gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Ulft, Nederland
Terug

Veel bijval voor oproep om fietsverlichting

a0949ed4b282cb6a7e69c86ca72548f0.jpg
Redactie REGIO8 |
“Het is een smalle weg met bomen die dicht langs de weg staan, waarbij je goed moet opletten omdat je tegenliggers niet goed ziet aan komen.”, vertelt Assinck over de situatie. Verblind door een tegenligger reed de automobilist achter op een fietsster die zonder verlichting over de smalle weg reed. Hij kon nog net op tijd remmen op een nat wegdek en wist daarbij een aanrijding met de fietsster te voorkomen. Toen hij de fietsster gepasseerd had zag hij nog een klein wit lampje voorop de fiets, maar dat lampje bleek onvoldoende voor een goede verlichting.

Assinck schreef deze oproep op Facebook om ouders en kinderen te waarschuwen om goede verlichting op de fiets te hebben in deze tijd van het jaar. “De combinatie van slecht weer, tegenliggers en geen achterverlichting maakte je zo goed als onzichtbaar”, schrijft hij tegen de fietsster. Zijn bericht is inmiddels meer dan zeventig keer gedeeld en Assinck krijgt veel bijval in de reacties.

Veilig Verkeer Nederland is op dit moment niet bezig met een landelijke campagne om aandacht te vragen voor goede verlichting op de fiets, maar gaat volgende week zaterdag wel een actiedag organiseren in Utrecht om fietsverlichting te controleren.

Foto: REGIO8

Lees ook

Oversteek SC Varsseveld groen vak.jpg

Posters en groene vakken voor veilige oversteek bij sportclub Varsseveld

De oversteek naar sportclub Varsseveld blijft een aandachtspunt volgens het bestuur van de voetbalclub. Met een veiligheidscampagne worden nieuwe maatregelen genomen om het kruispunt tussen de Terborgseweg (N818) en de Westelijke Oude Aaltenseweg veiliger te maken.

WhatsApp Image 2026-04-14 at 14.48.13.jpeg

Vrouw valt van fiets en raakt gewond in Doetinchem

Bij een ongeval met een fiets in Doetinchem is een vrouw gewond geraakt. De fietser kwam ten val doordat zij moest uitwijken.

Reuven Niemeijer (2).jpg

De Graafschap is aanvoerder en topscorer Reuven Niemeijer kwijt in de laatste twee competitiewedstrijden

In de wedstrijd tegen VVV-Venlo viel de aanvaller uit na een blessure aan zijn onderbeen. Na onderzoek in het Rijnstate Ziekenhuis is de conclusie getrokken dat “Niemeijer in ieder geval de laatste twee duels in de reguliere competitie aan zich voorbij moet laten gaan”, meldt De Graafschap in een bericht.

Nieuwe school Halle foto GAJ Architecten YouTube.jpg

Weer asbest gevonden bij sloop zalencentrum: school in Halle later klaar

Bij de sloop van partycentrum Nijhof in Halle is weer asbest gevonden. Dat meldt de gemeente Bronckhorst. De vondst werd gedaan bij de laatste fase van de sanering, in de fundering. "Dat hadden we niet voorzien", laat de gemeente weten.

VORDEN 112 geblurd.jpg

Auto raakt van weg in Vorden: één gewonde

Op de Hengeloseweg (N316) bij Vorden vond maandagmiddag een verkeersongeval plaats. Een auto raakte in de berm, waarna de bestuurder werd meegenomen met de ambulance.

Tanken10.jpg

Goedkope brandstof over de grens: Duitse regering verlaagt prijzen met 17 cent per liter

In Duitsland wordt tanken een stuk goedkoper dan in Nederland. De Duitse regering besloot vanmorgen, maandag 13 april, om de brandstofbelasting voor benzine en diesel tijdelijk met zeventien cent per liter te verlagen. De maatregel geldt voor een periode van twee maanden en is bedoeld om burgers te helpen bij de stijgende energieprijzen. De maatregel levert inwoners en bedrijven een kostenbesparing van 1,6 miljard euro op.