. Het beeld stelt een vrouw voor die zich in een houding bevindt alsof ze bijna een duik in de Berkel wil nemen, waar het kunstwerk bij staat. De vernieling volgde op een woordenwisseling bij de nabijgelegen golfbaan.

Zaal Bronckhorst.png

Terugblik op raadsperiode Bronckhorst: grote dossiers, geklapte coalitie en afsplitsingen

Inwoners van Bronckhorst mogen op 18 maart weer naar de stembussen voor de gemeenteraadsverkiezingen. In aanloop daarnaartoe blikken we terug op de afgelopen raadsperiode en de onderwerpen die het politieke debat tussen 2022 en 2025 het meest hebben bepaald. Grote dossiers als windenergie, asielopvang, woningbouw en landbouw zorgden niet alleen voor inhoudelijke discussies, maar hadden ook zichtbaar invloed op de verhoudingen binnen de gemeenteraad.