Ulft, Netherlands

Verkoop woningen bij Kapperskolk in Doetinchem start volgend jaar

Doetinchem heeft meer duidelijkheid gegeven over de toekomstige woonwijk De Kwekerij, bij Wijnbergen. De ongeveer 135 woningen, waarvan een dertigtal huurhuizen, moeten volgens de gemeente worden ingepast in de bestaande natuur.
Jasper Hazelaar | 28 september 2023 11:50 | Aangepast op 28 september 2023 11:50
De komst van de nieuwe woonwijk, bij de Kapperskolk, werd al eerder aangekondigd. Nu is de invulling bekend gemaakt, evenals de uitvoerders. Er komen in totaal 59 koopwoningen. Daarnaast worden er 32 huurwoningen voor ‘starters, gezinnen en senioren’ gebouwd. Ook geeft de gemeente zelf 39 kavels uit, waaronder een zestal twee-onder-één kap-kavels. Volgens Doetinchem wordt er natuurinclusief gebouwd, wat zoveel betekent dat woningen en tuinen voorzieningen krijgen waar ook planten en dieren gebruik van kunnen maken. Ook wordt er met ‘ecologisch verantwoorde materialen’ gewerkt.

De grond wordt momenteel bouwrijp gemaakt. De verkoop van de woningen moet begin volgend jaar starten. Later in 2024 gaat de schop de grond in. “In partnerschap met de gemeente en de ontwikkelaar kunnen we nu deze toekomstbestendige wijk realiseren en voegen we betaalbare, natuurinclusieve woningen in Doetinchem toe", aldus Michèle de Ruiter van woningcorporatie Sité. "Het wordt een groene oase voor onze huurders!"

Foto: MIX Architectuur

Lees ook

Metzo College in Doetinchem zegt vaarwel tegen telefoons op school

Even snel scrollen op TikTok in de pauze, of een Snapchat sturen naar je vrienden? Op het Metzo Coll...

Riolering gooit roet in het eten bij werkzaamheden J.F. Kennedylaan in Doetinchem

De gemeente Doetinchem is momenteel bezig met het tweede deel van de werkzaamheden aan de J.F. Kenne...

Samen gas geven tekent Beltrum: laatste stellen nemen hun intrek in huizen van collectief bouwproject Buurseman

Het is het vierde CPO-project in Beltrum: bewoners bouwden aan een nieuwe straat, Buurseman, waar ze...

22-jarige man uit Doetinchem veroordeeld voor medeplegen brandstichting in Beuningen

Een 22-jarige man uit Doetinchem is door de rechtbank veroordeeld voor het medeplegen van brandstich...

Eigenaar treedt op tegen groeiende overlast in parkeergarage Doetinchem

Het pand met parkeergarage waar de MediaMarkt in Doetinchem gevestigd zat, is al geruime tijd vervui...

Raad Lochem stemt in met voorstel om woningsplitsing mogelijk te maken

Woningen in Lochem kunnen voortaan gesplitst en gedeeld worden. De gemeenteraad ging dinsdag unaniem...