gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Warmte brengt corsowagens niet in gevaar

fc96fc96d4f3b2e4d6d0f94109102b90.jpg
Redactie REGIO8 |

"Beneden op de grond gaat het wel redelijk, maar als je op negen meter hoog in de tent zit is het wel echt warm", vertelt ontwerper Jobbe Reukers over de omstandigheden. "De productiviteit is iets minder, maar op zich maakt het niet zoveel uit." Ook voor de dahlia's wordt goed gezorgd. "Ik ben nog niet op het land geweest, maar wat ik hoor van onze landmensen gaat het goed. Ze sproeien goed, dus ze zorgen dat ze goed nat blijven dus het moet goed komen." De verminderde productiviteit zorgt niet voor paniek binnen de groep of de wagen wel of niet op tijd afkomt. "We hebben wel een beetje een deadline, maar voor de rest niet echt", stelt Reukers. "Zoals het gaat, zo gaat het."

De Boschkempers rijden tijdens het bloemencorso, dat gehouden wordt op 9 september, mee met hun wagen 'De Juwelendief'. "Het is een onmundige kraai met allemaal juwelen er omheen, die hij gestolen heeft", zo legt Reukers zijn ontwerp uit. "Maar er zit nog een kleine verrassing onder de vleugels, met wat kleine bewegingen. We hopen dat dat wat wordt." De leden hebben er in ieder geval al zin in. "Er moet nog genoeg gebeuren tijdens de laatste zeven weken, maar ik denk wel dat het allemaal goed komt."

Foto: REGIO8

Lees ook

uitgebrandde schaftwagen.jpg

Schaftwagen van buurtvereniging Bekveld afgebrand: 'Er zaten veel herinneringen in'

In de nacht van woensdag op donderdag is er een schaftwagen van buurtvereniging Bekveld in Hengelo uitgebrand. De schaftwagen draagt een grote emotionele waarde met zich mee door de vele herinneringen die eraan verbonden zijn. De buurtvereniging vermoed dat het om brandstichting gaat.

Zwembad0.png

Vrijwilligers trotseren regen om zwembad De Byvoorde in Wehl zomerklaar te maken

Terwijl de regen met bakken uit de lucht valt, wordt er bij zwembad De Byvoorde in Wehl hard gewerkt. Meer dan tien vrijwilligers stonden vroeg in de ochtend klaar om het zwembad klaar te maken voor het nieuwe zomerseizoen. Want voordat het bad straks weer vol ligt met zwemmers die van de zon genieten, moet er nog flink wat werk worden verzet.

WhatsApp Image 2026-03-13 at 10.52.30 (2).jpeg

Didammer Rick van der Knaap verheugt zich op eerste World Triathlon Cup op Lanzarote

Rick van der Knaap (21) maakt zaterdag zijn debuut in de wereldbeker triatlon. De Didammer staat aan de start op het eiland Lanzarote, waar veel wereldtoppers hun seizoen aftrappen. Eerst mag hij nog zijn vriendin aanmoedigen.

Dijkhuizen20.jpg

Revanchegevoelens bij De Graafschap: ‘Ik verwacht een reactie van de ploeg’

Na de nederlaag in eigen huis tegen Vitesse zijn de revanchegevoelens bij De Graafschap voelbaar. De Doetinchemmers willen zaterdag winnen van FC Dordrecht op De Vijverberg om de nare smaak weg te spelen.

Gerrit Vossers670.jpg

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een fris en licht wisselvallig weekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het weekend in de Achterhoek en de Liemers door. Vanuit de koeienstal in zijn achtertuin voorspelt Gerrit een licht wisselvallig weekend.

KeukentafelKieslijstWeg.jpg

Van keukentafel naar kieslijst | Andra en Berit Weg in Berkelland

Politieke partijen doen er alles aan om jongeren meer bij de politiek te betrekken. In sommige huishoudens heeft dat succes: daar is de keukentafel al de eerste politieke arena. Op verschillende Achterhoekse kieslijsten vind je ouder én kind. Aan de hand van tien vragen leren we de politieke families kennen. Deze keer: Andra Eisink-Weg en Berit Weg, samen actief voor GroenLinks-PvdA in Berkelland.