gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Voorlopig geen windmolens bij De Pol Etten

91bd851dc1ee2ed45be6b05124a4b9ec.jpg
Redactie REGIO8 |

“Een helahola-stemming”, zo beschrijft Coen Heveling het huidige gevoel van de actiegroep uit Etten. “Het voelt niet alsof de wedstrijd is gewonnen, maar de eerste helft schiet redelijk op.” Volgens het college van Waterschap Rijn en IJssel is er na onderzoek gebleken dat de locaties in Zutphen (De Mars) en Duiven (Nieuwgraaf) geschikter waren dan de plekken in Etten en Olburgen. Vanuit het Waterschap gaat er nu een principeverzoek naar de gemeenten Zutphen en Duiven.

Dit wil niet zeggen dat er definitief geen windmolens in Etten en Olburgen zullen verschijnen. “Uiterlijk 2020 nemen wij daarover een besluit”, zegt Antoinet van Helvoirt van het waterschap. Met omwonenden van de locaties in Etten en Olburgen gaat er gesproken over alternatieve vormen van energieopwekking. Heveling en zijn actiegroep staan positief tegenover het plan van het Waterschap. “We hebben altijd uitgedragen dat we voor groene energie zijn, maar geen windmolens. Op die weg willen wij het Waterschap, daar waar wij kunnen, ondersteunen”, zegt Heveling.

Foto: REGIO8

Lees ook

arriva3.jpg

Treinverkeer van en naar Achterhoek gestremd op 29 en 30 april

Naast de werkzaamheden aan de IJsselbrug wordt het nog moeilijker voor Achterhoekers om naar Arnhem te reizen. Treinen rijden niet tussen Arnhem en Zevenaar op woensdag 29 april en donderdag 30 april. OV-aanbieder Arriva zet bussen in op dit traject.

9ac47c2d04bdcf808c5e335ffc64adb0.jpg

Een jaar na Koningsdag: wat heeft het bezoek van de Oranjes Doetinchem gebracht?

Toen de Koninklijke familie neerstreek in de Achterhoek voor de nationale viering van Koningsdag 2025, stond Doetinchem volop in de nationale én internationale schijnwerpers. De stad kleurde oranje door tienduizenden bezoekers, terwijl miljoenen mensen via televisie en online meekeken. Een jaar later rijst de vraag: wat heeft dat grote feest de stad daadwerkelijk opgeleverd?

Rondé

Zwarte Cross line-up uitgebreid: internationale acts en opvallende namen

De organisatie van de Zwarte Cross heeft donderdag een lijst met nieuwe namen bekendgemaakt. Onder andere RONDÉ, de Duitse zanger Heino en het Britse Razorlight vullen het programma aan.

Gitaar.jpg

DRU poppodium en Luxor Live geven Achterhoekse band flinke duw richting doorbraak

Het Ulftse DRU poppodium en Luxor Live uit Arnhem zijn opzoek naar een Achterhoekse band of muziekgroep om een gigantische springplank te geven. Eén gelukkige act wordt een jaar lang intensief begeleid en krijgt zo de kans om ook buiten de regio door te breken. Het project draagt de naam The Launch Achterhoek, een verwijzing naar The Launch dat in Arnhem al goed loopt als project.

gracam Training30.jpg

Dijkhuizen wil oogsten in eigen huis: ‘Belangrijkste wedstrijd van het seizoen'

In het laatste competitieduel in eigen huis kan De Graafschap vrijdagavond definitief de vierde plaats in de eerste divisie veiligstellen. Wordt er gewonnen van het al gepromoveerde SC Cambuur van Henk de Jong, dan slaan de Superboeren de eerste ronde van de play-offs over.

Schermafbeelding 2026-04-16 130208.png

Chauffeur voelt zich onwel en botst met vrachtwagen tegen boom in Westendorp

Bij een eenzijdig ongeval op de N818 in Westendorp is een vrachtwagen hard tegen een boom gebotst. De chauffeur wilde zijn voertuig parkeren nadat hij zich niet lekker voelde, maar kwam vervolgens tegen de boom tot stilstand.