Ulft, Netherlands

Vijverberg-vloek houdt aan voor De Graafschap

De Graafschap heeft ook tegen Almere City de vloek die lijkt te rusten op spelen in Doetinchem niet kunnen doorbreken. De Flevolanders wonnen met 1-2, wat een nieuwe episode betekent in de historisch slechte competitiestart van de ploeg van trainer Adrie Poldervaart.
Redactie REGIO8 | 17 september 2022 00:04 | Aangepast op 17 september 2022 00:04
Met Almere City troffen de Doetinchemmers een mede-laagvlieger in de eerste divisie. Het eerste echte gevaar was voor de bezoekers, maar een schot van Stije Resink na een corner was een makkelijke prooi voor doelman Hidde Jurjus. Na een klein kwartier spelen greep De Graafschap de voorsprong. Een puntgave voorzet van linksback Alexander Büttner werd door Charlison Benschop fraai met de kop afgerond: 1-0. In het vervolg van de eerste helft werden beide ploegen nauwelijks nog gevaarlijk.

Pas een klein kwartier na rust ontstond het eerste gevaar van de tweede helft in de vorm van een schot van Giovanni Korte. Een handsbal van Jan Lammers na een voorzet leverde Almere City in de 65e minuut een penalty op. Lance Duijvestijn benutte het buitenkansje voor de Flevolanders. Vijf minuten later kon Anthony Limbombe één op één met Jurjus en de aanvaller faalde niet: 1-2.

De Graafschap zakt door de nederlaag naar de achttiende plek op de ranglijst, alleen Jong FC Utrecht en FC Den Bosch presteerden tot nu toe slechter. Over twee weken vervolgt de ploeg van trainer Adrie Poldervaart de competitie met een thuiswedstrijd tegen Jong AZ.

Foto: De Graafschap media

Lees meer over:

De Graafschap|

Lees ook

Pover De Graafschap start 2026 met nederlaag

De Graafschap is de tweede seizoenshelft met een nederlaag begonnen. In Flevoland won Almere City me...

Gewilde Boersma klaar voor Almere: ‘Ik geniet heel erg hier in Doetinchem’

De Graafschap trapt zondagmiddag hun tweede seizoenshelft af in Almere. De Doetinchemmers willen de ...

'Nieuwsgierige' Dijkhuizen kijkt uit naar aftrap tweede seizoenshelft in Almere

De Graafschap treft zondagmiddag in de eerste competitiewedstrijd van het jaar de huidige nummer zes...

Spits Theodoridis verlaat De Graafschap al na half jaar

De Griekse spits Dimitrios Theodoridis laat de Achterhoek na slechts een half seizoen weer achter zi...

Geen voetbal op de Vijverberg: streep door De Graafschap-FC Den Bosch

Er wordt zondag niet gevoetbald op stadion De Vijverberg. De KNVB heeft de hele speelronde in de eer...

Invaller Kwint redt De Graafschap: late overwinning in Oss

De Graafschap heeft zaterdag in de slotfase weten te winnen in Oss van TOP. De Doetinchemmers wisten...