Ulft, Netherlands

Wandel4Daagse waarschuwt voor de hitte

Regio8 | 24 mei 2017 15:05 | Aangepast op 24 mei 2017 15:05

‘’Het is de dertiende keer dat we dit doen, we laten ons dus niet verrassen en ik denk dat onze voorzieningen dermate flexibel zijn dat we heel snel water bij kunnen zetten’’, vertelt voorzitter Jo Weijers. ‘’We hebben ook op de website tips aangegeven voor warm weer, zodat je als wandelaar goed voorbereid op stap gaat.’’

De meeste wandelaars zijn woensdagochtend bij de start ook goed voorbereid. ‘’Lekker een korte broek en rustig aan doen’’, vertelt een deelneemster. ‘’Af en toe moet je goed drinken en de definitie van goed drinken is niet dat je meteen een flesje met koud water moet wegwerken, maar af en toe twee of drie slokken’’, vult een ervaren wandelaar aan.

Dertig graden
Vrijdag en zaterdag kan de temperatuur oplopen tot wel dertig graden. ‘’We zullen dan nog alerter zijn en mensen bij de start op het hart drukken of ze overal aan hebben gedacht.’’ De organisatie verwacht met het mooie weer een groot deelnemersaantal. Woensdagochtend hadden zo’n 1100 vaste lopers zich ingeschreven voor de start, aangevuld met tientallen daglopers. Weijers hoopt dat uiteindelijk 3500 lopers door de Achterhoek wandelen.

Foto: REGIO8

Lees ook

Energiek De Graafschap wint in eigen huis van VVV

De Graafschap is het nieuwe seizoen goed begonnen. Op de eigen Vijverberg werd met 3-2 gewonnen van ...

Busje gaat in vlammen op in buitengebied van Didam

In het buitengebied van Didam is vrijdagavond een werkbus volledig afgebrand. Hoe de brand is ontsta...

REGIO8 doet ook dit seizoen live verslag van De Graafschap

Ook dit jaar zijn de wedstrijden van De Graafschap live te beluisteren in het programma 8SPORT op ra...

Overleden vrouw aangetroffen in woning in ‘s-Heerenberg, onderzoek van start

In een woning aan de Commandeur in ‘s-Heerenberg is donderdag een overleden vrouw aangetroffen. De p...

Dressuurruiter Kris de Vries uit Didam leeft meisjesdroom aan de top

De Didamse dressuurruiter Kris de Vries heeft een succesvol seizoen achter de rug met haar paard Jil...

Voertuig te water in Noordijk, veel hulpdiensten ‘onnodig’ ter plaatse

Op een zandweg bij het Berkellandse dorp Noordijk is vrijdagmiddag een voertuig te water geraakt. In...