Ulft, Nederland
Terug

Vrijwilligers houden landschap op orde

36f362f60ea1a98c351e6973842e80f6.jpg
Redactie REGIO8 |
"Ze gaan vandaag op zes werklocaties in de natuur werken", aldus Rieny Putmans namens het Instituut voor Natuureducatie en Duurzaamheid (IVN) Oude IJsselstreek. Werkzaamheden vonden zaterdag onder meer plaats bij kasteel Slangenburg, bij de Wittebrink in Zelhem en in het Bergherbos. "Vandaag zitten we in Doetinchem", zegt Putmans. "Volgend jaar zitten we weer in een andere streek en zo houden we Gelderland mooi."

Jaarlijks wordt de Gelderse Werkdag georganiseerd in een van de streken van de provincie. Dit jaar was het dus de beurt aan de regio van vrijwilligersgroep IVN Oude IJsselstreek. "We moeten de natuur bijhouden. De beroepsorganisaties kunnen het niet aan, maar vrijwilligers willen het graag doen", ziet Putmans. "Die zien de resultaten en hebben er tijd voor over. Wat willen we nog meer?" Wethouder Ingrid Lambregts van Doetinchem was blij met de opkomst: "Het aantal vrijwilligers neemt alleen maar toe. Niet alleen in het buitengebied, maar nadrukkelijk ook in de eigen wijken. Daar ben ik heel blij mee."

Lees ook

WhatsApp Image 2026-02-28 at 07.53.37.jpeg

Dodelijk ongeval door botsing op A18 bij Doetinchem

Op de A18 bij Doetinchem is zaterdagochtend 28 februari een persoon om het leven gekomen bij een verkeersongeval. Dat gebeurde op de rijbaan vanuit Wehl richting Doetinchem, ter hoogte van een viaduct.

WhatsApp Image 2026-02-27 at 16.38.57.jpeg

Kater bevrijd uit motor van auto in Doetinchem

Een kater heeft vrijdagmiddag vastgezeten onder de motorkap van een geparkeerde auto aan de Gasthuisstraat in Doetinchem. Het dier was tijdens een wandeling ontsnapt uit zijn tuigje en kroop het motorcompartiment in.

WhatsApp Image 2026-02-27 at 22.41.54.jpeg

De Graafschap in Maastricht niet voorbij MVV

De Graafschap is er in Zuid-Limburg niet in geslaagd om laagvlieger MVV over de knie te leggen. Het werd in De Geusselt in Maastricht 3-3. Omdat de achtervolgers ook punten lieten liggen, blijven de Superboeren nog wel op de derde plaats in de Keuken Kampioen Divisie staan.

AFL3 Bibi Ricardo0.jpg

De Platte Droom | Jonge Achterhoekers werken aan carrière

In de serie ‘De Platte Droom’ van REGIO8 en jongerenplatform Kalm An, volgen we jonge Achterhoekers met een duidelijk doel voor ogen, en hoe ze dit willen bereiken. In de derde en laatste aflevering volgen we Levi Lenting uit Didam en Bibi van Engen uit Doetinchem. Deze jongeren hebben beide de droom om stappen te zetten in hun carrière en werken hier hard voor.

WhatsApp Image 2026-02-27 at 15.37.01.jpeg

Van Pallandtbad Varsseveld weer open: ‘Negen weken verbouwen werd negen maanden’

Het Varsseveldse Van Pallandtbad is na maanden verbouwen weer open. De oorspronkelijke planning was om de klus in negen weken te klaren, dit werden uiteindelijk negen maanden. Van failliete aannemer tot lekke vloer, Optisport heeft bergen werk verzet om het zwembad weer te kunnen openen.

Cleo Sissingh0.jpg

DRU: 'Het geld is niet aan verkeerde dingen uitgegeven, maar het had niet gemogen'

De financiële problemen van het DRU Industriepark zijn niet ontstaan door verkeerde intenties, maar door een combinatie van ambities, structurele scheefgroei en te snelle uitgaven, dat zegt interim-bestuurder Cleo Sissingh. Ze gaat nog eens in op wat er mis is gegaan, maar vooral hoe ze uit dit financiële moeras willen komen.