gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

'Vrijwilliger van het Jaar' gehuldigd op nieuwjaarsreceptie Bronckhorst

8f29ceaf5f4b32eec0b0db8c45265e54.jpg

Wim Gudde uit Kranenburg is woensdagavond tijdens de nieuwjaarsreceptie van de gemeente Bronckhorst uitgeroepen tot 'Vrijwilliger van het jaar 2022'. De eretitel kreeg hij voor onder meer zijn inzet als bestuurslid van SV Ratti, Stichting Welzijn Vorden en het geven van taallessen aan Oekraïners.

Tim Rondeel |
"Het woord winnaar voelt al helemaal verkeerd", laat Wim Gudde weten aan RTV Ideaal. "Het voelt als een eer dat je genomineerd bent en dat je dan formeel vrijwilliger van het jaar wordt dat is een stukje extra eer." Naast de Kranenburger waren ook Lammert Blikman, voorzitter van RTV Ideaal, en de klusgroep van SV Halle genomineerd voor de prijs. "Met de verkiezing laten we onze waardering blijken voor het vrijwilligerswerk", aldus de gemeente over de uitreiking. "De benoeming is een symbolische prijs en de verkozen vrijwilliger representeert alle Bronckhorster vrijwilligers." Naast de eretitel ontving Gudde ook 250 euro van de gemeente, in zijn dankwoord gaf de winnaar aan het bedrag te verdelen met de andere genomineerden.

Gudde, die zich ook inzet voor het Heiligenbeeldenmuseum in Kranenburg en de Voedselbank, geeft aan dat zijn dagen goed gevuld zijn met het vele vrijwilligerswerk. Zo kan hij donderdag niet rustig nagenieten van zijn gewonnen prijs: "Ik begin donderdagochtend met een taalles voor Oekraïners, 's middags zit ik bij de voedselbank in Zutphen en in de avond heb ik een bespreking over de fusie tussen SV Socci en SV Ratti, maar het is ook allemaal heel hartstikke interessant."

Kampioenen in zonnetje
Ook werden verschillende inwoners uit de gemeente in het zonnetje gezet die het afgelopen jaar een prijs wonnen op een Wereld, Europees of Nederlands kampioenschap. “Dit jaar had ik de eer om maar liefst twintig kampioenen te huldigen”, liet wethouder Blaauw weten. “Ik ben er enorm trots op dat zoveel Bronckhorster sporters op dit hoge niveau presteren. Zo wordt weer bevestigd dat Bronckhorst een echte sportgemeente is!”

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met de lokale omroep Ideaal

Foto: RTV Ideaal

Lees meer over:

Lees ook

Rechtbank Arnhem  goede.jpg

Ex-militair (23) uit Beek verdacht van handel in drugs en wapens, celstraf geëist

Hij zou gehandeld hebben in onder andere revolvers en gaspistolen en betrokken zijn bij MDMA-, crystal meth- en cocaïneproductie- en handel. De rechtbank in Arnhem behandelde deze maandag de zaak tegen een 23-jarige ex-militair uit Beek (gemeente Montferland).

LEV Isseldoks (16).JPG

LEV voelt zich thuis aan het water in Doetinchem: 'Eindelijk is de Oude IJssel echt betrokken'

Na jaren op een toplocatie in de binnenstad van Doetinchem heeft restaurant LEV de stap gezet naar een nieuwe plek aan de Oude IJssel, in de wijk Iseldoks. Een opvallende verhuizing, aangezien de oude locatie lag aan een drukke looproute richting het centrum. Toch bleek de stap minder spannend dan vooraf gedacht, mede door het nieuwe gebied rondom de Oude IJssel.

ongelukdidamBLUR.jpg

Flinke verkeershinder na ongeval met drie auto’s Didam

Na een ongeval op de Oud Arnhemseweg in Didam is dinsdagochtend in de spits een flinke verkeershinder ontstaan. Niemand raakte gewond bij het ongeval.

WhatsApp Image 2026-04-20 at 23.50.43.jpeg

Auto schiet uit bocht en slaat over de kop bij Winterswijk

Bij een eenzijdig ongeval in het buitengebied van Winterswijk zijn maandagavond twee gewonden gevallen. Een auto schoot uit de bocht en sloeg meerdere keren over de kop.

magneetvisssen.jpg

Jonge magneetvissers stuiten op munitiekist en mogelijke ontsteker in Doetinchem, EOD ingeschakeld

Bij de fietsbrug over de Oude IJssel in Doetinchem hebben een groep jongeren maandagmiddag een munitiekist en een magazijn uit de Tweede Wereldoorlog gevonden tijdens het magneetvissen. Ook troffen zij een mogelijk ontstekingsmechanisme voor explosieven aan, waarop de Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) is ingeschakeld.

Kampioenen-1-2-19-april-2026.jpg

Wild Rovers Doetinchem bekroont eerste seizoen met twee teams met dubbel kampioenschap

Rugbyclub Wild Rovers uit Doetinchem heeft clubgeschiedenis geschreven. In het eerste seizoen met twee seniorenteams zijn zowel het eerste als het tweede team kampioen geworden. “Ik sprak aan het begin van het seizoen uit dat we met beide teams kampioen wilden worden, maar dat het echt gelukt is, is waanzinnig”, zegt trainer André Hendriksen.