gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Vijf verpleeginstellingen op lijst Inspectie

571be0dfa579a656ebb8a5a94fd4da0d.jpg
Redactie REGIO8 |
In totaal werden 150 verpleegzorginstellingen onderzocht. "Een derde daarvan moet zich extra inspannen om de complexe zorg aan te kunnen", zo laat de Inspectie weten. "Daar is blijvend intensief toezicht nodig. De inspectie vindt dat zorgelijk. Zeker omdat zij signalen ontvangt dat meer instellingen hier problemen mee hebben." Markenheem (actief in Bronckhorst en Doetinchem) en Azora (Bronckhorst, Doetinchem, Montferland en Oude IJsselstreek) weten dat al zij onder vervolgtoezicht komen te staan.

Sensire (actief in de gehele regio) en Marga Klompe (Aalten, Winterswijk, Oost-Gelre, Berkelland en Lochem) wachten nog op duidelijkheid of er eventueel vervolgtoezicht zal plaatsvinden. De Inspectie voerde het onderzoek naar de 150 instellingen uit naar aanleiding van een publicatie uit 2014. "Over al deze organisaties maakte de inspectie zich zorgen. Die zorgen gingen over het sturen op kwaliteit en veiligheid door bestuurders en de kennis en vaardigheden van medewerkers. Ook paste de deskundigheid en inzetbaarheid van het personeel niet goed bij de zorgbehoefte van cliënten."

Ook Liemerse zorginstelling genoemd 
De onderzochte instellingen stonden in de gehele periode van 1 januari 2015 tot en met 15 maart 2016 onder toezicht. Dit verklaart waarom de voormalige Liemerse zorginstelling Diafaan ook wordt genoemd op de lijst. De zorg voor cliënten van Diafaan is vanaf 1 juni in handen van Pleyade, Liemerije en Sensire. Pleyade (Duiven, Zevenaar en Rijnwaarden) heeft te horen gekregen dat de Inspectie de instelling niet opnieuw vanuit het risicotoezicht zal bezoeken. Hoewel het onderzoek maandag werd gepubliceerd, besloot de Inspectie pas dinsdag de namen van de verpleeginstellingen vrij te geven.

Lees ook

Afbeelding1.jpg

Familie Lurvink draagt bakkerij na ruim 40 jaar over: ‘Goed gevoel bij deze stap’

Na meer dan veertig jaar neemt de familie Lurvink afscheid van hun bakkerij in het centrum van Doetinchem. De zaak komt in handen van familiebedrijf Koenen. Hoewel het afscheid niet zonder emoties is, overheerst bij mede-eigenaar Bastiaan Lurvink een positief gevoel.

LiekeAchterhoek30.jpg

Kennismaken met de Achterhoek levert Lieke tienduizenden views op: ‘Ik wilde snel integreren’

Hoe leer je de regio kennen als je vanuit het westen naar de Achterhoek verhuist? De 25-jarige Lieke Pouwer uit Doetinchem maakt de serie ‘kennismaken met de Achterhoek’ en heeft tienduizenden kijkers op Instagram en TikTok. “Ik heb ook al vrienden en vriendinnen gemaakt door de video’s, superleuk!”

Jose van Egmond + gemeentehuis.jpg

Waarnemend burgemeester van Tiel verkenner in Montferland: zoektocht naar stabiliteit

José van Egmond gaat het als verkenner aan de slag in de gemeente Montferland tijdens de bestuursvorming. Momenteel is ze waarnemend burgemeester in Tiel. De verkenningsfase moet medio mei klaar zijn.

Rechtbank Arnhem  goede.jpg

Grote methzaak met labs onder meer in Baak: 44 maanden cel geëist tegen Doesburger

Tegen een 50-jarige man uit Doesburg is door het Openbaar Ministerie een gevangenisstraf van 44 maanden geëist. De man wordt ervan verdacht deel uit te maken van een crimineel verband dat zich op grote schaal bezighield met de productie van crystal meth, onder andere in Baak.

c0a46431-2fd4-4d84-ab2c-1cd3bf2f74ba.jpg

Vier personen met de schrik vrij na eenzijdig ongeval bij Winterswijk

Vier personen zijn maandagavond met de schrik vrijgekomen bij een eenzijdig ongeval in het Winterswijkse buurtschap Corle. Alleen de bestuurder raakte lichtgewond.

c948a1aee84f33ad7f9fc09431c80afa.jpg

Doetinchemse burgemeester heeft smaak te pakken: Boumans ook verkenner in Haaksbergen

Waar hij eerder nog had voorgenomen geen rol te spelen bij coalitievorming in gemeenten, heeft burgemeester Mark Boumans nu een eervolle taak bij een tweede gemeente geaccepteerd. Naast zijn inzet als verkenner in Coevorden, gaat hij ook aan de slag in Haaksbergen.