gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Vogels tellen in buitengebied van Eibergen

f919cd2f6dbcfb8cb5b51ae3cc934d8f.jpg
Redactie REGIO8 |

"Het was niet echt lekker trekweer", vindt Henk Leever, voorzitter en bestuurslid van de Vogelwerkgroep Berkelland. Midden tussen de weilanden in het buitengebied tussen Eibergen en Rekken verzamelden zich zaterdagochtend tientallen liefhebbers om vogels te spotten. Veel vogels hebben door de hoge temperaturen van de afgelopen weken echter nog niet de drang om de trek te ondernemen. "We hebben wel heel veel graspiepers en vinken gezien”, aldus Henk Lammers. "Maar door de warmte is het niet zo druk als andere jaren."

Niet alleen in Berkelland werd zaterdag geteld. In totaal stonden vogelliefhebbers op 150 plekken in Nederland vroeg op om de overvliegende vogels te noteren. "Al die resultaten worden verzameld door Vogelbescherming", laat Leever weten. "En dan zien we hoeveel vogels er zijn overgevlogen. De weidevogels doen het heel slecht. Dat is droef, maar er zijn ook vogels die het goed doen. Het is niet allemaal kommer en kwel."

Foto: REGIO8

Lees ook

A12.png

Rijkswaterstaat waarschuwt voor vertraging op A12: 'Forse hinder op donderdag'

Rijkswaterstaat verwacht op donderdagochtend wél forse verkeershinder wegens de afsluitingen van de IJsselbrug. Wie woensdagochtend vanaf Duiven de brug in de A12 over ging, merkte dat alle rijbanen gewoon open waren, ondanks waarschuwingen van Rijkswaterstaat. Op woensdagavond verandert de verkeerssituatie echter, waardoor er vanaf donderdag nog maar twee rijbanen open zijn.

Vrachtwagen blur.jpg

Aanhanger vol houtsnippers kantelt bij Groenlo: N18 afgesloten

Een aanhanger van een vrachtwagen is woensdag gekanteld op de N18 bij de afslag Groenlo. De weg is deels afgesloten vanwege bergingswerkzaamheden.

WhatsApp Image 2026-04-08 at 11.33.20.jpeg

Wedstrijd De Graafschap Vrouwen live te zien op REGIO8

REGIO8 zendt vrijdagavond 10 april in samenwerking met De Graafschap live de wedstrijd uit van De Graafschap Vrouwen. Op de Vijverberg staat het duel met FC Groningen op de planning. De wedstrijd is vanaf 19.30 uur te volgen op de kanalen van REGIO8.

OngevalBlur3.jpg

Kettingbotsing met vier voertuigen nabij Groenlo: twee personen gewond

Bij een kettingbotsing op de Ruurloseweg ter hoogte van Groenlo zijn woensdagochtend twee personen gewond geraakt. Er waren vier voertuigen betrokken bij het ongeval.

WhatsApp Image 2026-04-08 at 10.52.44.jpeg

Auto volledig uitgebrand onder viaduct in Doetinchem

Een auto is dinsdagavond volledig uitgebrand onder een viaduct in Doetinchem. De oorzaak van de brand is nog onbekend.

rechtbankZutphen.jpg

Misbruikzaak zwembad Zelhem niet achter gesloten deuren

De misbruikzaak tegen de zwembadstagiair uit Zelhem wordt niet achter gesloten deuren behandeld. De rechtbank heeft dinsdag dit verzoek van de advocaat van de verdachte afgewezen.