Ulft, Netherlands

Vernieuwde Achterhoekse Wandeldagen in Doetinchem van start gegaan

Meer dan duizend wandelaars zijn woensdagochtend in het centrum van Doetinchem begonnen aan de zeventiende editie van de Achterhoekse Wandeldagen. Voorheen ging het evenement door het leven als de Achterhoekse Wandel4daagse, de vier dagen zijn echter losgelaten om met name meer jonge deelnemers te lokken.
Remco Geurts | Viggo Zweverink | 17 mei 2023 15:08 | Aangepast op 17 mei 2023 15:08
"Veel mensen kiezen voor één, twee of drie dagen met als reden dat ze zich geen vier dagen aan een evenement kunnen binden", vertelt een van de organisatoren Jo Weijers. Elke dag beginnen de wandelaars vanaf het Simonsplein, waarna ze een route lopen door de Achterhoek. Er kan gekozen worden voor een afstand van twaalf, twintig, dertig en veertig kilometer. Op de eerste wandeldag lopen de honderden deelnemers door de gemeente Montferland. De wandelaars zijn blij met het gunstige weer en de route die zij afleggen. "Het is een fantastische route, lekker door het bos", aldus deelnemer David. "Er is een ontspannen sfeer, het is niet zo druk."

Op de eerste dag staan er ook ruim honderd leerlingen van het Houtkamp College aan de start die één dag meelopen. De Doetinchemse middelbare school heeft een goed doel verbonden aan de wandeltocht, waarvoor leerlingen geld hebben ingezameld. De jonge deelnemer Tijl vertelt: "We moesten meer dan twintig euro ophalen als we de twintig kilometer hebben gewandeld, volgens mij heeft iedereen dat gehaald." Het Houtkamp College haalt geld op voor VR-brillen die naar het Slingeland Ziekenhuis gaan. De brillen moeten kinderen tijdens operaties afleiden.

Aandenken
Voor wandelaars die álle dagen volbrengen wacht een kruisje, maar ook mensen die een dagje overslaan krijgen een aandenken. "De beloning is natuurlijk dat ze zichzelf een schouderklopje mogen geven, omdat ze goed aan het bewegen zijn", licht Weijers toe. "Voor de ééndagslopers hebben wij een herinneringsmedaille, als je iets presteert heb je ook iets om trots op te zijn."

Foto: REGIO8

Lees ook

Amphion Theater voor tiende keer genomineerd als Theater van het Jaar

Amphion Theater in Doetinchem is genomineerd voor Theater van het Jaar 2025. Het is de tiende keer d...

RegioExpres tussen Arnhem en Doetinchem laat langer op zich wachten

De komst van de RegioExpres in de Achterhoek loopt vertraging op. De snelle trein tussen Arnhem, Doe...

EOD ingeschakeld na vondst verdacht pakket in Doetinchem

De Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) is in de nacht van maandag op dinsdag opgeroepen na d...

Na verlies van dochter Nanouk blijft Susanne voor haar vechten: 'Ik wil dat mensen haar zien zoals ik haar zag'

Na maanden van voorbereiden, schrijven en het opnieuw doorleven van haar verdriet, had dinsdag 25 no...

Teleurstelling en verwarring bij Superboeren na ME-ingreep in Arnhem: ‘Een collectieve straf’

Wat een memorabele voetbalavond in Arnhem had moeten worden, liep voor honderden supporters van De G...

Vier auto’s betrokken bij kettingbotsing Doetinchem

Vier auto’s waren woensdag aan het eind van de middag betrokken bij kettingbotsing op de Terborgsewe...