Ulft, Netherlands

Volleyballers Dash in rouw om Gerben (28)

Regio8 | 13 augustus 2018 13:21 | Aangepast op 13 augustus 2018 13:21
Het ongeluk gebeurde toen Eskes samen met zijn vriendin onderweg was naar het vliegveld. De taxi waarin de twee zaten, werd aangereden door een dronken automobilist. Eskes overleed ter plekke. Zijn vriendin raakte lichtgewond.

Eskes speelde sinds vorig seizoen bij Heren 2 van Dash en was net begonnen als trainer van het Dames 2-team. ‘’Hij was een gedreven en enthousiaste speler en trainer die sport heel hoog in het vaandel had staan’’, zegt Timmy van Lingen, voorzitter van de technische commissie van Dash, tegen Omroep Gelderland. ‘’Het was heel onwerkelijk om het nieuws te horen.’’

Bijeenkomst
Dinsdagavond wordt er bij de club een bijeenkomst gehouden om stil te staan bij het overlijden van Eskes. De kantine van sporthal 't Jebbink in Vorden is dan open van 19.30 tot 21.30 uur ‘’voor degenen die er behoefte aan hebben om samen te komen met elkaar om stil te staan bij dit grote verlies’’, is te lezen op de website van de vereniging. Die spreekt van een 'verschrikkelijk drama'.

Er staan de komende weken nog geen wedstrijden op het programma, want het seizoen moet nog beginnen. ‘’Echte wedstrijden heeft hij als trainer van het Dames 2-team helaas niet kunnen meemaken. Voor de zomer was hij al wel begonnen met de trainingen’’, aldus Van Lingen.

De Graafschap
Ook op stadion De Vijverberg in Doetinchem kwam het overlijden van Gerben hard aan. De Zutphenaar was supporter van De Graafschap en volgens trainer Henk de Jong een echte clubman. ‘’Dit is wel weer een domper op alles’’, reageerde hij. ‘’Ik had goed contact met die jongen. Verschrikkelijk, verschrikkelijk ook voor de familie.’’

De Boetners droegen hun optreden op Huntenpop in Ulft zaterdag op aan Eskes. Kevin Raaijman van de Achterhoekse rockband sprak de Zutphenaar regelmatig op De Vijverberg. ‘’Ik heb ook bij hem in de klas gezeten. Hij vroeg altijd wanneer we bij De Graafschap in de nieuwe kantine zouden spelen.’’
Foto: Omroep Gelderland

Lees ook

Nieuw zorggebouw naast Slingeland Ziekenhuis gaat 'IJsselbrink' heten

Het nieuwe zorggebouw van het Slingeland Ziekenhuis in Doetinchem krijgt de naam 'IJsselbrink'. De n...

Keupers Kerst | Hans Keuper op bezoek bij het verzorgingshuis #3

De allermooiste tijd van het jaar is aangebroken: kerst! In de driedelige-serie Keupers Kerst gaat d...

Doetinchem herdenkt oorlogsslachtoffers met kaarslicht tijdens Lichtjesavond

Militairen en andere mensen die tijdens de Tweede Wereldoorlog hun leven gaven voor onze vrijheid wo...

Clara (83) maakt al jaren kerstkaartjes voor ouderen: niemand mag vergeten worden

Denk je aan kerst, dan denk je aan gezellige kerstmuziek, de kerstman, een prachtig versierde boom ...

Motorstandbeeld na mislukte stunt terug in Bronckhorst

Het ‘geleende’ motor-standbeeld uit Hengelo heeft inmiddels een flinke toertocht achter de rug. Wat ...

Nederlandse en Duitse boeren zoeken samen oplossingen tegen droogte

Wateroverlast in de dorpen in 2010, extreme droogte in 2018 en 2019 en opnieuw kritieke waterstanden...