Ulft, Nederland
Terug

Varsseveld heeft extra woningen nodig

191d7fb2bb6c87de18b4c107fd2b87f8.jpg
Redactie REGIO8 |
“We hebben natuurlijk te maken met bestemmingsplannen die vastliggen”, zegt wethouder Henk Hengeveld. “Maar die plannen willen we gaan losweken, zodat we flexibeler kunnen zijn.” Tijdens meerdere informatieavonden is gebleken dat er in de kern Varsseveld veel vraag is naar extra woningen. “De nood is daar hoog, er moet wat gebeuren.” Volgens de wethouder hoeft hierbij net per se aan nieuwbouw gedacht te worden. “Je kan ook kijken naar tijdelijke woningbouw”, aldus Hengeveld. “Met bijvoorbeeld een woning die verplaatsbaar is.”

Ook de mogelijkheid om woningen in leegstaande panden te realiseren is aanwezig. “Maar dan speelt ook de veiligheid van zo’n pand een rol”, stelt de wethouder. In de woonvisie wordt ook gekeken naar sloop van oude woningen, maar hier ligt nog een lastige discussie. “Slopen is lastig, want wie betaalt het?”, zegt Hengeveld. “We moeten met de regio optrekken en concrete afspraken gaan maken wat betreft een Sloopfonds.”

In andere gemeenten is ook veel vraag naar woningen die geschikt zijn voor starters. Ook Bronckhorst gaat kijken naar de mogelijkheden om dergelijke huizen te realiseren. Het concept van de woonvisie wordt op 14 december behandeld in de gemeenteraad van Oude IJsselstreek.

Foto: REGIO8

Lees ook

WhatsApp Image 2026-02-24 at 00.08.59.jpeg

DRU vraagt raad om eerder uitkeren deel subsidie en vangnet van ruim drie ton

De nieuwe interim-bestuurder van het DRU Industriepark, Cleo Sissingh, heeft de gemeenteraad maandagavond haar analyse van de situatie gepresenteerd. Zij vraagt de raad onder andere om eerder uitbetalen van een deel van de subsidie en een financieel vangnet van 303.000 euro om een faillissement af te wenden en de exploitatie te herstellen. “Er is meer geld uitgegeven dan er was. Dat kan feitelijk niet. Nu moeten we eerst zorgen dat we overleven.”

DuitseWInkel0.jpg

Nederlandse inkooptoerisme blijft aanhouden: Duitse winkels strijden om Nederlandse klanten

Meer en meer Nederlanders steken doelgericht de grens over om boodschappen te doen in Duitsland. Vooral de combinatie van goedkoper tanken en vervolgens wijnen en bieren, drogisterij- en verzorgingsproducten inslaan, maakt dat Nederlanders zo’n vijftien tot twintig procent goedkoper uit zijn dan in eigen land. Dit constateert niet alleen ACM die de Nederlandse prijsstijgingen onderzocht, maar ook de boodschappende Nederlanders. Zij ervaren zelfs prijsverschillen van vijftig procent.

WhatsApp Image 2026-02-23 at 15.54.03.jpeg

Montferlands verkiezingsbord duikt op in Ulft: ‘Huh, hangt hij daar echt?’

Gemeenten hangen deze dagen vol met verkiezingsborden. Zo ook op een rotonde in Ulft; Lokaal Belang, D66, VVD en… Eén Montferland? Hij hangt er echt. Kampioensbakker Paul Berntsen richt zich met het bord op de Montferlandse kiezer, in Ulft? Hoe kan dat?

1b961b14-e520-4801-b69c-6ab5923bad39.jpg

Uitverkocht huis lonkt bij De Graafschap voor Gelderse clash: Vitesse zet verkoop stil

Met nog slechts enkele kaarten in de verkoop is het een kwestie van tijd voordat de Gelderse ontmoeting op zondag 8 maart tussen De Graafschap en Vitesse uitverkocht is. De laatste keer dat de Doetinchemmers op een uitverkocht huis aan de aftrap stond was in 2024, ook tijdens de derby. Voor deze editie is het nog de maar de vraag of het uitvak vol zit.

Paratafeltennis0.png

Eerste grote paratafeltennistoernooi in Achterhoek trekt sporters uit hele land

Ruim negentig parasporters met en zonder rolstoel speelden zaterdag fanatiek tafeltennis in de IJsselweidehal in Gendringen. Voor het eerst is er in de Achterhoek namelijk een groot paratafeltennistoernooi georganiseerd. Volgens Robert van de organisatie leent de sport zich uitstekend voor mensen met een beperking.

Schermafbeelding 2026-02-23 141747.png

Automobilist belandt met voertuig in sloot in Borculo

Een automobilist is woensdagmiddag op de Wessel van Eylllaan, met zijn voertuig in Borculo een sloot beland. De bestuurder raakte eerst in de berm en schoof daarna door een stuurcorrectie naar links de nabijgelegen sloot in.