Ulft, Nederland
Terug

Vijf verpleeginstellingen op lijst Inspectie

571be0dfa579a656ebb8a5a94fd4da0d.jpg
Redactie REGIO8 |
In totaal werden 150 verpleegzorginstellingen onderzocht. "Een derde daarvan moet zich extra inspannen om de complexe zorg aan te kunnen", zo laat de Inspectie weten. "Daar is blijvend intensief toezicht nodig. De inspectie vindt dat zorgelijk. Zeker omdat zij signalen ontvangt dat meer instellingen hier problemen mee hebben." Markenheem (actief in Bronckhorst en Doetinchem) en Azora (Bronckhorst, Doetinchem, Montferland en Oude IJsselstreek) weten dat al zij onder vervolgtoezicht komen te staan.

Sensire (actief in de gehele regio) en Marga Klompe (Aalten, Winterswijk, Oost-Gelre, Berkelland en Lochem) wachten nog op duidelijkheid of er eventueel vervolgtoezicht zal plaatsvinden. De Inspectie voerde het onderzoek naar de 150 instellingen uit naar aanleiding van een publicatie uit 2014. "Over al deze organisaties maakte de inspectie zich zorgen. Die zorgen gingen over het sturen op kwaliteit en veiligheid door bestuurders en de kennis en vaardigheden van medewerkers. Ook paste de deskundigheid en inzetbaarheid van het personeel niet goed bij de zorgbehoefte van cliënten."

Ook Liemerse zorginstelling genoemd 
De onderzochte instellingen stonden in de gehele periode van 1 januari 2015 tot en met 15 maart 2016 onder toezicht. Dit verklaart waarom de voormalige Liemerse zorginstelling Diafaan ook wordt genoemd op de lijst. De zorg voor cliënten van Diafaan is vanaf 1 juni in handen van Pleyade, Liemerije en Sensire. Pleyade (Duiven, Zevenaar en Rijnwaarden) heeft te horen gekregen dat de Inspectie de instelling niet opnieuw vanuit het risicotoezicht zal bezoeken. Hoewel het onderzoek maandag werd gepubliceerd, besloot de Inspectie pas dinsdag de namen van de verpleeginstellingen vrij te geven.

Lees ook

36331671552f0cf4363c47666ff0430f1d4235d9.png

Coffeeshop Magic in Doetinchem mag weer open na maanden van sluiting, onderzoek loopt nog

Coffeeshop Magic in Doetinchem mag maandag om 18.00 uur weer open, na een sluiting van twee maanden. Het pand werd eind 2025 gesloten na twee zware explosies, waarbij het tot twee keer toe flinke schade opliep. Hoewel het onderzoek nog loopt en er nog geen verdachte is aangehouden, mogen de deuren weer open.

Peperkamp_@jozzzeph (2).jpg

Met frisse blik aast Melissa Peperkamp nog steeds op succesvolle Winterspelen

Melissa Peperkamp uit Zelhem heeft nog één kans op een medaille deze Olympische Winterspelen in Italië. Op het onderdeel Big Air ging de snowboardster bij de landing onderuit, maar zondagmiddag waagt ze een nieuwe poging, op haar favoriet: Slopestyle.

WhatsApp Image 2026-02-13 at 10.21.18 PM.jpeg

Invallers El Kadiri en Kwint helpen De Graafschap aan zege

De Graafschap is het carnavalsweekend goed begonnen. In Eindhoven werd er met 1-2 gewonnen van Jong PSV en heroverden de Doetinchemmers de derde plek in de Eerste Divisie.

WhatsApp Image 2026-02-13 at 15.32.36.jpeg

Auto vliegt in brand op N18 bij Varsseveld, niemand gewond

Op de N18 bij Varsseveld is vrijdagmiddag een voertuig in brand gevlogen. Vermoedelijk is de brand ontstaan door kortsluiting. Er raakte niemand gewond.

01_voorgevel.jpg

Samenwerking op ‘Campus Achterhoek’ moet onderwijs in Doetinchem versterken

De nieuwe ‘Campus Achterhoek’ krijgt steeds meer vorm. Iselinge Hogeschool en het Graafschap College willen samen een kloppend hart creëren voor mbo-, associate degree- en hbo-onderwijs in de regio. De eerste stap in die ambitie is de verhuizing van Iselinge Hogeschool naar een nieuwe vleugel, die wordt aangebouwd aan het gebouw van het Graafschap College aan de Kennedylaan. Een belangrijke ontwikkeling voor het onderwijs in Doetinchem én voor de toekomst van de hogeschool.

PlatteDroomAfl210.jpg

De Platte Droom | Jonge Achterhoekers werken hard aan eigen droomwoning

Jonge Achterhoekers Liz Hagen, Calvin te Vaarwerk en Matthijs Hilge hebben allemaal de ambitie om in de Achterhoek hun droomhuis te realiseren. In de tweede aflevering van de driedelige serie ‘De Platte Droom’ is te volgen hoe de jongeren dit aan willen pakken.