gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Vuurwerk blijft populair in de Achterhoek

88b69de7c6905b238f155755606c097c.jpg
Redactie REGIO8 |

"Ik heb het idee dat het drukker is dan andere jaren", vertelt verkoper Arjan Klein Obbink uit Zeddam donderdagochtend over de start van de verkoop. "Want de verschuiving is naar de laatste dagen gegaan. Voor een eerste dag mag ik niet klagen tot nog toe." Volgens de verkoper wordt het grotere vuurwerk steeds populairder. "Tegenwoordig heb je compoundvuurwerk die geschakeld is en dat willen mensen. Eén keer aansteken, met de familie even kijken en dan gezellig weer naar binnen." Klant Jurgen Thomassen bevestigt dat verhaal. "Ik heb een paar grote potten gehaald die een paar minuten knallen en dan is het ook goed."

Dat Achterhoekers van harde knallen houden is algemeen bekend, want het carbidschieten viert hoogtij aan het einde van het jaar. Volgens Thomassen heeft dat zijn eigen charme. "Het is gezelliger", vertelt hij. "Dan ben je met een grotere groep. Hier hebben ze vaak wel tien tot vijftien bussen bij elkaar staan, paar tafeltjes en een paar biertjes. Dat is toch wel gezelliger." Maar Klein Obbink ziet carbid niet als concurrentie voor vuurwerk. "Achterhoekers zijn net als Nederlanders", vertelt hij grijnzend. "Heel Nederland steekt veel vuurwerk af, dus ook Achterhoekers steken veel vuurwerk af."

Foto: REGIO8

Lees ook

NormaalLochem0.png

Concert Normaal in Openluchttheater Lochem binnen enkele minuten uitverkocht

Het concert van Normaal in Lochem was binnen enkele minuten uitverkocht. De Achterhoekse band speelt op Hemelvaartsdag 14 mei in het openluchttheater. De reguliere kaartverkoop ging vrijdagochtend van start.

Bijna 3.200 euro opgehaald met sponsorloop voor afgebrande sporthal Lochem

Basisschool De Vennegötte in Lochem heeft woensdagochtend bijna 3.200 euro ingezameld voor de afgebrande sporthal van tafeltennisvereniging LTTC De Toekomst. Het bedrag werd opgehaald met een sponsorloop die door de school werd georganiseerd.

Hummelink0.png

Hummelink over komst Henk Kuipers naar businessclub De Graafschap: 'Klap in gezicht van ondernemers'

De businessclub van De Graafschap organiseert maandelijks een bijeenkomst met een gastspreker. Voor de maand maart is voormalig captain van motorclub No Surrender, Henk Kuipers, uitgenodigd. Die keuze leidt tot grote verbazing bij onder meer de lijsttrekker van de VVD Doetinchem Robbert Hummelink.

VBGRAVIT0.png

De Graafschap klaar voor Gelderse kraker op volle Vijverberg: 'De krenten in de pap'

De Graafschap is de laatste zes wedstrijden ongeslagen en die reeks wil trainer Marinus Dijkhuizen zondag, uiteraard met een overwinning, voortzetten tegen Vitesse. De oefenmeester merkt dat de Gelderse kraker leeft binnen de club.

Schermafbeelding 2026-03-06 141257.png

Twee auto’s flink beschadigd bij aanrijding door voorrangsfout in Ulft

Bij een aanrijding tussen twee auto’s op de T-splitsing van Het Goor en de Hogeweg in Ulft zijn beide voertuigen flink beschadigd geraakt. Door een voorrangsfout kwamen de voertuigen hard met elkaar in botsing.

VanKeukentafelNaarKieslijstWormgoor.jpg

Van keukentafel naar kieslijst | Betsy en Marijn Wormgoor in Berkelland

Politieke partijen doen er alles aan om jongeren meer bij de politiek te betrekken. In sommige huishoudens heeft dat succes: daar is de keukentafel al de eerste politieke arena. Op verschillende Achterhoekse kieslijsten vind je ouder én kind. Aan de hand van tien vragen leren we de politieke families kennen. Deze keer: Betsy en Marijn Wormgoor, samen op de kieslijst van GroenLinks-PvdA in Berkelland.