Ulft, Nederland
Terug

Berkelland reserveert 7 ton voor herinrichting publieksruimte gemeentehuis in Borculo

f3a74bd93dd36503e60f2c82adfb723e.jpg

Moest er nu 7 ton, 4 ton of 6 ton worden uitgetrokken voor de herinrichting van de publieksruimte in het gemeentehuis in Borculo? Een meerderheid van de gemeenteraad koos dinsdagavond uiteindelijk voor het meest wenselijke plaatje, dus 700.000 euro. Maar dat ging niet zonder slag of stoot.

Domien Esselink |  | Aangepast op
“We hebben er als college best moeite mee gehad”, bekende wethouder Ria Leliveld tijdens de raadsvergadering, doelend op de kwalificaties ‘te duur’ en ‘te luxe’ met betrekking tot de herinrichting. “Die zijn een eigen leven gaan leiden”, zei ze tegen de raadsleden. “Maar ik snap het wel. U wordt er op straat door de inwoners op aangesproken.”

Vragen inwoners
De herinrichting van de ontvangstruimte in het gemeentehuis was onder de inwoners en op sociale media zeker onderwerp van gesprek. “Veel inwoners hebben ons hierover vragen gesteld: ‘Moeten we wel zoveel geld uitgeven?’ D66, OBL en Lokaal Berkelland zien veiligheid en toegankelijkheid als noodzaak. Extra zaken vinden we, gezien de financiële situatie van de gemeente niet aan de orde”, vertelde Ingrid van Dijk.

Het raadslid van Lokaal Berkelland diende samen met D66 en OBL een amendement in. Het voorstel van de drie fracties, die opgaan in de nieuwe beweging Samen D’ran, kwam neer op een bezuiniging van 100.000 euro, dus maximaal een uitgave van 6 ton.  

“We willen duidelijk maken dat de publieksruimte een veilige omgeving moet zijn, zowel voor de medewerkers als voor de bezoekers en dat de inrichting toegankelijk moet zijn voor iedereen. Bij de herinrichting van binnenruimtes moet worden gekeken of materialen, meubels en installaties moeten worden vervangen of dat zij nog kunnen worden hergebruikt of gerenoveerd. Hergebruik van bestaande interieuronderdelen past binnen de circulaire doelstellingen van de gemeente”, aldus Van Dijk.

‘We gaan zuinig om met gemeenschapsgeld’
“We kijken naar hergebruik en duurzaamheid”, reageerde wethouder Leliveld. “Maar het beeld van luxe dat is ontstaan wil ik ontkrachten. We gaan zuinig om met gemeenschapsgeld en als er geld overblijft, dan gaat dat terug. We gaan zo zorgvuldig mogelijk met de middelen om.”

Het amendement haalde het niet en het voorstel werd aangenomen door een meerderheid van de raad (zestien raadsleden voor, elf tegen). Een motie van de PvdA, om Artikel 1 van de Grondwet zichtbaar te maken bij de vernieuwde ontvangstruimte, werd unaniem aangenomen. De kern van Artikel 1 is dat álle burgers gelijke rechten en plichten hebben.

Lees meer over:

Lees ook

Jan Baggen winnaar beste boek Erfgoedcentrum.jpg

De Berkel van Baggen Beste Boek Achterhoek en Liemers: ‘Misschien volgt de Oude IJssel’

Jan Baggen is de winnaar van de prijs Beste Boek Achterhoek en Liemers van 2025. De Zutphense kunstschilder won zondagmiddag de wedstrijd van het Erfgoedcentrum Achterhoek en Liemers met zijn boek ‘De Berkel, in de baan van de zon’.

WhatsApp Image 2026-03-03 at 08.32.04.jpeg

Automobilist ziet fietser over het hoofd in Gendringen

Een fietser is dinsdagochtend op de rotonde van de Staringstraat in Gendringen in botsing gekomen met een automobilist. De bestuurder van de auto zag de fietser bij het afslaan over het hoofd.

WhatsApp Image 2026-03-02 at 16.58.38.jpeg

Fietser raakt gewond door aanrijding met gemeentevoertuig in Groenlo

Een fietser is maandagmiddag gewond geraakt bij aanrijding met gemeentevoertuig op de Stationslaan in Groenlo. Het slachtoffer is meegenomen per ambulance naar het ziekenhuis.

BerkhyusenKruisberg.jpg

Kan Doetinchem Herdenkt gevangenen op De Kruisberg blijven herdenken? ‘Cruciaal jaar’

Het zijn onzekere tijden voor stichting Doetinchem Herdenkt, gevestigd op voormalig gevangenisterrein De Kruisberg. Maandag is het 81 jaar geleden dat 46 mannen gefusilleerd werden aan de Rademakersbroek bij Varsseveld. Zij zaten gevangen op De Kruisberg. Op welke manier hun verhalen daar verteld blijven worden is nog ongewis.

e13f704a-62b8-3ae4-8971-a5faf5ee98b1.jpg

Doetinchemse lelieteler stopt door onduidelijk beleid rond lelieteelt

Het beleid rond de lelieteelt in Nederland dreigt een lappendeken te worden nu meer dan tien gemeenten eigen regels opstellen. In onze provincie gaat het om Lochem. De onzekerheid heeft inmiddels één lelieteler doen besluiten te stoppen.

Tulpenwochende.jpeg

Grensoverstijgende tulpenliefde: druk Tulpenweekend in Elten ondanks afsluitingen

Aan de grens bij Beek en de A12 is het dit weekend zoeken naar een doorgang, maar een kilometer verderop lopen de paden juist vol tussen een zee aan tulpen. Bij Blumenhaus Hülkenberg in Elten trekt het jaarlijkse Tulpenweekend opnieuw veel bekijks. Tussen de kassen en op het erf plukken bezoekers hun eigen bos tulpen, terwijl de ondernemer merkt dat de gedeeltelijke afsluiting van de grens ook voelbaar is: vooral het publiek uit de Achterhoek blijft deels weg. Toch overheersen de drukte en de liefde voor de tulp.