Ulft, Netherlands

Volleyballers Dash in rouw om Gerben (28)

Regio8 | 13 augustus 2018 13:21 | Aangepast op 13 augustus 2018 13:21
Het ongeluk gebeurde toen Eskes samen met zijn vriendin onderweg was naar het vliegveld. De taxi waarin de twee zaten, werd aangereden door een dronken automobilist. Eskes overleed ter plekke. Zijn vriendin raakte lichtgewond.

Eskes speelde sinds vorig seizoen bij Heren 2 van Dash en was net begonnen als trainer van het Dames 2-team. ‘’Hij was een gedreven en enthousiaste speler en trainer die sport heel hoog in het vaandel had staan’’, zegt Timmy van Lingen, voorzitter van de technische commissie van Dash, tegen Omroep Gelderland. ‘’Het was heel onwerkelijk om het nieuws te horen.’’

Bijeenkomst
Dinsdagavond wordt er bij de club een bijeenkomst gehouden om stil te staan bij het overlijden van Eskes. De kantine van sporthal 't Jebbink in Vorden is dan open van 19.30 tot 21.30 uur ‘’voor degenen die er behoefte aan hebben om samen te komen met elkaar om stil te staan bij dit grote verlies’’, is te lezen op de website van de vereniging. Die spreekt van een 'verschrikkelijk drama'.

Er staan de komende weken nog geen wedstrijden op het programma, want het seizoen moet nog beginnen. ‘’Echte wedstrijden heeft hij als trainer van het Dames 2-team helaas niet kunnen meemaken. Voor de zomer was hij al wel begonnen met de trainingen’’, aldus Van Lingen.

De Graafschap
Ook op stadion De Vijverberg in Doetinchem kwam het overlijden van Gerben hard aan. De Zutphenaar was supporter van De Graafschap en volgens trainer Henk de Jong een echte clubman. ‘’Dit is wel weer een domper op alles’’, reageerde hij. ‘’Ik had goed contact met die jongen. Verschrikkelijk, verschrikkelijk ook voor de familie.’’

De Boetners droegen hun optreden op Huntenpop in Ulft zaterdag op aan Eskes. Kevin Raaijman van de Achterhoekse rockband sprak de Zutphenaar regelmatig op De Vijverberg. ‘’Ik heb ook bij hem in de klas gezeten. Hij vroeg altijd wanneer we bij De Graafschap in de nieuwe kantine zouden spelen.’’
Foto: Omroep Gelderland

Meest gelezen

Weer explosies in Doetinchem: schade aan zeven woningen

Redactie REGIO8 | 25 nov 2025 16:08

Lees ook

Gorssel ziet vernieuwd MFA-ontwerp: “Smaakvol, maar kan het wel uit?”

De sportzaal loopt tijdens de informatieavond aardig vol in ’t Trefpunt, het allround dorpshuis dat ...

Doetinchem wijst komst windpark bij Oude IJssel voorlopig af

Een verzoek voor een windpark aan de Oude IJssel in Doetinchem is afgewezen door de gemeente. Het co...

Ulftse Housheer speelt WK Handbal in eigen land: 'Heel speciaal'

De Ulftse Dione Housheer mag het WK Handbal spelen in eigen land. Woensdag is het toernooi begonnen ...

Fietsster gewond na aanrijding op rotonde in Doetinchem

Een fietsster is donderdag gewond geraakt bij een aanrijding op de rotonde aan de Liemersweg in Doet...

Elektrische deken veroorzaakt brand in Eibergen

Een elektrische deken heeft woensdagavond brand veroorzaakt in een woning in Eibergen. De bewoners e...

Duizenden cadeaus opgehaald in Doetinchem: 'Dan smelt je gewoon'

De Sint is weer in het land en dat betekent dat er weer veel cadeautjes moeten worden uitgedeeld. De...