gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

VVD uit zorgen over toename criminaliteit

b979e3f042982b984a6f364d36dcb94f.jpg
Redactie REGIO8 |
“De VVD zal een motie indienen om in Den Haag, bij de informateur en de landelijke partijen die over een nieuw regeerakkoord gaan onderhandelen, aandacht voor dit probleem te vragen”, zegt fractievoorzitter Richard de Lange. “De doelstelling is om de burgemeester te ondersteunen en niet zozeer om kritiek naar hem te uiten.”

Reden voor het indienen van de motie is volgens de VVD dat de criminaliteit in de Achterhoek steeds zwaarder wordt. “Waaronder plofkraken en een grootschalig drugslaboratorium”, aldus De Lange. “Er is onvoldoende recherchecapaciteit aanwezig, waardoor criminelen zich relatief ongehinderd voelen en er voor hen in de Achterhoek een goed vestigingsklimaat lijkt te zijn ontstaan.”

Foto: 112achterhoek-nieuws.nl

Lees ook

WhatsApp Image 2026-03-31 at 17.17.12.jpeg

Weggebruikers in Bronckhorst hebben extra reistijd door werkzaamheden

Weggebruikers in de gemeente Bronckhorst moeten de komende maanden rekening houden met extra reistijd binnen de gemeente. Onder andere grote werkzaamheden aan de weg tussen Hummelo en Zutphen zorgen voor omleidingen.

Vulcanus40.jpg

Doetinchem ziet 160 woningen op terrein Vulcanus zitten, toekomst nog onzeker

De gemeente Doetinchem wil in principe meewerken aan de herontwikkeling van de ijzergieterij Vulcanus in Langerak tot een nieuw woongebied. Dat blijkt uit een recent besluit van het college van burgemeester en wethouders. De plannen bieden ruimte voor maximaal 160 woningen, maar of de ontwikkeling daadwerkelijk doorgaat, is nog onzeker.

WhatsApp Image 2026-03-31 at 16.04.15.jpeg

Zelhemse survivalvereniging Jan in ’t Touw gered: gemeente past omgevingsplan aan

Survivalvereniging Jan in ’t Touw mag doorgaan met hun survivalactiviteiten op hun perceel aan de Schovenweg in Zelhem. Het college van Gemeente Bronckhorst heeft besloten het omgevingsplan aan te passen waardoor bouwwerken nu zeven meter hoog mogen zijn, en niet één meter, zoals het voorheen was.

SuderwickDinxperlo.jpg

Duitse steden grijpen kans op 30 km-zones aan, Nederlandse frustratie

Aalten loopt voorop, Bocholt volgt. Als het gaat om de versnelde invoering van 30 km-zones, werken Nederlandse en Duitse buren nauw samen in de grensgemeente ‘Dinxperwick’ (Dinxperlo en Suderwick). Bocholt heeft de inrichting van het centrum van Dinxperlo gekopieerd voor Suderwick.

Afbeelding1.jpg

Familie Lurvink draagt bakkerij na ruim 40 jaar over: ‘Goed gevoel bij deze stap’

Na meer dan veertig jaar neemt de familie Lurvink afscheid van hun bakkerij in het centrum van Doetinchem. De zaak komt in handen van familiebedrijf Koenen. Hoewel het afscheid niet zonder emoties is, overheerst bij mede-eigenaar Bastiaan Lurvink een positief gevoel.

LiekeAchterhoek30.jpg

Kennismaken met de Achterhoek levert Lieke tienduizenden views op: ‘Ik wilde snel integreren’

Hoe leer je de regio kennen als je vanuit het westen naar de Achterhoek verhuist? De 25-jarige Lieke Pouwer uit Doetinchem maakt de serie ‘kennismaken met de Achterhoek’ en heeft tienduizenden kijkers op Instagram en TikTok. “Ik heb ook al vrienden en vriendinnen gemaakt door de video’s, superleuk!”