gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Volleybalster gaat droom najagen in de USA

070d5dfd8dbef5a3def5cc35f6b0ad3e.jpg
Redactie REGIO8 |

“Ik had er al eerder over nagedacht om een jaartje te gaan”, laat volleybalster Laura Jansen weten. “Toen ik hoorde dat ik mocht studeren in Amerika vond ik het natuurlijk wel leuk om te gaan doen.” Als de Doetinchemse deze zomer haar HAVO-diploma behaalt, vertrekt ze begin juli voor vier jaar naar The States en wordt ze klaargestoomd voor het nieuwe seizoen. “Voordat de wedstrijden beginnen ga ik vier uur per dag trainen, ’s ochtends twee uur en ’s avonds twee uur”, vertelt de 17-jarige passer-loper. “Wanneer de competitie begint, wordt dit gewoon twee uur op een dag en dan nog kracht erbij.”

De 1,80 meter lange volleybalster gaat spelen voor de Universiteit van Arkansas dat uitkomt in de ‘Division 1’, het hoogste niveau in Amerika. Tijdens een nationaal jeugdtoernooi, de Open Club, werd ze gescout in Doetinchem. “Na de Open Club heb ik een mailtje gekregen van Global Sport and Study, de organisatie”, aldus Jansen. “Zij vroegen mij of ik in Amerika wilde studeren.” De Doetinchemse kan niet wachten om in het vliegtuig te stappen. “Ik denk dat het heel gezellig wordt, ik heb al contact met mensen die daar al zijn”, stelt de volleybalster. “Het gaat sowieso leuk worden, maar eerst sluiten we het in Wehl af met een goed feestje.”

Foto: REGIO8

Lees ook

Loraine van Aalten.jpg

Doetinchemse Loraine (27) deelt haar verhaal in Over Mijn Lijk

Het leven van de 27-jarige Loraine van Aalten uit Doetinchem ziet er al enkele jaren anders uit dan dat van veel leeftijdsgenoten. In 2023 kreeg ze te horen dat ze eierstokkanker heeft en niet meer beter wordt. Om dat verhaal te delen met zoveel mogelijk mensen, is de Doetinchemse een van de deelnemers aan het seizoen van het BNNVARA-programma ‘Over mijn Lijk’.

685024511_1388645903305468_2465330173477600560_n.jpg

Brandweer Bergh helpt bij blussen natuurbrand ’t Harde

Brandweer Bergh heeft afgelopen avond en nacht geholpen met het bestrijden van de grote natuurbrand op een militair oefenterrein in ’t Harde. De Achterhoekse spuitgasten zijn inmiddels weer terug.

KinderboerderijDidam0.jpg

Beschimmeld eten en hondenpoep; kinderboerderij Didam klaar met dumpingen

Vrijwilligers van de kinderboerderij in Didam zijn boos. Keer op keer worden er dingen over het hek gegooid en daarmee bij de dieren gedumpt. Van beschimmeld eten tot hondenpoep en zelfs extra dieren. De maat is vol, dus gooien ze nu camerabeelden online om een dader op te sporen.

Ankersmid0.jpg

Hengeloër Ankersmid rijdt eerste én laatste keer Superbike op Varsselring: ‘Doodzonde’

Het Bronckhorster dorp Hengelo staat aan de vooravond van de jaarlijkse wegraces op de Varsselring. Voor Hengeloër Wesley Ankersmid krijgt het raceweekend een bijzonder karakter: de coureur maakt zijn debuut in de Superbike-klasse, terwijl dat meteen zijn laatste keer is. De klasse verdwijnt namelijk uit het International Road Racing Championship.

KERKETTEN0.jpg

Martinuskerk Etten komt met noodkreet: ‘Volstrekt onhaalbaar!’

De pas geopende Martinuskerk in Etten heeft een noodkreet gestuurd naar het college van de gemeente Oude IJsselstreek. Het bestuur van Stichting Erfgoed Martinuskerk zegt dat de huidige vergunningen en handhavingsmaatregelen het goed kunnen draaien van de kerk onder druk zetten. Volgens hen zijn de geluidsnormen ‘volstrekt onhaalbaar’ en beperken de regels de mogelijkheden flink.

Europabrug0.png

Onderhoud aan Europabrug Doetinchem: flinke hinder door werkzaamheden tot half juni

Weggebruikers die regelmatig over de Europabrug in Doetinchem rijden, moeten in mei en juni rekening houden met flinke hinder. De brug krijgt namelijk een flinke opknapbeurt. Daarbij wordt de weg op de brug meerdere keren deels of volledig afgesloten voor het verkeer.