Ulft, Nederland
Terug

Varssevelds kinderdagverblijf trekt in bij IKC

9a39c842d8863d1ac14fc42a09da1da3.jpg
Redactie REGIO8 |

“De krimp waar we mee te maken hebben op de kinderopvang en de scholen maakte het noodzakelijk”, vertelt Lia Nummerdor, manager van Kinderopvang Humanitas. “Maar naast de noodzakelijkheid was het ook echt een keus om voor het IKC te gaan.” In Op Koers zijn nu de basisschool, de peuteropvang, het kinderdagverblijf en de buitenschoolse opvang gevestigd. Voor het kinderdagverblijf betekent het dat de kinderen zich door kunnen ontwikkelen op dezelfde locatie tot het moment dat ze de basisschool verlaten.

Maandagochtend zijn de kinderen van het kinderdagverblijf op een ludieke manier ontvangen door leerlingen van de basisschool. “Het is best wel leuk want de school is nu voller en er zitten meer kinderen op school”, vertelt een leerling van Op Koers. Directeur Rob Luimes van de basisschool heeft er vertrouwen in dat de samenvoeging van alle disciplines goed komt. “We hebben de ervaring met de buitenschoolse opvang dat het goed gaat.”

Foto: REGIO8

Lees ook

NormaalLochem0.png

Normaal ook in 2026 op Hemelvaartsdag in Lochems openluchttheater

De mannen van Normaal maken donderdag 14 mei weer hun opwachting in het Openluchttheater Lochem. In De Zandkuil viert de Achterhoekse band van Bennie Jolink haar 51e verjaardag.

917b02d28ae4378d19bee50f87da54133d8151b4.png

Voetbaldroom voor Sanne komt uit: aanmeldingen voor nieuw G-team in Wehl stromen binnen

De grote droom van de 9-jarige Sanne komt steeds dichterbij. Na haar oproep om een eigen G-team op te richten bij Concordia Wehl is het balletje gaan rollen, en hoe. De aanmeldingen stroomden binnen en inmiddels staat de teller op twaalf enthousiaste kinderen.

DRUGSLAB_GENDRINGEN.jpg

Nijmegenaar krijgt negen jaar cel voor drugslabs in Achterhoek

Een 43-jarige man uit Nijmegen is door de rechtbank veroordeeld tot negen jaar cel voor zijn rol bij meerdere drugslabs, onder meer in Doetinchem en Gendringen. Vooral in de Achterhoek liet zijn werkwijze diepe sporen na. In Gendringen werd bijna 19.000 kilo chemisch drugsafval gedumpt in een mestkelder.

14dd7207-5736-41b4-8a30-88dc9195dc2c.jpeg

Vlègeldarp straalt tijdens de Rosenmontag Optocht

Wagenbouwers, loopgroepen en andere deelnamers konden maandag nog één keer hun creatie laten zien tijdens de laatste optocht van carnaval. In Vlègeldarp, zoals Beek en Loerbeek deze dagen heten, werden de laatste krachten verzameld en liepen er weer honderden Achterhoekers mee met de optocht.

grenscontroles nieuwe PHOTO-2024-12-30-13-47-29.jpg

Duitsland verlengt opnieuw grenscontroles met half jaar

Duitsland verlengt de controles aan de binnengrenzen met zes maanden. Dat heeft minister van Binnenlandse Zaken Alexander Dobrindt bekendgemaakt. De maatregel loopt daardoor door tot na 15 maart 2026. Volgens de minister is de verlenging nodig om illegale migratie beter te bestrijden en de stabiliteit in het land te beschermen.

fietspad door Anholt.jpg

Verbreding Anholts fietspad hervat: onderdeel van groter grensplan

Isselburg maakt het fiets- en wandelpad langs de Anholter Stadtgraben geschikt voor een internationale snelfietsverbinding. De werkzaamheden aan het bestaande pad zijn daarvoor inmiddels hervat. Volgens de planning moet het werk vóór de Anholtse kermis, eind mei, zijn afgerond.