Ulft, Netherlands

Veel bijval voor oproep om fietsverlichting

Regio8 | 2 oktober 2018 15:13 | Aangepast op 2 oktober 2018 15:13
“Het is een smalle weg met bomen die dicht langs de weg staan, waarbij je goed moet opletten omdat je tegenliggers niet goed ziet aan komen.”, vertelt Assinck over de situatie. Verblind door een tegenligger reed de automobilist achter op een fietsster die zonder verlichting over de smalle weg reed. Hij kon nog net op tijd remmen op een nat wegdek en wist daarbij een aanrijding met de fietsster te voorkomen. Toen hij de fietsster gepasseerd had zag hij nog een klein wit lampje voorop de fiets, maar dat lampje bleek onvoldoende voor een goede verlichting.

Assinck schreef deze oproep op Facebook om ouders en kinderen te waarschuwen om goede verlichting op de fiets te hebben in deze tijd van het jaar. “De combinatie van slecht weer, tegenliggers en geen achterverlichting maakte je zo goed als onzichtbaar”, schrijft hij tegen de fietsster. Zijn bericht is inmiddels meer dan zeventig keer gedeeld en Assinck krijgt veel bijval in de reacties.

Veilig Verkeer Nederland is op dit moment niet bezig met een landelijke campagne om aandacht te vragen voor goede verlichting op de fiets, maar gaat volgende week zaterdag wel een actiedag organiseren in Utrecht om fietsverlichting te controleren.

Foto: REGIO8

Lees ook

De Graafschap verliest en loopt play-offticket mis

De Superboeren ontvingen Roda JC in een cruciaal duel in de strijd om de tweede plek – en het play-o...

Sociale kerstsfeer voorop in Bocholt, met oog voor veiligheid

Dit weekend zijn er in de regio weer volop kerstmarkten te bezoeken, ook net over de grens in Duitsl...

Inbraak bij sportzaak in Borculo: acht fietsen gestolen

Bij een sportzaak in Borculo hebben inbrekers in de nacht van donderdag op vrijdag acht fietsen gest...

Amphion Theater voor tiende keer genomineerd als Theater van het Jaar

Amphion Theater in Doetinchem is genomineerd voor Theater van het Jaar 2025. Het is de tiende keer d...

Oude IJsselstreek verhoogt subsidies voor verenigingen en evenementen

Verenigingen en evenementen krijgen vanaf volgend jaar meer subsidie van de gemeente Oude IJsselstre...

Weerboer Gerrit Vossers voorspelt een bewolkt weekend

Gerrit Vossers neemt iedere vrijdag voor De Gelderlander en REGIO8 de weersvoorspellingen voor het w...