Ulft, Netherlands

Vitens verlengt kookadvies voor kraanwater tot nader bericht

Drinkwaterbedrijf Vitens heeft het advies om water te koken zondagavond tot nader orde verlengd. Naast de verontreiniging die bij een opslagreservoir in Didam is ontdekt, is er een 'aanvullende verontreiniging' gevonden bij een opslag in Zevenaar.
Jasper Hazelaar | 14 augustus 2023 09:38 | Aangepast op 14 augustus 2023 09:38
"Uit voorzorg hebben we geen einddatum genoemd", meldt een woordvoerder van Vitens. "We willen er nu eerst achter komen of er vanuit de verontreinigde waterreservoirs ook daadwerkelijk enterococcen-bacteriën in de waterleiding terecht zijn gekomen. Dat moeten verdere tests uitwijzen, maar uit voorzorg hebben we wel dit kookadvies afgegeven." Naast het geldende kookadvies in een deel van Didam, is nu vanuit Vitens ook een bericht uitgedaan aan inwoners van Zevenaar. De waarschuwing voor verontreinigd kraanwater geldt nu voor de postcodegebieden 6941, 6942, 6902, 6905, 6909, 6911, 6913, 6914, 6915, 6916.

Ongeveer achtduizend huishoudens in Didam en Zevenaar wordt geadviseerd om water drie minuten te koken voor consumptie. Mensen kunnen zich wel gewoon blijven douchen met het water, ook de afwas kan gewoon gedaan worden. Vitens laat weten eind volgende week te verwachten met meer informatie te komen over de looptijd van het waterkookadvies. Er bestaat een zeer kleine kans bestaat dat mensen last krijgen van hun maag of darmen bij gebruik van het water. Als dit gebeurt, raadt Vitens aan contact op te nemen met de huisarts.

Lagere waterdruk
Het drinkwaterbedrijf probeert ondertussen meer duidelijkheid te krijgen over de bron en de aard van de verontreiniging. Dit gebeurt onder meer met kweektesten. "Mogelijk zal er op een aantal plekken vanwege de uitbedrijfname van reservoirs voor de opslag van drinkwater tijdelijk sprake kunnen zijn van een lagere waterdruk uit de kraan", meldt het drinkwaterbedrijf.

Foto: REGIO8

Lees meer over:

Vitens|Kraanwater|Didam|Zevenaar|

Lees ook

Buurt verontwaardigd over zwembadplan bij Margriethal Didam

Als het aan de omwonenden van de Margriethal in Didam ligt, komt er op die locatie geen zwembad. Eer...

Concreet plan voor ‘goedkoop’ zwembad Didam: ‘Exploitatie komt uit op nul’

Komt er dan toch een nieuw zwembad in Didam? Volgens Rob Mos van ‘zwembadpartij’ Helder wel. Er ligt...

Auto van ruim anderhalve ton ramt etalageruit in Didam

Een Porsche 911 Targa 4S is woensdagochtend tegen een etalageruit van een winkel aan Onder de Toren ...

Nog jaren onzekerheid over zwemmen in Nevelhorst Didam

Het duurt mogelijk nog jaren voordat De Nevelhorst bij Didam weer een officiële zwemlocatie wordt. D...

Bunzing en steenmarter zorgen voor maanden vertraging woningen Didam

De gemeente Montferland en woningcorporatie Plavei zetten er flink druk achter begin dit jaar. De de...

Kapot spoor in Emmerich zorgt nog steeds voor problemen bij reizigers

Reizigers die vanuit Zevenaar met de trein naar Duitsland willen reizen, hebben een groot probleem. ...