Ulft, Nederland
Terug

Varssevelds kinderdagverblijf trekt in bij IKC

9a39c842d8863d1ac14fc42a09da1da3.jpg
Redactie REGIO8 |

“De krimp waar we mee te maken hebben op de kinderopvang en de scholen maakte het noodzakelijk”, vertelt Lia Nummerdor, manager van Kinderopvang Humanitas. “Maar naast de noodzakelijkheid was het ook echt een keus om voor het IKC te gaan.” In Op Koers zijn nu de basisschool, de peuteropvang, het kinderdagverblijf en de buitenschoolse opvang gevestigd. Voor het kinderdagverblijf betekent het dat de kinderen zich door kunnen ontwikkelen op dezelfde locatie tot het moment dat ze de basisschool verlaten.

Maandagochtend zijn de kinderen van het kinderdagverblijf op een ludieke manier ontvangen door leerlingen van de basisschool. “Het is best wel leuk want de school is nu voller en er zitten meer kinderen op school”, vertelt een leerling van Op Koers. Directeur Rob Luimes van de basisschool heeft er vertrouwen in dat de samenvoeging van alle disciplines goed komt. “We hebben de ervaring met de buitenschoolse opvang dat het goed gaat.”

Foto: REGIO8

Lees ook

GerritVreeman.jpg

Maar twee transfers in de Oude IJsselstreekse politiek de afgelopen periode

Waar het in gemeenten als Berkelland en Montferland gedurende de hele raadsperiode soms zoeken was wie er ook alweer bij welke partij zat, was dat in Oude IJsselstreek niet het geval. De coalitie zit de periode uit, de wethouders zitten nog op hun plek en er zijn maar twee raadleden van partij gewisseld.

BinnenTheater0.jpg

Succes voor Openluchtspel Hummelo met dialectvoorstelling 'Diner veur ene'

De voorstelling “Diner veur ene” van Openluchtspel Hummelo overtrof deze winter alle verwachtingen. Geïnspireerd op het bekende “Dinner for One” werd de productie zo’n twintig keer opgevoerd in het kleinste theater van Gelderland, iets wat de verwachtingen van de groep overtrof.

Sneeuw3.jpg

Code geel voor de Achterhoek: mogelijk gladheid door (natte) sneeuw

Vanwege gladheid en een dun sneeuwdek heeft het KNMI voor donderdag code geel afgegeven voor de Achterhoek. Vanuit het zuiden wordt in de nacht van woensdag op donderdag sneeuw verwacht, waarbij code geel tussen 4:00 uur en 12:00 uur geldt.

lochem gemeentehuis0.jpg

Omwonenden azc Lochem kunnen tot duizend euro krijgen voor veiligheidsmaatregelen

De gemeente Lochem wil omwonenden en ondernemers bij de opvanglocatie aan de Ampsenseweg financieel tegemoetkomen voor maatregelen die hun gevoel van veiligheid en leefbaarheid vergroten. Maximaal 24 aanvragers die wonen of ondernemen aan de Ampsenseweg kunnen daarvoor duizend euro krijgen.

Foto kelneren.jpg

Achterhoekse kelner na veertig jaar tijdens carnaval zijn houvast kwijt

Het is een groot gemis voor Ton Rouwhorst. De Achterhoekse kelner van 72 jaar raakte vrijdag 6 februari tijdens het carnaval zijn geliefde dienblad kwijt. Na een avond sjouwen met volle bladen bier bij het ’t Molentje in Silvolde raakte de Lichtenvoordenaar zijn ‘instrument’ kwijt. Iedere dag hoopt hij op het telefoontje met het nieuws dat zijn kelnersblad is gevonden.

SMIDSSTRAAT 2.jpg

Werkzaamheden Magnoliastraat en Smidsstraat in Zelhem gaan van start

De gemeente Bronckhorst start op donderdag 19 februari met werkzaamheden aan de Smidsstraat en Magnoliaweg in Zelhem. Het doel van de werkzaamheden is om het centrumgebied veiliger, groener en aantrekkelijker te maken. De werkzaamheden kunnen tijdelijk voor hinder zorgen voor omwonenden en verkeer.