Ulft, Netherlands

Wandel4Daagse waarschuwt voor de hitte

Regio8 | 24 mei 2017 15:05 | Aangepast op 24 mei 2017 15:05

‘’Het is de dertiende keer dat we dit doen, we laten ons dus niet verrassen en ik denk dat onze voorzieningen dermate flexibel zijn dat we heel snel water bij kunnen zetten’’, vertelt voorzitter Jo Weijers. ‘’We hebben ook op de website tips aangegeven voor warm weer, zodat je als wandelaar goed voorbereid op stap gaat.’’

De meeste wandelaars zijn woensdagochtend bij de start ook goed voorbereid. ‘’Lekker een korte broek en rustig aan doen’’, vertelt een deelneemster. ‘’Af en toe moet je goed drinken en de definitie van goed drinken is niet dat je meteen een flesje met koud water moet wegwerken, maar af en toe twee of drie slokken’’, vult een ervaren wandelaar aan.

Dertig graden
Vrijdag en zaterdag kan de temperatuur oplopen tot wel dertig graden. ‘’We zullen dan nog alerter zijn en mensen bij de start op het hart drukken of ze overal aan hebben gedacht.’’ De organisatie verwacht met het mooie weer een groot deelnemersaantal. Woensdagochtend hadden zo’n 1100 vaste lopers zich ingeschreven voor de start, aangevuld met tientallen daglopers. Weijers hoopt dat uiteindelijk 3500 lopers door de Achterhoek wandelen.

Foto: REGIO8

Lees ook

Vijftigjarige Midwinterhoorngroep Eibergen op zoek naar nieuw atelier

Een foto-expositie met in vogelvlucht de vijftigjarige geschiedenis van de Midwinterhoorngroep Eiber...

Veel rook door zolderbrand bij woning in Winterswijk

In Winterswijk is donderdagochtend brand uitgebroken op de zolder van een woning. Niemand is gewond ...

Nieuw boek over culttrainer Simon Kistemaker in de pen

De dochter van Simon Kistemaker, Linda haar man Harald, schrijver Yoeri van den Busken en Jan Eggink...

Drie aanhoudingen en duizenden euro's in beslag genomen bij politiecontrole

Bij een grote controle langs de A18 zijn woensdag onder andere zeven voertuigen in beslag genomen, d...

Bronckhorst wil 55-plussers van de bank krijgen met gezondheidscheck

Tientallen 55-plussers uit de gemeente Bronckhorst hebben woensdagochtend een gezondheidscheck gedaa...

Transportbedrijf uit Ulft experimenteert met elektrische vrachtwagen

Transportbedrijf Don Trucking uit Ulft doet wat overheden willen en gaat proefdraaien met een volled...